نوشتن محتوای سئو شده؛ سئو محتوا از صفر تا صد

اگر می‌خواهید سایت شما رتبه‌ی بالا در نتایج گوگل داشته باشد قطعا به محتوایی نیاز دارید که از لحاظ سئو فوق العاده باشد. محتوای سئو شده چیست و چه تاثیری روی ترافیک سایت دارد؟ دلیل اهمیت محتوای سئو شده برای متخصص سئو چیست؟ جذابیت محتوا از کجا نشات می‌گیرد؟ و اما چگونه یک محتوای خوب منتشر کنیم؟ ما تصمیم گرفتیم برای پاسخ دادن به این سوالات و چگونگی نوشتن یک محتوای خوب این مقاله را بنویسیم. این مقاله مناسب افرادیست که متخصص سئو و تولید محتوا هستند اگر تازه کار هستید ابتدا باید با اصول سئو آشنا شوید که پیشنهاد ما به شما خواندن مقاله سئو چیست هست.
نوشتن محتوای سئو شده؛ سئو محتوا از صفر تا صد
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

فهرست مطالعه محتوای "نوشتن محتوای سئو شده؛ سئو محتوا از صفر تا صد"

محتوای سئو شده چیست؟ بهینه سازی محتوا

فرآیند برنامه ریزی، ایجاد و بهینه سازی محتوا با هدف رتبه بندی در موتورهای جستجو را محتوای سئو شده یا SEO writing می‌نامند.

چرا محتوای سئو شده دارای اهمیت است؟ کلید رتبه گرفتن در گوگل

کلید رتبه گرفتن در گوگل محتوای عالی است. البته رتبه بندی فقط براساس محتوای با کیفیت بالا نیست.
برای رتبه بندی محتوای شما، همچنین به بهینه سازی موتور جستجو نیاز دارید.
به عبارت دیگر:
محتوای شگفت انگیز + سئو داخل صفحه = نوشتن محتوای سئو شده.

نوشتن محتوای سئو شده

بهترین راهکارها برای نوشتن محتوای سئو شده؛ چطور محتوای خوب بنویسیم؟

در اینجا به شما خواهیم آموخت که چطور محتوای خوب نوشته و آنرا بهبود ببخشید تا به صفحه اول گوگل رفته و دارای رتبه قابل قبول در گوگل شوید:

1- چک لیست موضوعات محتوایی؛ لیستی از موضوعات محتوا ایجاد کنید

شاید عجیب به نظر برسد، اما روند نوشتن محتوای سئو شده قبل از نوشتن یک کلمه شروع می‌شود.
به دلیل اینکه برای موفقیت در سئو و بازاریابی محتوا، باید محتوایی بنویسید که مخاطبان مورد نظر شما به آن اهمیت دهند و مورد پسند آنها باشد.
وقتی این کار را انجام می دهید ، روند برای شما بسیار آسان تر می‌شود.
ما برای شما دو روش برای یافتن کلمات کلیدی برای محتوای متمرکز بر سئو آورده‌ایم:

  • ابتدا از یک ابزار پرسش و پاسخ استفاده کنید.

شما باید به دنبال سوالاتی بگردید که مشتری هدف به صورت آنلاین می‌پرسد به دلیلی اینکه شما می‌توانید به پرسش‌های مشتریان با محتوای خود پاسخ بدهید.

  • در مرحله دوم ویکی پدیا را بررسی کنید.

بخش فهرست ویکی‌ پدیا یکی از ایده های جذاب برای پیدا کردن موضوع هست.
مثلا شما می‌خواهید یک وبلاگ درباره بازریابی دیجیتال راه اندازی کنید کافیست به صفحه بازاریابی شبکه‌های اجتماعی در ویکی پدیا سر بزنید.
اینکار باعث می‌شود با ایده های جالب در رابطه با موضوع رو به رو شوید.

2- تبدیل موضوعات به کلمات کلیدی؛ موضوعات خود را به کلمات کلیدی تبدیل کنید

تحقیق کلمات کلیدی مهمترین قسمت در فرآیند محتوای سئو شده هست.
تاثیر کلمات کلیدی ممکن است محتوای شما را زمین تا آسمان متفاوت‌تر کند مثلا محتوایی که هزاران بازدید در ماه دارد یا محتوایی که آن را هیچکس نمی‎‌خواند.

خوشبختانه تعداد زیادی ابزار و یا افزونه‎‌های رایگان برای یافتن کلمات کلیدی مانند keywordeverywhere.com، keywordtools.io و غیره وجود دارد که می‌توانید از آن استفاده کنید برای شناخت بیشتر این افزونه‌ها به مقاله آموزشی 30 افزونه پرکاربرد سئو بروید.

هرچند پیشنهاد ما اینست که از یک ابزار ایرانی به نام ترکر استفاده بکنید که ما آن را ساخته ایم.

3- نوشتن محتوا با هدف جستجو؛ محتوا مطابق با هدف جستجو بنویسید

نوشتن محتوای سئو شده در گذشته به معنای افزودن کلمات کلیدی به صفحه وب شما بود این درست است که بهینه سازی محتوای شما در مورد کلمات کلیدی هنوز هم بسیار مهم است؛ اما کافی نیست.

محتوای شما همچنین باید با هدف جستجو مطابقت داشته باشد به عبارت دیگر محتوای شما باید برای کسی که کلمه کلیدی شما را جستجو می‌کند مناسب باشد و پاسخ مخاطب با محتوای شما داده شود.

بگذارید برای شما مثالی بیاورم: فرض کنید می‌خواهید صفحه خود را برای کلمه کلیدی “نرخ تبدیل” بالا بیاورید قبل از اینکه شما بخواهید محتوای خود را بنویسید به سراغ نتایج جستجو مربوط به کلمه کلیدی بروید و محتوای خود را بر طبق هدف جستجو بنویسید اگر محتوای شما آنچه که گوگل می‌خواهد باشد شما در صفحه اول گوگل قرار خواهید گرفت.

4- نوشتن مطالب جالب؛ مطالب مورد پسند و جذاب بنویسید

طبق تحقیقات نشان داده شده، محتوای طولانی مدت در گوگل بهترین رتبه را دارد. نه به این معنا که محتوای خود را از مطالب غیر مفید پر کنید بلکه شما باید مطالب جامعی را منتشر کنید. به عبارت دیگر شما باید محتوایی بنویسید که موضوع شما را در یک صفحه به صورت کامل پوشش می‌دهد.

نوشتن مطالب جالب

5- کلمه کلیدی در محتوا؛ از کلمه کلیدی در محتوای خود استفاده کنید

افزودن کلمات کلیدی به محتوا بخشی بزرگ از محتوای سئو شده است.
حتما این سوال برای شما پیش می‌آید: چند بار باید از کلمات کلیدی در محتوای SEO خود استفاده کنیم؟ درصد تراکم کلمات کلیدی به صورت کامل وجود ندارد در حقیقت گوگل گفته است که به تراکم کلمات کلیدی توجه نمی‌کند. (بنابراین اگر یک نویسنده محتوا استخدام می‌کنید که ادعا می‌کند “با تراکم کلمه کلیدی بهینه شده” مطلب می‌نویسد ، روش دیگری را اجرا کنید).

شما باید تمرکز خود را روی مکان کلمه کلیدی بگذارید چرا که مکان کلمه کلیدی مورد نظر شما مهمتر از چند بار استفاده از آن است.
می‌توانید کلمات کلیدی را در مکان‌هایی مانند: آدرس اینترنتی، برچسب عنوان، 100 کلمه اول محتوا و در عنوان‌های H1,H2 استفاده کنید.

6- بهینه کردن عنوان سئو؛ برای کلیک ها، عنوان خود را بهینه کنید.

طبق مطالعاتی که انجام شده نرخ کلیک ارگانیک (CTR) یک سیگنال رتبه بندی گوگل است در نتیجه CTR بالاتر معمولاً منجر به رتبه بندی بالاتر می‌شود.
شما می‌توانید این کار را با استفاده از یک شماره خاص در عنوان خود انجام دهید مثلا: 10 معیار مهم برای اندازه‌گیری سئو یا از مواردی استفاده کنید که عناوین را جذاب و پر از احساس کند.

7- توضیحات متا؛ توضیحات متای جذاب بنویسید

توضیحات متا مستقیماً بر رتبه بندی گوگل تأثیر نمی‌گذارد بلکه یک متا جذاب می‌تواند نرخ کلیک ارگانیک یا همان CTR شما را افزایش دهد.
بنابراین توصیه می‌کنیم برای هر صفحه در سایت خود یک متا توضیحات منحصر به فرد بنویسید. و آن توضیحات متا را چیزی قرار دهید که جستجوگران گوگل را وادار کند روی نتیجه شما کلیک کنند.

8- استفاده از لینک‌های داخلی؛ در محتوای خود لینک داخلی داشته باشید

لینک‌های داخلی راهی عالی برای بهینه سازی محتوای شما برای کاربران و موتورهای جستجو است.
به این دلیل لینک‌های داخلی برای کاربران مفید بوده که به آنها کمک می‌کند محتوای مرتبط را در سایت شما پیدا کنند و آنها برای موتورهای جستجو مفید هستند زیرا کمک می‌کند صفحات سایت شما را فهرست بندی کنند، ساختار و معماری سایت شما را درک کنند.
به همین دلیل است که پیشنهاد می‌کنیم برای هر محتوایی که منتشر می‌کنید حداقل از 4-5 لینک داخلی استفاده کنید

9-استفاده از لینک‌های خارجی؛ به صفحات و منابع خارجی لینک دهید

به گفته Moz، استفاده از لینک‌های خارجی می تواند به بهبود رتبه بندی صفحه گوگل شما کمک کند.
گوگل می‌خواهد افراد را به محتوایی بفرستد که دارای همه چیزهایی باشد که جستجوگران و مخاطبان می‌خواهند. و این همه چیز شامل مطالب جامع و مفید در سایت‌های دیگر نیز می‌باشد بنابراین با افزودن لینک‌های خارجی به سایت‌های معتبر، محتوای خود را سئو می‌کنید و هدف شما رسیدن مخاطب به پاسخ سوال می‌باشد.

10-کلمات و عبارات مرتبط؛ از کلمات و عبارات مرتبط (LSI) استفاده کنید

کلمات کلیدی LSI اصطلاحاتی هستند که ارتباط نزدیکی با موضوع محتوای شما دارند این کلمات کلیدی LSI برای سئو بسیار عالی هستند.
اصطلاحات LSI به دو دلیل اصلی بهSEO محتوای شما کمک می کنند:

در ابتدا کلمات کلیدی LSI به گوگل کمک می‌کند تا موضوع صفحه شما را کاملاً بفهمد.
گوگل می‌خواهد ببیند که شما به طور کامل موضوع را در محتوای خود پوشش می‌دهید یا نه؟

دوم اینکه اصطلاحات LSI به شما کمک می‌کنند نه فقط برای کلمات کلیدی مورد نظر خود بلکه برای کلمات کلیدی مرتبط نیز رتبه بندی کنید.

فرض کنید میخواهید برای کلمه کلیدی رانندگی محتوا تولید کنید کلمات کلیدی LSI این کلمه کلیدی می‌تواند رانندگی در ترافیک و نحوه صحیح رانندگی کردن باشد و این کلمات را در محتوای خود استفاده کنید.

11- استفاده از چندرسانه ای؛ در محتوای خود از چندرسانه ای استفاده کنید

چندرسانه ای ممکن است کاملاً در گروه “نوشتن سئو” قرار نگیرد. اما تصاویر ، اینفوگرافیک ها و فیلم ها برای سئو بسیار مهم هستند. به علاوه ، چندرسانه ای محتوای شما را بسیار جالبتر و جذاب تر می کند بنابراین هر زمان که احساس کردید محتوای شما به تصاویر، نمودار و… احتیاج دارد از آنها استفاده کنید.

12-محتوا استراتژیک؛ محتوای خود را از نظر استراتژیک تبلیغ کنید

زمانی که شما محتوای خود را منتشر می‌کنید روند نوشتن بر مبنای سئو به پایان نمی‌رسد.
حقیقت این است که بدون تبلیغ محتوا، محتوای شما احتمالاً رتبه ای نخواهد داشت
(به خصوص اگر سایت شما کاملاً جدید باشد یا هنوز اعتبار زیادی نداشته باشد).
برای اینکه محتوای شما در گوگل رتبه بندی شود، باید آن را از نظر استراتژیک ارتقا دهید.
که ما به 3 مورد از این استراتژی ها اشاره می‌کنیم:

ابتدا قبل از انتشار مطالب خود با افرادی که ممکن است به آن علاقه مند باشند درارتباط باشید و به آنها بگویید که پستی را انتشار دادید که آنها علاقه مند هستند.

دوم ، هر پستی را با استفاده از هر کانال و مخاطبی که دارید تبلیغ کنید. این کانال ها می‌تواند شامل مشترکان ایمیل، گروه های LinkedIn یا Facebook و یا شبکه های اجتماعی می‌باشد

در آخر، محتوای خود را برای افرادی که به رقبای شما لینک دادند، تبلیغ کنید.
اگر محتوای شما بهتر از محتوای سایت رقیب است، این شانس را دارید که از افرادی که قبلاً به بخشی از محتوای مشابه لینک داده اند لینکی دریافت کنید.

💠رایگان و همیشه آموزش ببینید💙

بهتون کمک میکنیم متخصص دیجیتال مارکتینگ بشید🙂

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *