دوره جامع آموزش تولید محتوا سایت

قطعا محتوا قسمتی جدایی‌ناپذیر از هر کسب و کاری است. حتی برندهای روزی که فعالیت مشخصی در بازار آنلاین یا آفلاین دارند هم به تولید محتوا دست زده‌اند، چون محتوا، وسیله‌ای برای پذیرایی از مخاطبین است، قضیه “محتوا پادشاه است“ را که می‌دانید پس موافق هستید که؛ محتوا خوراک اصلی کاربران است، و برای مخاطبین سایت‌تان شما باید چیزی برای پذیرایی آماده کنید، خوراکی که گوگل آن را “پادشاهِ سئو” می‌نامد.
· 1398-12-17

دوره آموزشی تولید محتوا در مسیر سئو

روزانه میلیاردها مقاله و محتوا در سراسر اینترنت توسط وب سایت های مختلف تولید میشوند. اما فقط 10 درصد محتوایی که تولید میشود میتواند ترافیک تولید کند و از گوگل ورودی سئو داشته باشد، حال فکرش را بکنید که شما کجای این مقدار هستید.

مسلما محتوا بخش جدایی ناپذیر کسب و کارهای قدرتمند در آغاز دهه سوم قرن 21 میلادی است و کسب و کارهای ایرانی در انتهای قرن 14 هجری شمسی رو به تولید محتوای انبوه آورده اند و اگر دوست دارید محتوایی تولید کنید که بین محتوای دیگر کسب و کارها حرفی برای گفتن داشته باشد، باید بیاموزید که از این ابزار برای رشد سایت، افزایش ورودی گوگل، کسب رنک و رتبه خوب در سئو و همینطور افزایش فروش بخوبی استفاده کنید.

ارزش گذاری کلمه کلیدی با معیار سختی

همه میدانیم برای نگه داری کاربران و مشتریان سایت باید محتوایی تولید کنیم که به اندازه کافی جذابیت دارد. ایده یابی روزانه برای محتوایی که تولید میکنیم کمی سخت است، کار تولید محتوا زمان بر است، نیاز به اصلاحات دارد و این فرایند تولید محتوا به قدری میتواند طول بکشد که برای ما هزینه زیادی داشته باشد و بازگشت سرمایه ما روی بازاریابی محتوا به اندازه کافی نباشد.

بازاریابی محتوا، راه نجات کسب و کار شماست

منظور ما از نجات، مسئله درآمدزایی و استفاده حداکثری از مدل اقتصادی کسب و کار است. ما میبینیم هر وبسایت یا فروشگاهی یک وبلاگ یا مجله پرشده از مطالب و محتوای خواندنی دارد. همه اینها جهت سرگرم کردن کاربران است ولی باید از خودتان بپرسید یک سایت یا فروشگاه چه نوع محتوایی باید منتشر کند؟

 • هدف از تولید محتوا باید مشخص شود.
 • هزینه و بودجه تولید محتوا مشخص شود.
 • مخاطبین تولید محتوا باید گروه بندی شوند.
 • قشر خاص کاربران باید انتخاب شود.
 • برای تولید محتوا برنامه ریزی صورت بگیرد.
 • حجم محتوا، سبک نگارش و موضوعات باشد مشخص شوند.
 • و همینطور استراتژی تولید محتوا باید تعیین شود.

منظور از بازاریابی محتوا خیلی شفاف است، بازاریابی یعنی برای چیزی که تولید میکنید یک “جایگاه مصرف” پیدا کنید. بنظرتان محتوا مصرف نمیشود؟ محتوایی که ما امروز در یک مجله میخوانیم و در مورد اخبار یک تیم ورزشی است برای همان روز کاربرد دارد. این یعنی محتوا یک محصول تولیدی است که پروسه “گردآوری و تولید محتوا” برای بسیاری از سازمان ها و کسب و کارها چالش است. محتوایی که در مسیر بازاریابی شده خودش تولید میشود برای مخاطب خاص در نظر گرفته میشود. تصویر نتفلیکس بمان نشان میدهد چطور این شبکه پخش سینمای خانگی توانسته با بازاریابی محتوای مشخص، یک نسخه کاملا الهام گرفته از دیگر سریالش را به یک زبان دیگر و برای یک کشور دیگر تهیه کند. زمانی که نسخه آلمانی فیلم “تاریک Dark” تولید و منتشر شد، درخواست ها برای نسخه انگلیسی همین فیلم هم بالا گرفتند و همین باعث شد تا محتوای این فیلم دوباره برای مخاطبین جدید در دسترس باشد.

دوره زمانی رشد کلمه کلیدی

استراتژی تولید محتوا در خدمت بازاریابی اصولی

خیلی ها با این موضوع موافق هستند که “بازاریابی محتوا یعنی پیداکردن مصرف کننده یا همان مخاطب هدف” و “استراتژی محتوا یعنی راه و روش تولید همین محتوا و تحویل دادن آن به مشتری” که هر دوی این المان ها یا روش مارکتینگ برای بهبود وضعیت محتوا و شکل و حجم استفاده از آن هستند.همانطور که برای شبکه نتفلیکس تعداد مخاطبین و حجم تماشای فیلم هایش مهم است، برای مدیر سایت و مجله فروشگاه نیز باید مهم باشد که ترافیک ورودی گوگل از طریق محتوا چقدر است. چقدر کاربران دوباره به سایت برمیگردند و در اصطلاح Session ایجاد میکنند (سِ-شن Session – یک اصطلاح به معنی نشست با جلسه است و منظور از آن ماندگاری کاربر در سایت است که این معیار در ابزار گوگل آنالیتیکس Google Analytics جمع آوری و تحلیل میشود.)

استراتژی گاهی ممکن است حتی ابزار تولید محتوا را هم مشخص کند، در هر صورت اینکه چه محتوایی تولید شود در بازاریابی مشخص میشود ولی چرایی تولید محتوا اینکه چطور به دست مخاطب میرسد قرار است توسط استراتژی محتوا تعیین شود و بازاریابی محتوا قرار است مخاطب مورد نظر را از پیش تعیین کرده باشد.

اینطور که به نظر میرسد بازاریابی محتوا Content Marketing و استراتژی محتوا Content Strategy تقریبا یکسان هستند. اما تفاوت دقیقا در چیست؟ آیا شبیه همان “مسئله معروف مرغ و تخم مرغ” نیست؟ پس بگذارید کمی شفاف سازی کنیم.

استراتژی بازاریابی محتوا ترکیبی از بازاریابی محتوا و استراتژی تولید

دقیقا نقطه مشترک بازاریابی محتوا و استراتژی همان جایی است که بازاریابی با استراتژی و برنامه پیش میرود. این فرایند کمک میکند شما شناخت کاملی از محتوا پیدا کنید و همینطور مخاطبین را کامل درک کنید، حالا بهترین راه را برای تحویل دادن محتوا به کاربر را هم انتخاب کرده و کار خودتان را انجام دهید.

تعریف بازاریابی محتوا: مسلما کانتنت مارکتینگ میخواهد مشخص کند که چه چیزی تولید میشود؟ سپس تلاش میکند تاکتیک های لازم را برای بازاریابی همان چیزی که تولید شده به کار بگیرد. بنابراین طراحی یک تقویم برای تولید محتوا، نحوه استفاده از پتانسیل “محتوای بازیابی شده” یا “چرخه محتوا “Content Curation را مشخص میکند و سعی میکند بازاریابی انجام دهد و کاربر را خوشحال کند.

تعریف استراتژی محتوا: استراتژی میگوید چرا این محتوا تولید شده است؟ چرا در اختیار مخاطبین قرار میگیرد و دلیلی محکم برای بازاریابی است. پس استراتژی می آید تا تعیین کند که چرا محتوا و چطور تولید میشود؟ سپس تعیین میکند چقدر هزینه باید صورت بگیرد؟ چقدر باید برای محتوا زمان صرف شود؟ محتوا چطور بروزرسانی میشود؟ چطور روی سایت قرار میگیرد؟ چطور مدیریت میشود؟ و تمام این پرسش هایی که قرار است در استراتژی به آنها پاسخ داده شود.

استراتژی نتفلیکس در تولید سریال؛ راهنمای تولید محتوای سایت

میتوانیم استراتژی تولید محتوای سایت خودمان را دقیقا مثل نتفلیکس انجام دهیم اگر هزینه ها هم برای ما مهم است. در واقع اولین قدم ما باید مثل نتفلیکس بجای درون آوری یک تیم تولید محتوا باید خرید محتوا باشد.
کسب و کار شما در ابتدا به تولید محتوای اختصاصی نیاز ندارد! شما باید محتوای لازم را طوری بدست بیاورید تا استقبال مخاطبین را بررسی کرده و اگر این میزان به مقدار مورد نظر رسید و شاخص های کلیدی عملکرد محتوا انتظارات را برآورده کردند آنگاه تیم تولید محتوای اختصاصی خواهید ساخت.

استراتژی تولید سریال شبکه نتفلیکس

شاخص های کلیدی عملکرد KPI (سرواژه Key Performance Indicator) هستند و با تعیین مقدار برای هر زمینه از کار و فعالیت، میزان رشد و سودآوری را هم اندازه گیری میکنند.

مثل شبکه نتفلیکس ابتدایی‌ترین “کار ما ایده یابی در تولید محتواست” و ما باید بهترین محتوای ممکن را برای کاربران در بهترین زمان ممکن تولید کرده و با استراتژی درستی بین آنها توزیع کنیم. راهکارهای ایده یابی و تولید محتوا و همینطور تقویم برنامه ریزی و کمپین توزیع محتوا چیزهایی هست که قرار است یاد بگیرید.

راهکار نتفلیکس برای استفاده جذاب و دوباره از یک محتوا این طور بود که آنها سریال های با موضوع پست مدرن یا تلفیق آینده در جامعه قدیمی تر آمریکا را به نمایش گذاشتند و این همان چیزی است که برای کسب مخاطبین اولیه نیازمند آن هستیم. ما سراغ موضوعات تلفیقی خواهیم رفت و محتوایی را تولید میکنیم که واقعا نمونه آن در دیگر سایت ها پیدا نمیشود و برای این باید تمپلیت محتوای خودمان را بسازیم. کاری که نتفلیکس در سری فیلم های خودش پیدا کرد و سپس آنها را به زبان دیگر و با چرخش موضوع برای دیگر کشورها تولید کرد که در عرضه و فروش آن هم موفقیت زیادی نیز کسب کرد.

استفاده از تمپلیت محتوا به شناخت نیاز مخاطبین بیشتر کمک میکند. پس از شناسایی حوزه تولید محتوا و ایده یابی های مختلف، حالا نیازهای متفرقه را هم با عناوین محتوا پوشش میدهیم.

تمپلیت تولید محتوا

از زمانی که اولین محتوای سایت را تولید کردیم تا زمانی که نتایج و ترافیک ورودی دومین محتوا را بدست بیاوریم باید تمام کارهای مختلفی که انجام داده ایم را یادداشت کنیم. از تحقیق کلمه کلیدی برای تولید محتوا گرفته تا بررسی میزان ورودی گوگل و کسب رتبه در نتایج جستجو. این همان برنامه ریزی کمپین تولید محتوا است که میخواهیم روی سایت در ابعاد گسترده پیاده کنیم.

نیازسنجی مخاطبین و طراحی محتوای سریالی مثل نتفلیکس

کاری که گروه تولید محتوای فیلم سازی نتفلیکس انجام میدهد بهترین “الگو برای تولید محتوای سریالی” است. محتوای سریالی در وب سایت میتواند پادکست، ویدیو یا پست وبلاگی باشد، اینکه چطور محتوایی پیدا کنیم که موضوع های مشابهی را در قالب داستان و روایت دنبال کند قطعا یک چالش است و قرار است یاد بگیریم چطور “سری آموزشی محتوایی” در سایت بسازیم که گوگل از آن استقبال کند، با آن ترافیک خوبی تولید کنیم و همینطور کاربران هم از آن استفاده مفید داشته باشند.

مسلما اشتیاق مخاطب همان چیزی است که باعث شده نتفلیکس نسخه های الهام گرفته شده ای از یک سریال را برای کشورهای مختلف تولید کند، اما شما چطور میخواهید کیفیت محتوای سایت خودتان را بررسی کنید؟ اینکه محتوا را چطور ارزیابی کرد و چطور میزان تعامل مخاطبین را باید سنجید، از جمله مواردی هستند که در دوره آموزشی پیش رو در موردش صحبت خواهیم کرد.

تولید محتوا در مسیر آموزشی رودمپ سئو

پرسش های پرتکرار در مورد دوره آموزشی تولید محتوا سایت

چرا تولید محتوای اصولی و درست را باید جدی بگیریم؟

مسلم است که بهترین کاری که وب سایت برای کاربرانش انجام میدهد و همینطور باعث میشود گوگل آن را دوست داشته باشد، محتوای مفید و کاربردی است. این محتوای مفید و کاربردی هدیه سایت شما به کاربران است، اگر میخواهید بهترین هدیه ممکن را به مخاطب سایت بدهید چرا محتوایی نباشد که همیشه ماندگار است.

چرا باید بازاریابی اصولی و استراتژی صحیح محتوا را یاد بگیریم؟

تولید محتوا مثل کاشتن بذر است، اگر راه و رسم کشت بذر محصول و همینطور مراقبت پس از آن را یاد نگیرید، نمیتوانید از آن مراقبت کنید تا ثمره بدهد. در واقع شما برای ثمره چیدن از وب سایت خودتان باید یاد بگیرید چطور در آن محتوا تولید کنید. محتوایی بازاریابی شده که با برنامه و استراتژی نوشته شده است.

آیا در این دوره آموزش تولید محتوا بصورت جامع آموزش داده میشود؟

در 15 جلسه و نزدیک به 9 ساعت آموزش ویدیویی اصولی و حرفه ای، شما را با تمام نکات سئو محتوا، اصول کمپین محتوا، کسب ترافیک و افزایش ورودی گوگل با محتوا، ارزش گذاری کلمات کلیدی و محتوا و همینطور ایده پردازی برای تولید محتوای وبسایت و فروشگاه در مسیر رشد سئو سایت آشنا میکنیم و بهتان کمک میکنیم کارتان در تولید محتوا زمین تا آسمان بهتر شود.

در این دوره آموزشی چه مباحثی آموزش داده میشود و چه چیزی دریافت میکنید؟

ما اصلی ترین موضوعات تولید محتوا در مسیر سئو شامل کلمات کلیدی انتخابی، انتخاب موضوع، ایده پردازی، داستان سرایی، ویراستاری، سئو محتوا و همینطور آنالیز کیفیت کیفی محتوا و بررسی نرخ تعامل کاربر را بعنوان سرفصل های اصلی در نظر گرفتیم و همینطور چندین فایل برایتان آماده کرده ایم تا با استفاده از آنها بتوانید در ساده ترین شکل ممکن به تولید محتوا بپردازید.

میخواهم یک تولیدکننده حرفه ای محتوا باشم و کسب درآمد کنم. این دوره برای من مفید است؟

قطعا بله. اگر خودتان به نوشتن و نگارش علاقمند هستید و دستی به قلم میزنید، این دوره کمکتان میکند راه و رسم تولید محتوای اصولی را یاد بگیرید. بهترین چیزی که برای شما سراغ داریم تا با آن بتوانید یک محتوانویس حرفه ای یا به اصلاح تولید کننده محتوا یا نویسنده باشید همین دوره است.

ایده محتوای سریالی

بخشی از تصاویر و اسلایدهای بکاررفته در دوره آموزشی تولید محتوا

 مقایسه ارزش کلمه کلیدی  ارزش گذاری کلمه کلیدی با مقدار ترافیک کلمه کلیدی ایده آل پیداکردن موضوع محتوا با kwfinder انتخاب موضوع محتوا سئو محتوا و کلمات کلیدی فرمول عنوان نویسی محتوا هدینگ گذاری در محتوا تمپلیت کمپین محتوا تقویم محتوا تعامل کاربر با محتوا آنالیز کیفیت محتوا آنالیز TF IDF محتوا ابزار آنالیز TF IDF محتوا  محتوا چیست


محتوای دوره

محتوا و آشنایی مقدماتی
کلمه کلیدی و ساختار محتوا
از نگارش تا انتشار محتوا
بازاریابی و استراتژی
کمپین ترافیک و پیش بینی سئو
ابزاری بنام محتوا برای بازاریابی داخلی
کنترل کامل کیفیت در تولید محتوا
+94 ثبت‌نام شده
ثبت‌نام نشده

دوره شامل

 • 17 درس
 • 1 آزمون

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. سلام و خسته نباشید.

  درباره شغل تولید محتوا، پس از ورود به بازار کار، روزانه بطور میانگین و حداقل و حداکثر چند ساعت زمان لازم داره؟

  و سوال دیگه اینکه لازمه کار با وردپرس و css رو حتما بلد باشیم؟

  1. سلام احسان عزیز
   ابتدا باید عرض کنم این بستگی به خود شما داره که چقدر بخواید کار کنید.
   ولی، شما میتونید با میانگین روزانه 4 الی 7 ساعت کار، در حدود 1000 تا 3 هزار کلمه محتوا تولید کنید که حدااقل دستمزد روزانه شما بین 50 تا 150 هزار تومان هست و ماهانه نزدیک به 5 میلیون (در حداقل حالت)
   و اگر رزومه خوبی رو پس از یه مدتی بسازین میتونید به درآمد 2 رقمی هم نزدیک بشین (با دو فاکتور، افزایش فعالیت و افزایش کیفیت کار)

   شما نیاز ندارید هیچ چیزی بلد باشین جز مواردی که مربوط به تولید محتوا میشه، مثل ابزارهای آفیس (خصوصا MSO Word) و البته فتوشاپ.
   وردپرس میتونه جزو مهارت های فرعی شما باشه

   1. ممنون از پاسخگوییتون
    و ببخشید اگر بخوایم از صفر شروع کنیم چه مدت طول میکشه تا بتونیم وارد بازار کار بشیم؟

   2. پس از خرید دوره، کامل بهتون مشاوره میدیم و راهکارهایی رو بصورت خصوصی در پنل کاربری پس از ارسال تیکت در این مورد، باهاتون به اشتراک میذاریم

 2. سلام
  برای تولید محتوای سایتم میخواستم دوره تولید محتوا تهیه کنم و چند سوال داشتم
  در این دوره تحقیق کلمات کلیدی مربوط به محتوا، و تمامی موارد مورد نیاز برای تولید مقالات حرفه ای توضیح داده شده یا خیر؟
  و یکی سوال دیگه هم داشتم یکسری موارد داخل این صفحه برای دوره پایین سایت گذاشته شده یعنی بعد از تهیه دوره به این مطالب دسترسی داریم ؟
  برای ساخت تقویم محتوایی برای سایت چطور توضیح داده شده ؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 3. سلام و بامداد بخیر
  من شب گذشته که اشتراک ویژه رو بررسی می کردم فکر می کردم که در ماه اول باید 799 پرداخت کرد و دو ماه بعد هر ماه باید یک تومن پرداخت کرد، نیم ساعت پیش ( 00:45 دقیقه بامداد) که دو مرتبه صفحه رو با دقت بیشتری مطالعه کردم فهمیدم یا بصورت یکجا باید 2890000 باید پرداخت کرد و یا اینکه بصورت اقساطی ماه اول 799 و سه ماه بعد هر ماه یک تومن. همین مبلغ یکجا رو انتخاب و اونو واریز کردم (الان ساعت 1:20 دقیقه بامداد دوشنبه هست) و الانم ویدئوی شماره 1 رو دانلود کردم و میخوام مشاهده بکنم. از این بابت این کامنت رو قرار دادم که بگم با عرض پوزش در کامنت قبلیم اشتباه ذکر کرده بودم مبلغ رو. و دو تا ایراد کوچولو هم بگیرم ازتون: کامنت ها رو یه مقدار دیر جواب می دید و هم این که وقتی کامنت رو میخوام بفرستم چهار پنج مرتبه باید دکمه انتشار رو بزنم تا کامنت رو بفرسته و مدام پیغام جاوااسکریپت در بالای صفحه مشاهده میشه که: mimos.ir: says OK

  1. محسن جان سلام مجدد
   کامنت هارو سعی میکنیم موشکی جواب بدیم.
   اون مشکل هاستینگ رو هم روی میموس اوکی میکنیم به امید خدا.
   از همراهی و حضورت توی مانگو خیلی خوشحالیم 🙂

 4. سلام فرشید جان
  اگه من این دوره رو بگیرم و ازش خوشم اومد و بعدها خواستم دوره جامع سئو رو شرکت کنم آیا مبلغ این دوره از کل دوره کم میشه یا اینکه باید 2800000 رو کامل بپردازم؟ و اینکه این دوره پشتیبانی هم داره؟
  در ضمن؛ من چهار تا نمونه ویدئوی دوره جامع سئو رو دیدم کیفیت ویدئوها واقعا عالی هستن؛
  فن بیان شما خیلی خوبه و مشخصه روی فن بیان و سخنرانی خیلی کار کردی؛
  اما صدای ویدئوها کیفیت خیلی خوبی نداشت؛ بعضی جاها کیفیت خیلی خوب بود و بعضی جاها خیلی مناسب نبود.
  اولین قسمت این آموزش رو هم (37 دقیقه) رو دیدم و هم کیفیت تصویر و هم کیفیت صدا واقعا عالی بود؛
  فن بیان شما هم خیلی خوب بود و ویدئو رو که گوش می دادم حالت خستگی بهم دست نداد؛
  و این احساس بهم منتقل میشد که این کسی که داره در مورد تولید محتوا صحبت می کنه خودش کتابای زیادی خونده؛ وب رو خوب گشته و به وب سایت های زیادی سر زده و سعی کرده اونا رو آنالیز بکنه و در حین این جستجو علم خودش رو هم بیشتر کرده و کلی موارد دیگه …
  من خودم سایتی ندارم و کلی زمان و انرژی و هزینه گذاشتم برای طراحی سایت با وردپرس و html5 و CSS3 و غیره و غیره … اما گذشت و گذشت و به جایی رسیدم که خب!
  من اومدم سایتو راه اندای کردم چی توش بزارم؟!
  چه محتوایی؟
  چه متنی؟
  چه ویدئویی؟
  اصلا صفحات رو به چه صورت باید طراحی بکنم و قراره چه مطلبی درش قرار بدم؟!
  صفحه اصلی سایتم باید چه ویژگی هایی داشته باشه؟!
  صفحه تماس با و درباره ما رو چطور باید طراحی بکنم و درش چه مطلبی قرار بدم؟!
  اصلا قراره برای چه مخاطبی و چه نوع محتوایی تولید بکنم؟!
  و انقدر از این جور سوالها به ذهنم اومد که …! … بقیشو خودت می تونی حدس بزنی!
  و محتوایی که تولید می کنم آیا بازدیدی خواهد داشت
  و هزار تا سوال دیگه …
  ممنون میشم به سوالاتم پاسخ بدی.
  سپاس

  1. سلام محسن عزیز
   خوش اومدی به مانگو
   امیددارم پیغام رو که میخونی پرانرژی و سلامت و خندان باشی.
   در مورد دوره ها باید خدمت گلت بگم که:
   اگر شما این دوره رو تهیه کنید، در تهیه دوره مانگو تسک، هزینه این دوره از حساب دوره رودمپ کسر میشه 😉
   همه ویدیوها پشتیبانی همیشگی دارن.
   یک سال به اونها دسترسی دارید و رایگان در طول 365 روز آپدیت ها رو دریافت میکنید و تلاش میکنیم در رفع مشکلاتتون در هر دوره و هر بخش از دوره مربوطه کمک کنیم.
   کل ویدیوهای مجموعه تا پایان شهریور ماه از اول رکورد خواهند شد و ما تلاش میکنیم بهترین کیفیت موجود رو در هر ویدیو و هر درس و اقدامک ارائه بدیم.
   در مورد اینکه شما چه کاری رو در مسیر طراحی سایت و به درامد رساندن اون با سئو انجام بدید حقیقتا من تنها موردی که میتونم بهتون بگم این هست شما راه های زیادی پیش رو دارید فقط کافیه روی یک کار – تکرار میکنم روی تنها 1 کار – تمرکز کنید و زمان بذارید و بهترین باشید در اون زمینه باشید.
   در مورد چه چیزی نیاز هست صحبت کنید؟
   اگر مشکلی رو شناسایی نکردید و راه حلی برای عرضه کردن به مردم ندارید یا کاری نیست که شما بتونید بهتر از بقیه انجامش بدین، پس احیانا باید به بقیه کمک کنید کارهایی که در حال انجام دادنش هستند رو بهتر انجام بدین. منظورم پیوستن به یک تیم هست.
   همیشه نیازی نیست ما خودمون کسب و کار راه اندازی کنیم… کافیه در یک تیم کنار بقیه باشیم و کارهارو خوب پیش ببریم.
   برای پرسش های دیگری که چه جوری برگه ها رو طراحی کنید و به چه چیزی نیاز دارید و… – شما همه اینها رو فقط باید تکامل سایت خودتون در نظر بگیرید و تکامل در مسیر صورت میگیره نه ابتدای مسیر.
   پس شروع کنید.

   1. ممنون از پاسخت فرشید جان
    از کار تیمی که در اون همه افراد برای اهداف مشترک و بزرگی تلاش می کنن، خیلی خوشم میاد؛ افرادی که به همدیگه برای حل مشکلاتی که در طول مسیر وجود داره کمک می کنن و هوای هم رو دارن؛ و بقول معروف زندگی تمامش حل مسئله ست.
    راستش دیشب تا ساعتای 12 و 1 بامداد با سایت ور می رفتم و به بخش های مختلفش سرش می کشیدم. چهار پنج ساعت کلا با سایت مشغول بودم:
    صفحه دوره جامع سئو رو دو سه مرتبه از بالا تا پایین ورانداز کردم و متنا و ویدئوهایی که داخلش بود رو نگاه می کردم
    صفحه اصلی سایتو تا پایین ورانداز کردم
    صفحه اشتراک ویژه رو هم همین طور —> قیمت دوره 14 میلیون میارزه ولی ما با 70 درصد تخفیف 2.800 تقدیم شما می کنیم و در طول مسیر بهتون کمک می کنیم چطور پروژه بگیرید و چطور ابهامات و مشکلاتتون رو برطرف بکنید؛ وبینارهای مختلف برگزار می کنیم و دوره ها رو از اول آپدیت می کنیم و اگه مشکل سئوی سایت رو نتونستید برطرف بکنید با انی دیسک به سیستمتون وصل میشیم و مشکل رو برطرف می کنیم و اووووووووووو …!
    مانگو فروم
    مانگو تست
    مانگو بوک …!
    خب گفته بودید که:
    تلاش ما اینست که هر هفته یک کتاب جدید برایتان آماده کنیم. البته اگر قول بدهید آنها را بخوانید، برایمان فیدبک بفرستید و نظری در مورد کتاب ها بنویسید، ما هم سعی میکنیم بهترین کتاب ها را بر اساس درخواست اکثریت دوستان، بومی سازی و منتشر کنیم.
    پس منتظر فیدبک های شما هستیم.
    من تو همین جا نظرمو در مورد کتابچه 35 صفحه ای سئوی وردپرس به زبان ساده رو میگم!
    نقاط ضعف و نقاط قوت کتابچه سئو وردپرس بزبان ساده
    اولین حسن و نقطه قوت این کتابچه 35 صفحه ای سئوی وردپرس، ترغیب من به، نه تنها خوندن اون، بلکه نوشتنش، می باشه.
    دومین نقطه قوتش، طراحی بسیار حرفه ایه پی دی اف کتابچه هست، که جناب فرشید امین زاده از یه تصویر بسیار جذاب برای صفحه اول پی دی اف استفاده کردن و این باعث جذب بیشتر مخاطب میشه.
    مورد سوم؛ استفاده از فونت بسیار زیباست، که فکر می کنم ایران سنس یا ب یکان باشه.
    مورد چهارم؛ از اونجایی که جناب امین زاده متخصص سئو و محتوا هستن بسیار خوب متنو شروع کردن و از کلمات کلیدی مناسب برای لینک دادن به سایت استفاده کردن که این اعتبار اون صفحه خاص رو نزد گوگل بیشتر می کنه.
    مورد پنجم؛ استفاده از سرتیتر یک و تگ بولد برای موارد سئو می باشه.
    مورد شیشم؛ استفاده بسیار عالی از پاراگراف هاست، بطوری که تعداد کلمات نه اونقدر کمه که آدم بگه نویسنده دانش خیلی کمی داره و نه خیلی زیاد که باعث خسته شدن آدم بشه.
    مورد هفتم؛ استفاده از تصاویر جالب و مناسب در زیر پاراگراف ها و همچنین استفاده از متن طنز مانند برای جذاب شدن هر چه بیشتر تصویر هست.
    مورد هشتم؛ صفحه بندی عالی بطوری که نام نویسنده در طرف راست بالای صفحه، نام وبسایت در طرف چپ بالای صفحه، شماره صفحه مورد نظر پایین صفحه سمت راست، آدرس وبسایت پایین صفحه سمت چپ، و لوگوی وبسایت وسط صفحه که همه این عوامل یه حالت تبلیغی خوبی رو ایجاد می کنه و در حین خوندن، آدمو اذیت نمی کنه.
    مورد دهم؛ جاستیفای بودن متن هست که از نظر خیلیا (مثل من) بسیار حائز اهمیته.
    مورد یازدهم؛ توجه و رعایت نکات نگارشی هست که به نظر من خوب رعایت شده.
    یه اشکال کوچیک البته از نظر من وجود داره و اون اینه که اگه تمام سرتیترها یک رنگ انتخاب بشن بهتر هست، مثلا سرتیتر “چرا به این کتاب سئو نیاز دارید؟”؛ اولا رنگش آبی هست، و دوما فکر می کنم بصورت معمولی نوشته شده و اصلا سرتیتر نیست! چون وقتی سرتیتر “سئوی وردپرس” رو که رنگش مشکی هست، باهاش مقایسه می کنید، می بینید “سئوی وردپرس” توپرتر و کلفت تر از اون به نظر میرسه.
    اگه مورد دیگه ای رو هم پیدا کردم حتما ذکر خواهم کرد.
    و زیاد سرتونو به درد نمیارم خیلی جاهای دیگه هم رفتم: تو انجمن و پشتیبانی و بلاگ و …
    خیلی دوس دارم همین دوره جامع سئو رو شرکت کنم و از تجربیات گرانبهای دوستان و اساتید بهره ببرم و دانشم رو بیشتر بکنم.
    خیلی مایل هستم هم سئو کار بشم و هم تولید محتوای سئو شده رو در کنارش یاد بگیرم و اگه روزی دست داد برای سایت خودم هم محتوا تولید بکنم.
    من همین دوره جامع رو بخوام شرکت کنم باید پیش پرداخت 799 ت پرداخت بکنم، و در طی دو ماه بعدی هر ماه 1 ت رو پرداخت بکنم، درسته؟
    سپاس 🙏🏻

   2. سلام مجدد محسن عزیز،
    در مورد نقد و وارسی شما روی کتاب باید خدمت گلتون بگم که دوستان مجموعه بهمون کمک کردن چنین کتابی رو گردآوری کنیم.
    در مورد کتاب های جدید هم در حال کار روی اون هستیم و امیدواریم بتونیم دانشنامه های خوبی رو براتون منتشر کنیم.
    ممنونم از همکاری و دقت و احساس شما نسبت به کتاب و زحمتی که برای ارائه فیدبک بما داشتین.
    در مورد دوره بله خدمت گلتون بگم که میتونید با همین قیمت شروع کنید و از دوره استفاده و نتایج سئو روی سایت خودتون هم لذت ببرید.

 5. سلام. روز بخیر. سوالی داشتم از خدمتتون میخواستم بپرسم برای یه محتوایی که بخوایم توی سایت قرار بدیم چند بار میتونیم از H1 استفاده کنیم؟ آیا بستگی به تعداد کلمه هم داره اگه طولانی باشه دو بار استفاده کنیم و یا بیشتر؟

  1. سلام احمد عزیز،
   گوگل، به تایتل سایت ها توجه میکنه و کلمه کلیدی رو در اون پیدا میکنه، حالا شما در محتوای سایت خودتون، با هدینگ های مختلف اولویت بندی تایتل رو به گوگل اعلام میکنید. اولویت اول شما در صفحه مورد نظر طبیعتا هدینگ h1 هست. پس اگر میخواید از h1 بیشتری استفاده کنید، اولویت رو یه کوچولو بهم ریخته میکنید و گوگل نمیدونه دقیقا از کدوم تایتیل h1 برای برداشت مفهوم محتوای صفحه استفاده کنه. پس اگر نظر مارو میخواید، تا جایی که میتونید از یک هدینگ 1 استفاده کنید، اگر دو مورد هستند، اولین هدینگ رو مهم تر بدونید (استفاده از چند هدینگ h1 مشکلی ایجاد نخواهد کرد)

 6. چه خوبه که دوره جدا برای تولید محتوا دارید. خیلی جاها همه دوره ها رو با هم باید ثبت نام کنیم.

 7. من مشکلم با آموزش آنلاین اینه که با این سرعت اینترنت پایین سخته که هر بار این صفحه رو از اول باز کنم.

 8. کاش یه دمو میذاشتید ببینیم چجوریه بعد بخریم

 9. من این آموزشو شرکت کردم می خواستم از مهندس امین زاده تشکر کنم. خیلی دوره کاملی بود.

 10. سلام من می خوام از اول سئو رو یاد بگیرم. با توجه به اینکه استراتژی تولید محتوا تو سرفصلها هست، دوره استراتژی سئو هم باید شرکت کنم؟

  1. سلام سلمانی عزیز؛
   دوره استراتژی سئو کاملا از مباحث تولید محتوا متمایز هست و هر کدام از دوره ها کاربرد متفاوتی دارند. در صورتی که دوست دارید تولید محتوا را بیاموزید و وارد بازار کار تولید محتوا شوید همین دوره برای شما مناسب است. اگر دوست دارید روی سایت خودتان کار کنید در آن صورت پیشنهاد میکنم دیگر دوره های سئو را هم تهیه کنید تا بتوانید مدیری حرفه ای برای سئو سایت یا فروشگاهتان باشید.

 11. من کار نویسندگی انجام دادم و قلم خوبی دارم. لازمه که این دوره رو شرکت کنم؟

  1. سلام دوست عزیز. اینکه قلم خوبی دارید، خیلی تو تولید محتوا بهتون کمک میکنه. اما در سئو، تولید محتوا باید استانداردهایی داشته باشه که باید اونا رو آموزش ببینید. تو این دوره آموزشی نه یه نویسنده حرفه ای وبسایت میشید و می تونید جذب مخاطب کنید، بلکه می تونید مدیریت محتوای یک مجموعه رو هم به عهده بگیرید و با برنامه ریزی و تعیین استراتژی محتوا کارتون رو گسترش بدید.

ایمیل خود را وارد کنید...

دانلود رایگان جلسه اول

آیا تمایل دارید جلسه اول این دوره را به صورت رایگان دانلود و تماشا کنید؟