همه آن چیزی که باید درباره راهنمای اینستاگرام یا Instagram Guide بدانید

راهنمای اینستاگرام یا Instagram Guide
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

فهرست مطالعه محتوای "همه آن چیزی که باید درباره راهنمای اینستاگرام یا Instagram Guide بدانید"

اینستاگرام گاید یا راهنمای اینستاگرام یک قابلیت جدید است که به تازگی به اینستاگرام اضافه شده. این قابلیت جدید یک روش متفاوت برای به اشتراک گذاشتن محتوای شما با فالوور های شما خواهد بود؛ و اما این قابلیت جدید چیست و چگونه کار می‌کند؟ و اصلا چطور میخواهد به ما و پیج اینستاگرامی ما کمک کند؟ اینها سوالاتی هستن که قصد داریم در این مقاله به آنها پاسخ دهیم.

توضیح راهنمای اینستاگرام؛ راهنمای اینستاگرام چیست؟

اینستاگرام گاید یک راه جدید برای به اشتراک گذاشتن محتوایی گسترده تر در پروفایل اینستاگرام شما است. مفهوم پایه و اصلی راهنمای اینستاگرام به این صورت است که شما پست های اینستاگرام خود یا پست های دیگران را به همراه متن عنوان و سایر جزئیات، با کاربران و دنبال کنندگان پیج خودتان به اشتراک می‌گذارید.
راهنمای اینستاگرام به این صورت کار می‌کند که تنها کاری که کاربر باید انجام دهد این است: عنوان و پست موردنظر و موردعلاقه خود را از بین راهنمای اینستاگرام پیدا کند و روی آن ضربه بزند. سپس به پست موردنظر ارجاع داده خواهد شد. به همین سادگی.

پس در نتیجه شما با استفاده از راهنمای اینستاگرام پست جدیدی را ایجاد یا به اینستاگرام خودتان اضافه نمی‌کنید؛ بلکه فقط یک محتوای اضافه برسازمان و تکمیل کننده به صفحه اینستاگرام خودتان اضافه می‌کنید؛ در مورد پستی که قبلا منتشر شده است.

خصوصیت جالبی هم که گاید اینستاگرام دارد و قبل تر به آن اشاره کردیم این است که شما می‌توانید از پست های دیگران نیز برای ساخت راهنمای موردنظرتان استفاده کنید. این واقعا عالی است و می‌تواند دست شمارا برای ایجاد تنوع در محتوای درون پیج خودتان بسیار بازتر کند.

چرایی استفاده از اینستاگرام گاید؛ چرا باید راهنمای اینستاگرام درست کنید؟

طبق تجربیات و دانسته های ما اینستاگرام، به اکانت هایی که از قابلیت های جدید آن استفاده می‌کنند توجه ویژه ای می‌کند پس همیشه سعی کنید تا خود را آپدیت نگه دارید و همیشه از قابلیت های جدید و جذاب اینستاگرام استفاده کنید.

و جدا از اینها راهنمای اینستاگرام، یک روش و پل ارتباطی جدیدی برای ارتباط بین شما و فالوور ها و مشتریانتان ایجاد می‌کند و راه های ارتباطی بیشتر، یعنی افزایش ارتباطات کاری با مشتریان، بیشتر دیده شدن و در نهایت افزایش فروش!… با استفاده از راهنمای اینستاگرام می‌توانید اطلاعات بیشتری به مخاطب خود بدهید علاوه بر این برند و نام تجاری خودتان را بهتر معرفی کنید و به کاربران و مشتریان خودتان نشان دهید.

همچنین با استفاده از این قابلیت صفحه شما برای کاربران اینستاگرام بسیار جذاب تر خواهد شد و بازدید از آن برای کاربران لذت بخش خواهد بود؛ به طور کلی این قابلیت جدید کاربردهای بسیار زیاد و فوق‌العاده ای دارد که مطمئناً پیج اینستاگرام شمارا یک مرحله ارتقاء خواهد داد. و چه جالب که استفاده از آن بسیار ساده و آسان است.

دسترسی پذیری اینستاگرام گاید؛ آیا راهنمای اینستاگرام برای اکانت من در دسترس است؟

ویژگی جدید راهنمای اینستاگرام، در ابتدا فقط در دسترس برخی از اکانت های ویژه بود و پس از آن به صورت تستی بر روی تعداد کمی از حساب های کاربری آزمایش شد. اما حالا اینستاگرام این قابلیت را در دسترس همه قرار داده است و اکانت های مختلف می‌توانند از آن استفاده کنند و به آن دسترسی داشته باشند. پس برای شما هم در دسترس خواهد بود.

نحوه ساخت اینستاگرام گاید؛ چگونه یک راهنمای اینستاگرام درست کنم؟

ایجاد یک راهنمای اینستاگرام اصلا کار سختی نیست و به سادگی می‌توانید انجامش دهید. برای شروع وارد صفحه پروفایل کاربری خودتان شوید و روی علامت بعلاوه بالای پروفایل کلیک کنید و از بین گزینه ها روی Guides کلیک کنید؛ و حالا شما آماده شروع هستید.

نحوه ایجاد راهنمای اینستاگرام یا instagram guide

بعد از آن می‌توانید از بین گزینه ها و انواع راهنماهای مکان ها (Places)، محصولات (Products) و پست ها (Posts) یک کدام را انتخاب کنید و یا از هر کدام برای اهداف خاصی که دارید استفاده کنید.

انواع راهنمای اینستاگرام؛ چند نوع راهنمای اینستاگرام داریم؟

همانطور که قبل تر گفتیم راهنمای اینستاگرام انواع مختلفی دارد که هرکدام برای اهداف مختلفی هم استفاده می‌شود. این که تصمیم بگیرید از کدام استفاده کنید و متوجه شوید که کدام نوع راهنما برای شما کارساز و مناسب است را پس از خواندن این مقاله متوجه خواهید شد؛ پس در ادامه با ما همراه باشید.

انواع راهنمای اینستاگرام

راهنمای مکان ها یا Places Guides؛ راهنمایی برای ارائه یک مکان خاص

اگر می‌خواهید مکان خاصی را در هر کجای دنیا در صفحه اینستاگرامتان به نمایش بگذارید یا به دیگران توصیه کنید، این نوع گاید مناسب شماست.

بعد از انتخاب این نوع راهنما می‌توانید مکان مورد نظر خودتان را در کادر سرچ، جستجو کنید و بعد از بین گزینه های پیشنهاد شده یکی را انتخاب و استفاده کنید که این قسمت تقریبا مشابه لوکیشن گذاری روی پست های معمولی اینستاگرام است؛ یا اینکه می‌توانید از لوکیشن پست هایی که سیو کرده اید و یا لوکیشن پست های منتشر شده خودتان استفاده کنید.

در راهنمای مکان ها برای هر مکان می‌توانید چندین پست انتخاب کنید و به نمایش بگذارید و برای هرکدام عنوان و برخی اطلاعات اختیاری اضافه کنید؛ و در نهایت می‌توانید به راهنمای خودتان عنوان، مقدمه و تصویر کاور دلخواه اضافه کنید.

اگر می‌خواهید راهنمای خودتان را ویرایش کنید می‌توانید روی آیکن سه نقطه هرکدام از پست هایی که احتیاج به ویرایش دارد کلیک کنید و آنهارا مرتب کنید یا از راهنمای خودتان حذف کنید. از قسمت پایین صفحه هم می‌توانید مکان های جدید اضافه کنید.

راهنمای محصولات یا Products Guides؛ راهنمایی برای ارائه محصولات

نوع دوم راهنمای محصولات است که شما می‌توانید با استفاده از آن یکسری محصولات رو به کاربر خودتان معرفی کنید و یا پیشنهاد بدهید. اما این نوع راهنما فقط محصولاتی را نشان خواهد داد که در فروشگاه خود اینستاگرام ثبت شده باشند.

پس به خاطر تحریم ها علیه ایران در کشور ما زیاد کارآمد نیست اما برخی از فروشگاه های ایرانی هم هستند که با ترفند های مختلف فروشگاه اینستاگرام را برای خودشان فعال کرده‌اند و می‌توانند از قابلیت راهنمای محصولات نیز استفاده کنند. تنظیمات، نحوه ویرایش و طریقه استفاده از راهنمای محصولات تفاوت زیادی با راهنمای مکان ها ندارد.

راهنمای پست ها یا Posts Guides؛ راهنمایی برای ارائه هر چیز در قالب پست به کاربران

نوع سوم و آخرین مورد، راهنمای پست در اینستاگرام است و برای تمام موارد دیگری استفاده می‌شود که محصول و یا مکان نیستند و شما می‌خواهید چیز دیگری را غیر از اینها به کاربر خودتان معرفی کرده و یا نشان دهید.

مثلا می‌توانید یک پست آموزشی درباره اینکه چگونه خوش لباس و شیک پوش شویم و اصلا جملات انگیزشی و هر چیز دیگری رو در قالب یک پست در راهنمای اینستاگرام خودتان استفاده کنید. ویرایش این راهنما هم مانند سایر راهنماها در اینستاگرام انجام می‌شود و تفاوتی ندارد.

مکان نمایش راهنمای اینستاگرام؛ راهنمای اینستاگرام در چه جایی نمایش داده می‌شود؟

مکان قرارگیری راهنمای اینستاگرام

راهنمای اینستاگرام بعد از فعالسازی، در صفحه پروفایل اینستاگرام با یک آیکن راهنما، در کنار آیکن فید پست های شما و آیکنIGTV نمایش داده می‌شود. در درون صفحه راهنمای اینستاگرام شما به تمامی راهنماهایی که برای پیج خودتان درست کرده اید دسترسی دارید. و در داخل صفحه اکسپلور و فروشگاه اینستاگرام هم می‌توانید راهنمایی که درست کردید را مشاهده کنید.

روش پیش‌نویس اینستاگرام گاید؛ چطوری راهنمای اینستاگرام را قبل از انتشار پیشنویس کنیم؟

شاید بعضی وقت ها شما احتیاج داشته باشید که یک راهنما داشته باشید اما هنوز وقتش نرسیده که آنرا در پیج خودتان منتشر کنید و فقط لازم است که از قبل آماده انتشار باشد. حالا چه کاری میتوان انجام داد؟

خوشبختانه اینستاگرام قابلیت ذخیره راهنما به عنوان پیشنویس را برای شما فراهم کرده که می‌توانید راهنمای خودتان را ذخیره کنید بدون اینکه درون پیجتان نمایش داده شود؛ و زمانی که وقتش شد آنرا به راحتی منتشر کنید تا در دیدرس کاربران خودتان هم قرار بگیرد.

چگونه میتوان راهنمای اینستاگرام را پیش‌نویس کرد؟ بسیار ساده است پس از اینکه راهنمای موردنظرتان را درست کردید و آماده انتشار بود، طبق تصویر پایین روی آیکن ضربدر یا بستن راهنما کلیک کنید تا گزینه های اینستاگرام برایتان ظاهر شود. پس از کلیک روی این آیکن سه گزینه برایتان ظاهر می‌شود که این گزینه ها Discard ، Save Draft و Continue Editing هستند و برای پیش‌نویس کردن راهنمایی که درست کرده اید باید روی گزینه Save Draft کلیک کنید. به همین راحتی!

نحوه پیشنویس کردن راهنمای اینستاگرام

بعد از پیشنویس کردن راهنمای خودتان می‌توانید طبق تصویر پایین ویرایش آنرا، از برگه راهنماها در صفحه پروفایل اینستاگرام خودتان ادامه دهید. ممکن است بعضی از اوقات بعد از اینکه پیش‌نویس راهنمای خودتان را ذخیره کردید، هیچ پیش‌نویسی برای شما نمایش داده نشود. در این صورت یکبار اپلیکیشن اینستاگرام خودتان را ببندید و دوباره باز کنید تا پیشنویس ذخیره شده برایتان ظاهر شود.

ویرایش و انتشار راهنمای اینستاگرام پیشنویس شده

اشتراک گذاری راهنمای اینستاگرام؛ چگونه میتوانیم راهنمای خودمان را با دیگران به اشتراک بگذاریم؟

از صفحه راهنما می‌توانید طبق تصویر زیر با ضربه زدن روی آیکن ارسال در بالای صفحه، راهنمای خودتان را با هر شخصی که بخواهید به اشتراک بگذارید.

نحوه اشتراک گذاری راهنمای اینستاگرام

این که شما می‌توانید راهنمای خودتان را به افراد خاص ارسال کنید خیلی خوب است؛ اما چیزی که ممکن است برایتان جالب تر و کاربردی تر باشد این است که شما می‌توانید راهنمای خودتان یا هر شخص دیگری را استوری کنید. اما چگونه؟ استوری کردن یک راهنما بسیار ساده است و دقیقا مانند استوری کردن یک پست انجام می‌شود. و اینستاگرام با استفاده از این قابلیت توانسته محبوبیت خود را بیشتر از همیشه کند. پس حتما شما هم آنرا امتحان کنید.

اگر این مقاله برایتان مفید بود آنرا را با دوستانتان نیز به اشتراک بگذارید. ممنون از همراهی شما

💠رایگان و همیشه آموزش ببینید💙

بهتون کمک میکنیم متخصص دیجیتال مارکتینگ بشید🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *