دوره آموزشی افزونه یوست سئو حرفه ای

یکبار برای همیشه کار بصورت حرفه ای کار با پیشرفته ترین افزونه سئو وردپرس را یاد بگیرید و سئو سایت را اصولی انجام دهید.

برای پیکربندی هر سایت وردپرس که در اختیار دارید، به یک جعبه ابزار سئو نیاز دارید که تمام کارهای فنی و حرفه‌ای درون سایت شما را به شکل ایده‌آل انجام دهید. یعنی:

 • خودکار سازی یا اتوماسیونِ کار (اتومیشن Automation)
 • ایجاد و نگه داری تغییرات تکنیکال و حرفه‌ای

این‌کارها در سایت‌های وردپرسی توسط افزونه یوست سئو انجام میشود و ما میخواهیم بشما کمک کنیم بهترین خروجی کار را از افزونه سئو حرفه‌ای یوست سئو Yoast SEO Plugin روی سایت وردپرسی دریافت کنید.

· 1399-05-15

برای پیکربندی هر سایت وردپرس که در اختیار دارید، به یک جعبه ابزار سئو نیاز دارید که تمام کارهای فنی و حرفه‌ای درون سایت شما را به شکل ایده‌آل انجام دهید. یعنی:

 • خودکار سازی یا اتوماسیونِ کار (اتومیشن Automation)
 • ایجاد و نگه داری تغییرات تکنیکال و حرفه‌ای

این‌کارها در سایت‌های وردپرسی توسط افزونه یوست سئو انجام میشود و ما میخواهیم بشما کمک کنیم بهترین خروجی کار را از افزونه سئو حرفه‌ای یوست سئو Yoast SEO Plugin روی سایت وردپرسی دریافت کنید.

افزونه سئو یا پلاگین سئو چیست؟

افزونه سئو یا پلاگین سئو چیست؟

بگذارید یک چیز مشخص بشما بگویم: اینجا در مجموعه میموس ما از وردپرس برای طراحی سایت استفاده میکنیم. چه طراحی سایت مجموعه میموس و برندهای فعال در آن و چه خدمات طراحی سایت که به مشتریان سرویس‌هایمان ارائه میکنیم.

پس وقتی از افزونه سئو صحبت میکنیم، منظورمان افزودنی‌های خاص سیستم مدیریت محتوای وردپرس است.

افزونه‌های وردپرس بصورت رایگان و تجاری در دسترس هستند، بنابراین کافیست در پنل تنظیمات سایت وردپرسی خودتان وارد مسیر “افزونه ها > افزودن افزونه” شده و نام افزونه یا پلاگین مورد نظرتان را به انگلیسی یا فارسی وارد کنید.

افزونه تجاری وردپرس چیست؟

افزونه‌های مختلفی در سراسر اینترنت توسط توسعه دهنده‌های وردپرس به زبان برنامه نویسی PHP توسعه داده شده اند. این افزونه به خاطر کارهایی که روی سایت انجام میدهند و امکاناتی که به بخش مدیریت سایت اضافه میکنند حرفه‌ای هستند و توسعه دهنده ها آنها را به فروش میرسانند.

یکی از این مدل افزونه ها در بستر وردپرس که نسخه رایگان و تجاری را با هم ارائه میکند و برای کنترل سئو بهتر سایت نسخه حرفه‌ای یا تجاری Premium Commercial را پیشنهاد میکند افزونه یوست سئو وردپرس Yoast SEO for WordPress است.

قبلا نسخه رایگان این افزونه را تمام و کمال مورد بررسی قرار دادیم و نشان دادیم چطور میتوان از این افزونه سئو بهترین استفاده ممکن را داشت.

اینبار برای شما دوره حرفه‌ای پیکربندی آن را آماده کرده ایم.

دوره آموزش افزونه سئو وردپرس یوست Yoast SEO for WordPress

یاد میگیرید که چطور افزونه یوست سئو را کامل پیکربندی کنید و از آپشن ها و تمام امکانات آن به نفع سئو وب سایت خودتان و برای مدیریت سئو سایت استفاده کنید.

یوست سئو اینجاست تا بشما کمک کند مثل یک متخصص سئو حرفه‌ای تمام متادیتای سئو سایت را کنترل و مدیریت کنید. منظور از متادیتای سئو SEO Meta Data یا متاسئو کنترل کلی و گروهی اطلاعات سئو و بخش‌های مختلف سایت است.

فکرش را بکنید یک افزونه مدیریت محتوای جدید روی سایت خودتان نصب کرده اید، مثل صفحه ساز المنتور یا برگه ساز ویژوال کامپوزر، برای کنترل برگه‌های ساخته شده توسط این افزونه ها، چکار میتوانید انجام دهید؟ راهی جز استفاده از افزونه یوست سئو ندارید.

افزونه سئو یوست، مثل یک حرفه‌ای با سایت خودتان کار کنید

افزونه سئو یوست، مثل یک حرفه‌ای با سایت خودتان کار کنید

افزونه یوست سئو امکانات زیادی دارد که باید به آنها توجه کنید. یکی از عمومی ترین بخش‌های یوست سئو کنترل اطلاعات عمومی وب سایت یا فروشگاه اینترنتی شماست. در تنظیمات ظاهر جستجو افزونه میتوانید اطلاعات عمومی سایت و همینطور وجه تمایز برند از محتوای سایت را تعیین کنید.

قسمت هایی که میتوانید بعنوان اطلاعات کسب و کار در بخش برندینگ یوست سئو کنترل کنید:

 1. لوگو و نشان برند کسب و کار
 2. نام عمومی سایت
 3. جداکننده نام سایت از عنوان سئو در نتایج جستجو گوگل
 4. انتخاب سایت بعنوان شرکت / فرد (سایت شخصی) از نظر فعالیت

چه کاری باید انجام دهید تا یوست سئو اطلاعات را به گوگل نمایش دهد؟

با پیکربندی ساده این بخش از تنظیمات پلاگین و همینطور کنترل نام عمومی سایت در بخش “تنظیمات > عمومی” باید نام سایت را کنترل کنید. همینطور شعار عمومی یا خط برجسته سایت Tag Line را اگر تنظیم کنید برای صفحه اصلی سایت Home Page که در بخش “تنظیمات وردپرس > خواندن > صفحه اصلی سایت” انتخاب شده است را میتوانید مدیریت کنید تا بعنوان توضیحات عمومی Meta Description سایت نمایش داده شود.

وقتی یوست سئو را نصب کنید میتوانید عنوان سئو و تنظیمات صفحه اصلی سایت را در حالت عمومی ویرایش کنید که این اتفاق بدون یوست سئو فقط از طریق “تنظیمات عمومی وردپرس” صورت میگرفت ولی امکانات زیادی در اختیار شما قرار نمیدهد.

کار با افزونه یوست سئو، آسان تر از همیشه نانچیکو بزنید

یوست سئو امکانات جالبی دارد، یکی از آنها کنترل ایندکس سایت است. ما میدانیم زمانی که افزونه‌های زیادی روی سایت نصب باشد و از آنها برای مدیریت محتوا استفاده کنیم، باید پست تایپ هایی که در اختیار گوگل قرار میدهیم را کنترل کنیم.

یکی از اصلی ترین دلایلی که باید برای کنترل ایندکس Index انواع محتوا Post Type در سایت انجام دهید اینست که شما یک اولویت گذاری برای ارائه محتوا دارید. هر آدرسی که در سایت شما ساخته میشود دارای محتواست یا اینکه میتواند دارای محتوا باشد.

هر آدرس یا پیوند یکتا URL Permalink توسط گوگل بعنوان یک آدرس شناخته میشود و برای آن امتیاز Page Rank یا Authority / Rating در نظر گرفته میشود. بنابراین شما نباید هر آدرسی در اختیار گوگل قرار دهید چو بودجه ایندکس Index Budget را استفاده میکند.

فکرش را بکنید که هر آدرسی که در اختیار گوگل قرار میدهد میخواهد برای یک کلمه کلیدی رتبه کسب کند! خب چرا برای هر کلمه کلیدی چندین آدرس داشته باشید یا اینکه آدرس‌های زیادی داشته باشید که بسیاری از آنها هدفی را دنبال نمیکنند؟!

راهکار اینجاست:

 • به یوست سئو بروید
 • در تنظیمات، نقشه سایت را فعال کنید
 • به ظاهر جستجو بروید و انواع محتوا را کنترل کنید
 • هر آدرسی که لازم میدانید در ایندکس گوگل قرار بگیرد را انتخاب کنید
 • ایندکس Index / نوایندکس NoIndex انواع محتوا را کنترل کنید

توهم جوزف جستر و تشابه آن با اشکالات سئو درون سایت

حذف صفحات سرطانی، رقابت سئو را از درون سایت خارج کنید

یوست سئو بشما کمک میکند روی سایت خودتان برای هر کلمه کلیدی یک برگه متمایز و جداگانه بسازید تا هیچ وقت برگه‌های شما با یکدیگر برای کسب رتبه در یک کلمه کلیدی یکسان وارد رقابت نشوند.

مزیت اینکار اینست که شما هر نیاز را با یک صفحه پوشش میدهید و تلاش میکنید بهترین نتیجه جستجو در صفحه اول گوگل باشید، چون میتوانید تمام نیازهای مخاطب در مورد همان موضوع اصلی را به تنهایی پوشش دهید و سراغ موضوعات مشابه نروید.

از طرفی، شما دست‌تان باز است تا هر محتوایی که در اختیار دارید را برای یک موضوع به شکل کامل توسعه دهید و اصلا نگران تکرار محتوا یا کمبود موضوع یا تشابه محتوایی نباشید.
موضوعی که باید به آن توجه کنید اینست که افزونه یوست سئو برای بهبود محتوای داخل سایت، دست به آنالیز محتوا میزند. کاری که یوست پیشنهاد میکند انجام دهید اینست که برای هر محتوا از یک کلمه کلیدی کلیدی استفاده کنید.

چرا یوست سئو میخواهد یک محتوا به ازای هر کلمه کلیدی بنویسیم؟

دلیل اینکار را گفتیم، شما نباید در سایت خودتان در مورد یک موضوع یا نیاز کاربر، دو جنبه متفاوت یا مشابه داشته باشید. مثلا شما در یک سایت فروشگاهی، اصلا نیازی ندارید برای فروش یک مدل کفش قرمز مارک پوما دو صفحه جداگانه بسازید در حالی که هر دو محصول یکسان هستند.

چرا؟ دلیلش ساده است، گوگل در تشخیص گزینه صحیح دچار اشتباه میشود، بهمین سادگی. این جریان را نباید داخل سایت خودتان مشاهده کنید. چیزی که در سطح وب به آن خودخواری یا خودخوری Cannibalization می گویند. کنیزبانلیزیشن میگوید که دو صفحه به ازای یک هدف سئو نداشته باشید.

چطور از اتفاقات نابودکننده‌ای مثل کنیبالیزیشن در سایت جلوگیری کنید؟

یوست سئو یک روش جالب را برای این مورد پیشنهاد میکند:

 • ساخت یک صفحه برای هدفگیری یک کلمه کلیدی در سایت
 • استفاده از مقالات سنگ بنا Corner Stone
 • عدم استفاده مجدد از یک کلمه کلیدی در محتوا

به ازای یک کلمه کلیدی، یک صفحه بسازید. این کار چند فایده برای شما دارد:

 • یک کلمه کلیدی را به خوبی هدف گرفته اید و از تلاش برای دیگر کلمات کلیدی دست میکشید
 • تمام نیازهای مرتبط با کلمه کلیدی مورد نظر را برای کاربر برطرف میکنید
 • بهترین محتوای ممکن (بدون پراکندگی در دیگر موضوعات) را برای یک کلمه کلیدی توسعه میدهید

دست شما برای آپدیت نگه داشتن در مورد موضوع در طول زمان باز است و میتوانید به شکل اصولی محتوا را بروزرسانی کنید.

مقالات کرنر استون Corner Stone و کمک به حفظ و نگه داری رتبه

مقالات کرنر استون از ابتدایی ترین مقالات یا محتوایی هستند که باید در سایت تولید شود. وقتی اولین روزهای تولید محتوای سایت شما فرا رسیده، هر چیزی که تولید کنید در آینده سایت شما نقشی اساسی خواهد داشت.

حالا فکرش را بکنید که چرا یوست سئو التماس میکند که مهم ترین یا اصلی ترین مقالات سایت را ابتدا تولید کنید.

تار عنکبوت با لینک سازی داخلی، یک دام حرفه‌ای برای گوگل پهن کنید

یکی از اصلی ترین کارهایی که در سایت شما باید انجام شود توجه ویژه به لینک سازی داخلی است. لینک سازی داخلی و حرفه‌ای تلاش میکند تا گوگل را در سایت نگه دارد و اولویت گذاری مدیر یا وبمستر سایت را در ارائه محتوا به گوگل نشان دهد.

یک متخصص سئو این فرایند را به خوبی درک کرده است که هر چه بیشتر، یک مقاله لینک سازی داخلی داشته باشد بیشتر در جریان خزش سایت قرار میگیرد چون راه‌های ورود و خروج در آن زیاد است و بهمین میزان، قدرت زیادی هم کسب میکند.

از آنجا که یوست سئو با لینک سازی داخلی Internal Link اصلا غریبه نیست، بشما کمک میکند در سایت خودتان محتوای یتیم یا بی سرپرست Orphan Content نداشته باشید. محتوای بی سرپرست محتوایی است که از دیگر مقالات هیچ لینکی دریافت نکرده است (اینجا منظور فقط داشتن بک لینک از دیگر قسمت‌های سایت است و نه خارج سایت).

کاری که یوست سئو برای شما انجام میدهد شمارش لینک‌های داخلی یک مقاله است. اینکه از دیگر مقالات سایت چطور به یک مقاله و چه تعداد بک لینک داخلی داده شده است را زیر نظر میگیرد و همیشه محتوای سایت شما را از یتیم بودن یا تنها بودن (محتوای تنها در ترجمه غیر رسمی برخی نسخه‌های یوست) نجات میدهد.

پس با ساختن یک توده محتوایی متصل شده بهم در سایت خودتان که انکر تکست‌های آنها به خوبی انجام شده است، میتوانید بهترین کار ممکن را با یوست سئو انجام دهید.

خلبانی سئو سایت، آپشن‌های یوست سئو را دست بگیرید

یوست سئو ابزارهای جانبی متفاوتی دارد و استفاده از آنها فقط در نسخه حرفه‌ای ممکن است. چرا نباید از این ابزارها بهترین استفاده را ببرید. این ابزارها شامل موارد زیر هستند:

 • ویرایشگر فایل – جهت ساخت فایل ربات سایت و فایل htaccess
 • ویرایشگر گروهی – ویرایش انبوهی از عناوین مقالات و توضیحات متا بصورت گروهی
 • درون ریزی و برون بری تنظیمات
 • درون ریزی تنظیمات از دیگر افزونه های سئو

هر کدام از این ابزارها بصورت حرفه ای کار میکنند و بشما کمک میکنند بتوانید بهترین و مناسب ترین تغییرات را در سایت خودتان ایجاد کنید یا برای جابجایی اطلاعات سئو و مهاجرت از دیگر افزونه های سئو به این افزونه یوست یا برون بری تنظیمات سئو از یک سایت و اجرا روی یک سایت دیگر، میتواند بشما کمک بسیار زیادی داشته باشد.

کار با افزونه یوست سئو، آسان تر از همیشه نانچیکو بزنید

سئو چند بعدی روی وردپرس، با یوست سئو جلوتر از دیگران باشید

یوست سئو به تنهایی معجزه نمیکند، پس باید ببینید از چه ابعادی میتوانید سئو سایت را با یوست سئو کنترل کنید:

 • کنترل سئو تکنیکال بصورت محدود
 • کنترل لینک سازی داخلی بصورت محدود
 • کنترل محتوای سئو در سایت بصورت محدود
 • کنترل ایندکس تمام سایت و فروشگاه بصورت کامل
 • کنترل ساختار سئو سایت بصورت کامل
 • بهبود سئو داخل سایت بصورت نسبی
 • کنترل ایندکس و بهبود سئو تصاویر بصورت کامل
 • کنترل بودجه ایندکس سایت و ظاهر سایت در نتایج جستجو بصورت کامل
 • کنترل متا دیتای سئو روی سایت برای برند عمومی بصورت کامل
 • ویرایش فایل ربات و فایل htaccess و مهاجرت روی افزونه های سئو بصورت کامل
 • کنترل ریدایرکت های درون سایت و استفاده از متاتگ های ربات مثل Index, canonical

براستی که یوست سئو به تنهایی چیزی نیست، ولی میتوانید از آن یک غول درست و حسابی بسازید که میتواند بشما کمک کند بهترین خروجی کار را از آن دریافت کنید.

خیلی از دوستان فکر میکنند یوست سئو به تنهایی برای کنترل سئو و کانفیگ سایت کافی است اما واقعا اینطور نیست. بیایید چند نکته را برای همیشه به خاطر بپساریم:

 • افزونه های سئو فقط یک ابزار کمکی برای سئو درون سایت هستند
 • افزونه های سئو مثل یوست، برخی کارها را از دوش ما برداشته اند (مثل تنظیمات عمومی سئو)
 • افزونه های سئو میتوانند امکانات زیادی برای بهبود سئو سایت بما بدهند
 • افزونه های سئو بر اساس سطح توانایی متخصص سئو میتوانند خوب یا بد عمل کنند
 • افزونه های سئو متا دیتای سایت را کنترل میکنند و این بستگی به نیاز ما دارد که چطور پاسخ بدهند
 • افزونه های سئو به تنهایی بار سئو را به دوش نمیکشند و بیشتر جهت خودکار سازی کارهای سئو استفاده میشوند

با یوست سئو چطور کار کنیم؟

ما همین دوره را برای اینکار ساخته ایم. هر چیزی که در مورد یوست سئو باید بدانید را اینجا در همین مقاله معرفی و همینطور کتابچه و ویدیو برایتان شرح داده ایم.

ما سعی کرده ایم در 3 مرحله برای شما روشن کنیم که افزونه یوست سئو چطور میتواند بشما کمک کند. این معرفی محصول را که مطالعه کردید و متوجه شدید برخی قابلیت های یوست سئو بشکل نامناسبی توسط وبمسترهای مختلف معرفی شده است.

ما ابتدا یک معرفی درست از این محصول ارائه کردیم، سپس برای آن 3 کار مختلف انجام داده ایم.

 1. تهیه ویدیوی آموزشی – ما این ویدیو را ساختیم تا کامل متوجه شکل کار با افزونه شوید.
 2. ساخت کتابچه آموزشی – چیزی که ما برای شما آماده کرده ایم راهنمای کامل تنظیمات و توضیح گزینه هاست.
 3. تغییرات ساختاری در افزونه یوست سئو – برای هر بخش یک راهنمای کامل آماده کرده ایم که بشما کمک میکند چطور بتوانید بهترین کانفیگ یا پیکربندی لازم را انجام دهید.

پرسش های پرتکرار در مورد یوست سئو

افزونه یوست سئو رایگان بهتر است یا تجاری؟ چرا؟

افزونه یوست سئو یک نسخه رایگان دارد با امکانات محدود ولی همچنان مناسب برای سئو سایت. اما در مقابل، آپشن و امکانات زیادی در نسخه تجاری و حرفه ای آن قرار گرفته است که بشما در مدیریت بهتر و ساده سازی کارهای سئو کمک میکند.

از کجا نسخه تجاری افزونه یوست سئو را دریافت کنیم؟

ما یک خبر خوب برایتان داریم، نیازی به هزینه اضافی و جداگانه برای تهیه نسخه تجاری و حرفه ای این افزونه در مارکت های وردپرسی ندارید. از آنجا که ما روی نسخه اختصاصی مانگو کار کرده ایم، بهترین نسخه را هم برای شما در نظر گرفته ایم. ما محتوای راهنما را در بطن این افزونه قرار داده ایم و هر جا نیازمند کمک بودید میتوانید روی لینک های راهنما کلیک کنید و مقاله راهنما را در وبلاگ میموس ببینید.

در این محصول چه چیزی در اختیار شما قرار میگیرد؟

 1. آخرین نسخه افزونه یوست سئو همراه با محتوای راهنما
 2. کتابچه راهنما برای پیکربندی و توضیح تمام قسمت ها + راهنمای کارکرد
 3. ویدیوی آموزشی تهیه شده توسط فرشید امین زاده مدیر سئو مانگو
+99 ثبت‌نام شده
ثبت‌نام نشده

دوره شامل

 • 3 درس

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ایمیل خود را وارد کنید...

دانلود رایگان جلسه اول

آیا تمایل دارید جلسه اول این دوره را به صورت رایگان دانلود و تماشا کنید؟