سئو چیست؟ مفهوم سئو از نگاه متخصص ها و سئوکارها

در این فصل سعی داریم تا سئو را از نگاه متخصصان و کارشناسان فعال در حوزه دیجیتال مارکتینگ مورد بررسی قرار دهیم.

با توجه به تعریف ما، بهینه سازی موتور جستجو (SEO) عبارت است از:

روند بهینه سازی یک وب سایت و همچنین تمام محتوای موجود در آن وب سایت بنابراین در موقعیت‌های برجسته در نتایج ارگانیک موتورهای جستجو ظاهر می‌شود. سئو نیاز به درکی از نحوه کار موتورهای جستجو، آنچه افراد جستجو می‌کنند، و اینکه چرا و چگونه افراد جستجو می‌کنند. سئو موفق، سایتی را برای کاربران و موتورهای جستجو جذاب می‌کند. این ترکیبی از فنی و بازاریابی است.
اما تعریف واحدی از سئو وجود ندارد.

به همین دلیل سعی داریم تعریفی که متخصص سئو ارتباط برقرار کردم و از آن‌ها پرسیدم که چگونه بهینه سازی موتور جستجو را تعریف می‌کنند.
همه پاسخ‌ها و دیدگاه‌های آنها منحصر به فرد است. که هیچ یک از این تعاریف از سئو اشتباه نیست.
در اینجا چگونگی این متخصصان سئو می‌گویند که ما باید به این سوال پاسخ دهیم، “سئو چیست؟”

(تصویر شاخص دسته اول)

آلن بلیویز، مشاور

سئو فرایندی است که به خزنده‌ها و الگوریتم‌های جستجو کمک می‌کند تا حداکثر دسترسی، درک و اطمینان فرمولی را کسب کنند که “این صفحه بهترین انتخاب از لیست جستجوهای انجام شده است.”
سرانجام، حتی این نیز در واقع کمک به جستجوگران برای کشف محتوای شما و انجام این کار به روشی است که به آنها اعتماد به نفس ایجاد کند که “این همان چیزی است که من بدنبال آن بودم”.

 

کریس بوگز(Chris Boggs)، بنیانگذار و مشاوران ترافیک وب(Web Traffic)

سئو همچنان در تلاش است تا اصول “مسدود کردن و مقابله” را به طور کامل بهینه سازی کند. فرآیندها، درک کانال و سیاست اغلب در این راه هستند.
ارتباطات همچنان از طرف متوسط و سازمانی با مشكل روبرو است، تیم‌هایی كه تمایل ندارند یا نمی‌توانند برای انجام 90% از توصیه‌های سئو به طور موثر با هم كار كنند.
در سمت بلاک پیام سرویس(SMB)، انتظار زیادی از عملکرد سئو وجود دارد اما در اغلب موارد ناتوانی در تکمیل (یا پرداخت کامل) ساعات اختصاص داده شده برای بهبود محتوا، لینک‌ها یا “مارک تجاری آنلاین”، که همه برای رشد عملکرد مهم هستند.
“عدم تمایل” در هر دو طرف طیف ناشی از یک ساده لوحی در مورد سطح تلاش مورد نیاز برای کار با سئو است، به ویژه در فضاهای متوسط تا رقابتی بیشتر دیده می‌شود.

کاتیا بوویکینا(Katya Bovykina)، مدیر بازاریابی دیجیتال و تحلیلگر

سئو برای من در مورد محتوای ارزشمند و مشارکت‌های معنادار است. برای پیروز شدن در بازی سئو در سال 2017، باید اطلاعات مفید، مرتبط، دقیق و جدیدی ارائه دهید.
اگر این را با ایجاد روابط آنلاین ترکیب کنید، یک مزیت رقابتی بسیار قوی خواهید داشت. فضای بسیار کمی برای طرح‌های “سریع ثروتمند شدن” باقی مانده است و این نکته خوبی است.

(تصویر دسته اول)

کریستین چرچیل(Christine Churchill)، رئیس و مدیر عامل شرکت کی‌رلونس(KeyRelevance)

سئو علمی است که چشم را از طریق جستجو به صفحه مورد نظر می‌رساند. این یک رویکرد چند منظوره برای کمک به یافتن صفحات وب توسط انسان و موتورهای جستجو است.
این شامل یک توازن بین اجزای فنی (توانایی یافتن سرور و کدی است که می‌تواند خزیدن موتور جستجو و درج فاکتورهای رتبه بندی در صفحه را مسدود یا محدود کند) و درک کاملی از روانشناسی انگیزه کاربر و رفتار کاربر برای رسیدن به پاسخ مدنظر خود را دارد. بهینه سازی تبدیل را در معرض خطر قرار ندهید.

آنا کرو(Anna Crowe)، نویسنده ارشد سایت مجله موتور جستجو(Search Engine Journal)

ممکن است ما در عصر هوش مصنوعی زندگی کنیم، جایی که بازاریاب‌های سئو در حال ساختن وب سایت‌های شخصی‌تر با چند تغییر در تجربه کاربری(UX) هستند و ساعت‌ها وقت خود را صرف ایجاد محتوای رتبه‌بندی ذهنی(RankBrain) می‌کنند.
سئو به ما مفهوم جدیدی می‌دهد: مصرف کنندگان به جای تایپ کلمات کلیدی در رایانه، سوال می‌کنند. مطمئناً، این یک ایده کاملاً ابتدایی به نظر می‌رسد، اما هوش مصنوعی نحوه تعامل کاربران با نام تجاری شما و نه فقط وب سایت شما را تغییر می‌دهد. که رتبه اول شما، بدون ذکر ترافیک ارگانیک، حتی از ارزش بیشتری برخوردار خواهد شد.

(تصویر دسته اول)

دیو دیویس(Dave Davies)، مدیر عامل و بازاریاب اینترنتی بینستاک(BeanStalk)

ما در حال حاضر در صنعت و استراتژی‌هایی که به کار می‌بریم در یک نقطه عطف هستیم و این یکی از دشوارترین شرایط کار است.
بسیاری از عناصر کلاسیک سئو هنوز وزن زیادی دارند، مواردی مانند لینک‌های ورودی و ساختارهای داخلی بنابراین ما مجبور هستیم که برای آنها بهینه سازی انجام دهیم، اما در عین حال بیشتر کاربران دیوار نوشته‌ها(نوشته‌های گذرا) را می‌بینند، هوش مصنوعی به الگوریتم فشار می‌آورد و با آن توانایی بیشتری به گوگل می‌دهد. که در درک قصد کاربر و اینکه آیا صفحه‌ای با این هدف مطابقت دارد یا خیر را کاربر به صورت نتیجه تحویل ‌گیرد، بدون توجه به بسیاری از سیگنال‌های کلاسیک که انجام می‌شدند.
اساساً، سئو(امروز و یا برای یکی دو سال آینده) باید برای دو مجموعه سیگنال بهینه سازی شود، سیگنال‌هایی که از نظر تاریخی کار کرده‌اند و سیگنال‌هایی را که می‌توانیم در آینده نزدیک ببینیم. لزوما محتوا و استراتژی هردو در راستای زمان یکنواخت و ایده‌آل نیست.

استون دیگیتر(Stoney deGeyter)، مدیر بازاریابی پل پوزیشن(Pole Position)

سئو به عبارتی جذاب تبدیل شده است که نمایانگر بازاریابی ارگانیک است. در حقیقت، عبارت ترجیحی من “بهینه سازی حضور وب” است زیرا در واقع آنچه که ما انجام می‌دهیم، تمام جنبه‌های حضور وب یک کسب و کار را بهینه می‌کند.

پاتریک دهولاکیا(Pratik Dholakiya)، همکار بنیانگذار شرکت بازاریابی الکترونیکی خلاق(E2M)

سئو دو جنبه بسیار مهم دارد:
شاخه خاصی از بازاریابی ورودی: شاخه‌ای است که برای ایجاد ترافیک، جلب توجه و گسترش دسترسی شما حتی در غیاب موتورهای جستجو طراحی شده است. اما این تلاش‌ها با در نظر گرفتن موتورهای جستجو انجام می‌شود و به گونه‌ای انجام می‌شود که پتانسیل شما را برای ایجاد ترافیک جستجوی اساسی طولانی مدت به حداکثر برساند.
سئو فنی: اطمینان از به روز بودن همه لینک‌ها، انجام تحقیقات مربوط به کلمات کلیدی، تنظیم تغییر مسیرها هنگام جابجایی صفحات، رفع خطاها، استفاده از علامت گذاری مناسب و غیره می‌باشد.
سپس این دو وجه باید به گونه‌ای ادغام شوند که تلاش‌های کلی بازاریابی برند را افزایش دهند. این یک زمینه بسیار هیجان انگیز است و خوشحالم که بخشی از آن هستم.

(تصویر دسته اول)

اریک انگه(Eric Enge)، مشاور مدیر ارشد شرکت استون تمپل(Stone Temple)

برخی از جنبه‌های سئو همانطور باقی مانده است. مانند ایجاد یک معماری سایت جامع و ایجاد محتوایی که کاربران می‌خواهند. اما اکنون موارد بسیار بیشتری وجود دارد.
بهینه سازی برای فروشگاه آمازون ، بهینه سازی برای دستیاران شخصی دیجیتال (Amazon Echo و Google Home) ، اجرای صفحات شتاب داده شده تلفن همراه (AMP)، توسعه برنامه‌های وب پیشرفته (PWA) از جمله آن‌ها است. چشم انداز به طرز چشمگیری تنوع یافته است و در نتیجه، پیچیدگی مقیاس بندی شده است.
آخرین، اما نه کم اهمیت‌ترین، روند جذب لینک‌ها نیز تغییر کرده است. اکنون این امر در مورد ساخت محتوا و نمایش وب است که سایت شما را به یک آهنربا برای لینک‌ها تبدیل می‌کند. نتیجه این است که سئو بیشتر از همیشه سرگرم کننده (و تأثیرگذار) است!

ارین اورهارت(Erin Everhart)؛مدیر ارشد، مسئول استراتژی رسانه و تلفن همراه شرکت هوم دیپات(Home Depot)

سئو امروز نسبت به سئو دیروز تغییر نکرده است. ما هنوز در حال بهینه سازی موتورهای جستجو هستیم، اما اکنون فقط یک موتور جستجو وجود ندارد که برای آن بهینه سازی کنیم.
افراد بیش از هر زمان دیگری در مورد مکانی که تحقیق خود را شروع می‌کنند، هر دو به معنای وب سایت سنتی (به عنوان مثال، Google ، Amazon ، Pinterest ، Facebook ، Next Door ، Trivago ، Houzz)، اما همچنین به روش‌های جدید با جستجوی صوتی در Siri، گزینه‌های بیشتری مانند الکسا یا صفحه اصلی گوگل دارند. البته از لحاظ تاکتیکی، همه چیز متفاوت است، اما این مورد در همه بازاریابی‌ها وجود دارد: “چگونه” به طور مداوم تکامل می‌یابد.

(تصویر دسته اول)

دامون گوچنور(Damon Gochneaur)، بنیانگذار آژانس دیجیتال آسپیرو(Aspiro)

سئو، گرچه هنوز بهینه سازی موتور جستجو است، اما بسیاری از رشته‌های دیگر را شامل می‌شود. سئو چیزی بیشتر از بهینه سازی در محل برای افزایش رتبه بندی جستجو نیست. این تجربه کاربر و بهینه سازی نرخ تبدیل است، بخشی از آن ارتباط جمعی و بخشی بازاریابی سنتی است.
امروزه سئو یک کانال بازاریابی چند رشته‌ای و چند منظوره است که به عنوان یک حرفه و به عنوان یک کانال بازاریابی همچنان در حال تکامل و بالغ شدن است. در قلب خود، سئو هنوز در تلاش است تا افرادی را که برند شما را نمی‌شناسند به وب سایت شما هدایت کند. اما روش و روشهای انجام آن وظیفه یک فرآیند و تلاش پویا است.

جنی‌هالاز(Jenny Halasz)، رئیس و بنیانگذار ، بازاریابی شرکت JLH

سئو به صورت کلی درمورد بازیابی اطلاعات است. این بازیابی، نیازهای مربوط به زمان‌بندی، تنوع و سادگی را مطالعه و پاسخ می‌دهد.
مشتری هسته اصلی است. آیا در آن لحظه آنچه را که نیاز دارند به آنها ارائه می‌دهید؟ این فراتر از وب، برنامه‌ها و حتی صدا است.
سئو ترکیب منظمی است که به افراد و وب سایت‌ها امکان دسترسی به پتانسیل اینترنت را می‌دهد. این در مورد دانستن این است که سایت شما نتیجه صحیحی است و اینکه خودتان نتیجه اشتباه را بپذیرید. سئو با مطالعه نیازهای مشتریان و ایجاد منابعی برای ارائه خدمات به مشتریان، خدمات و کسب و کار شما را در دسترس مشتریان احتمالی شما قرار می‌دهد.

(تصویر دسته اول)

ماری هینز(Marie Haynes) / مالک، شرکت مشاوره‌ای ماری هینز

سئو به معنای کمک به مشاغل در انجام هر کاری، که می‌توانند از طریق جستجوی ارگانیک بازدید خود را بالا ببرد و در نتیجه پول بیشتری کسب کنند.
این ممکن است شامل موارد واضحی مانند بهبود رتبه بندی در مهمترین کلمات کلیدی برای این تجارت باشد. اما، کارهای دیگری نیز وجود دارد که می‌تواند انجام شود مانند:
تعیین اینکه کدام جستجوهای در طولانی مدت می‌تواند باعث تجارت شود.
پیگیری تبدیل‌ها به درستی تا بدانیم که کدام یک از تلاش‌های ما بیشترین کمک را به ما می‌کند.
استفاده از تغییرات اخیر در جستجوهای محلی و …

آدام هیتزمن(Adam Heitzman)/ مشاور مدیر شرکت‌هایر ویزیبیلیتی(HigherVisibility)

همه می‌دانند که سئو(SEO) کمله اختصاری است که مخفف بهینه سازی موتور جستجوگر(Search Engine Optimization) است. اما این شرح تاریخی دارد. این باعث می‌شود که صدای ما در بین صداهای سایرین جمع آوری شود و ما به طور خاص برای موتورهای جستجو بهینه سازی کنیم.
من می‌خواهم از سئو به عنوان بهینه سازی جستجو تجربه کاربری(Search Experience Optimization) نام ببرم. کارهایی که ما به عنوان متخصص سئو انجام می‌دهیم بیشتر در مورد بهبود وب سایت‌های ما برای ارائه تجربه بهتر برای کاربران است که متعاقبا باعث می‌شود موتورهای جستجو به ما پاداش دهند.

(تصویر دسته اول)

دیکسون جونز(Dixon Jones)/ سفیر جهانی، وب‌سایت مجستیک(Majestic)

من فکر می‌کنم تاکنون، بیشتر اصول سئو توسط افرادی که از سال 1999 وقت خود را در جایگاه مخصوص خود را انجام داده‌اند، کم و بیش به خوبی درک شده است، اگرچه پلتفرم‌های مختلف و انواع داده‌های جدید با توجه به این که همیشه با رسیدن خود نیاز به تمرین مداوم یا آزمایش بیشتر دارند، از راه می‌رسند مهمتر از گذشته نیاز به کسب اطلاعات درباره ابداعات جدید مانند Siri ، Alexa ، Facebook ، Linkedin و موتورهای جستجوی تخصصی (به عنوان مثال Booking.com)، سئو را برای سال‌های آینده روی انگشتان خود نگه می‌دارد.
اما موارد دیگری وجود دارد. همچنین نیاز به ترکیب “مطلوب” با آنچه “واقعاً قابل قبول” است در سبدی از ابزارهای بازاریابی دیجیتال وجود دارد. به طور خاص، سئوکاران تمایل به تفکر دارند و اغلب به صورت جداگانه کار می‌کنند. آنها بسیاری از موضوعات پیرامون فرآیندهای توسعه مانند روشهای Agile ، Scrum و Lean را ارزیابی نمی‌کنند. با درک نکردن این مفاهیم گسترده مهندسی، پیاده سازی سئوکارها به طور مداوم در مقابل سایر پروژه‌های مصرانه ضرر می‌کند.
سئو پیشرفته یا مدرن باید، بیش از هر چیز دیگر یک گفتگوی منطقی باشد.

(تصویر دسته اول)

کلسی جونز(Kelsey Jones) / بنیانگذار و رئیس استراتژیست بازاریابی، شرکت شش داستان(Six Stories)

سئو به معنای خوش‌آمدگویی با اطلاعات دقیق مورد نیاز کاربر در زمان مناسب جستجوی کاربر است. این می‌تواند در سیستم عامل‌های مختلفی باشد، از جستجوی صوتی گرفته تا مشاغل محلی و خرید آنلاین گسترده باشد.
همیشه کاربر را در اولویت اول قرار دهید، مشاغلی که بر روی جلب نظر مخاطب خو سرمایه گذاری می‌کنند موفق‌تر هستند. این به آنها کمک می‌کند روند را بهتر پیش بینی کنند، انتظارات را برآورده کنند و حضور آنلاین خود را رشد دهند.

کریستوفر جونز(Kristopher Jones)/ بنیانگذار و مدیر عامل، کسب و کار اینترنتی LSEO

سئو کلمه مهندسی معکوس و تکرار موفقیت جستجوی ارگانیک رهبران بازار است.
اگر به دنبال گرفتن سهم بازار هستید، از یک ابزار تجزیه و تحلیل رقابتی برای یافتن اطلاعات مربوط به رقابت مانند کل بک‌لینک‌ها، اعتبار دامنه و رتبه بندی برتر ارگانیک استفاده کنید.
هنگامی که داده‌های رقابتی در دست دارید، گام بعدی استفاده از استراتژی‌های سئو اثبات شده مانند ایجاد محتوا و ایجاد پیوند، برای تکرار و گسترش موفقیت رهبران بازار است.

جولی جویس(Julie Joyce) / مالک و مدیر عملیات، شرکت (Link Fish Media)

سئو امروز همان چیزی است که همیشه بوده است: اطمینان از اینکه وب‌سایت شما هم رتبه خوبی دارد و هم بازدیدکننده را تبدیل به مخاطب می‌کند.
چیزی که دیر تغییر کرده و همچنان به سمت بهتر تغییر می‌کند، این است که ما متوجه شده‌ایم که بهینه سازی بیش از حد می‌تواند به همان اندازه بهینه سازی نامناسب باشد. ما در تلاشیم تا سایت‌ها را بیشتر از اینکه فقط به موتورهای جستجو تمرکز کنند، کاربر پسندتر کنند. این شامل تمرین لینک سازی هم نیز است.
سرانجام بیشتر مشتریان ما می‌فهمند که مطلوب‌ترین پیوندها پیوندهایی هستند که امکان تبدیل شدن به شما را دارند و فقط به شما در رتبه بندی کمک نمی‌کنند.

مایکل کینگ(Micheal King) / مدیر عامل، شرکت (iPullRank)

سئو یک فعالیت بازاریابی متقابل است که به محتوا در کانال جستجوی ارگانیک قابل مشاهده است. این تلاقی توسعه، محتوا و ابتکارات بازاریابی استراتژیک برای هدایت ترافیک واجد شرایط از موتورهای جستجو است. سئو حساب بازاریابی است.

(تصویر دسته اول)

جرمی کناف(Jeremy Knaudd) / مدیرعامل، رسانه اسپارتان(Spartan)

امروزه سئو، به ویژه لینک سازی، بر پایه روابط است زیرا رتبه بندی به لینک‌هایی با کیفیت از وب‌سایت‌های معتبر بسیار نیاز دارد.
موتورهای جستجو در پاك كردن لینک‌های بی كیفیت، پولی و تولید شده توسط ماشین بسیار موثر بوده‌اند و صاحبان سایت را مجبور می‌كنند تا برای به دست آوردن لینک‌های ارزشمند به تعامل با سایر انسان‌ها برگردند و این برای صنعت در مدت زمان طولانی یکی از بهترین مواردی است.

کیسی مارکی(Casey Markee)، بنیانگذار، رسانه ویز(Wyse)

سئو، در ساده‌ترین شکل، با یک کلمه تعریف می‌شود: قابلیت استفاده بودن. به عنوان یک حسابرس سایت حرفه‌ای، هدف من از هر مشتری بررسی، ارزیابی و تعریف قابلیت استفاده یک وب سایت برای مخاطبان هدف آن است.
آیا سایت سوالاتی را که کاربر مفید می‌داند می‌پرسد و پاسخ می‌دهد؟
آیا گوگل این سایت را به عنوان نمایشی با کیفیت بالا از کل جایگاه در نظر خواهد گرفت؟
اگر گوگل وجود نداشت، آیا کشف، پیمایش و تبدیل مخاطبان هدف این سایت هنوز آسان است؟

(تصویر دسته اول)

دبرا مستالر(Debra Mastaler) / موسس و مدیرعامل ، شرکت اتحاد لینک(Alliance-Link)

بهینه سازی یک صفحه وب کمتر به تغییر عناوین و برچسب‌ها و بیشتر به منظور درک قصد کاربر بستگی دارد. سئو اصلی هنوز هم می‌تواند بر عملکرد وب سایت تأثیر بگذارد اما موفقیت به جای اینکه یک استراتژی واکنش پذیر باشد، با فعال بودن به دست می‌آید.
آیا این واقعاً با گذشته فرق دارد؟ آیا پیوندهای ساختمانی اتلاف وقت است؟ نه و نه، محبوبیت لینک‌ها و محتوای درون صفحه‌ای هنوز دو مورد از سه مولفه اصلی مورد استفاده برای تعیین رتبه بندی صفحه هستند.
اما گوگل از یادگیری ماشین به عنوان آینده خود حمایت کرده است و به نظر می‌رسد 100 درصد بر رشد این بخش از الگوریتم متمرکز شده است. به جلو، پزشکان سئو باید فعال باشند و در تجزیه و تحلیل داده‌ها و درک رفتار جستجو در انواع سیستم عامل‌های جستجو و اجتماعی سرمایه گذاری کنند. از این طریق آنها می‌توانند نوع محتوایی را ایجاد کنند که انگیزه و تأثیر بر رفتار کاربر / جستجو داشته باشد و به نوبه خود بر رتبه بندی و بازدید تأثیر بگذارد.
اگرچه درک و تسلط بر جنبه‌های جدید و فنی بیشتر موتور جستجوی گوگل در آینده مهم خواهد بود، سئو همچنین باید برنامه‌های بازاریابی ایجاد کند که مستقیماً به دست مشتریان برسد. کاهش وابستگی شما به گوگل و استفاده از پلتفرم‌های بین کانال به عنوان راهی برای ایجاد ترافیک و فروش فقط یک بازاریابی هوشمند است.

(تصویر دسته اول)

جاش مک کوی(Josh McCoy) / رهبر استراتژیست بازاریابی دیجیتال، شرکت ویژن اینتراکتیو(Vizion Interactive)

سئو اکنون یک رویکرد بدون انبار کردن است. بازاریابان به سئو به عنوان یک شریک مشترک همه کانال‌ها فکر می‌کنند و نه فقط به عنوان “اوه … و سئو”.
با تمرکز بیشتر ما بر سفر مشتری، باید نحوه ایجاد و بازاریابی محتوا را در نظر بگیریم تا برای جستجوگران ارگانیک که در مرحله جستجوی اطلاعات هستند، رتبه خوبی کسب کند، مدتها قبل از بازگشت کاربران و تبدیل آنها در آینده از طریق کانال ترافیک جایگزین شود.

جسی مک دونالد(Jesse McDonald) / مدیر سئو، استودیوی (Geek Powered)

سئو می‌تواند به این معنا باشد که به وب سایت کمک می‌کند تا به راحتی در کل اینترنت پیدا شود و فقط بر روی رتبه بندی در موتورهای جستجو تمرکز ندارد. بیش از هر زمان دیگری ، مهم است که کاربر هنگام تصمیم گیری در مورد سئو در ذهن داشته باشید. همه موارد از هدف گذاری در صفحه گرفته تا ایجاد پیوند باید برای تأثیر آنها بر کاربران بالقوه در نظر گرفته شود.

(تصویر دسته اول)

کوری موریس(Corey Morris) / معاون رئیس بازاریابی ، شرکت ولتاژ(Voltage)

امروزه سئو از بسیاری جهات هنوز یک رشته متمرکز و خاص است که نیاز به تجربه و تخصص دارد. با این حال، کانالهای بازاریابی دیجیتال به کانالهای بازاریابی دیجیتال وابسته و یکپارچه شده‌اند و این امر امکان مقیاس گذاری در محتوا و منابع را فراهم می‌کند. از آنجا که بیشتر بازاریابی‌ها اکنون دیجیتال است ، سئو دارای صندلی مناسبی در میز و میزگرد به عنوان یک راننده اصلی ارگانیک برای دستیابی به اهداف تجاری است.

بروک موری(Brock Murray) / بنیانگذار، شرکت سئوپلاس(seoplus+)

به نظر من، سئو تلاش مداوم برای داشتن نفوذ کافی در عین حال به روز بودن برای مخاطبان است. شما باید گرسنه دانش باشید، اما یک فرد تنها می‌تواند کارهای زیادی را هضم و پردازش انجام دهد.
از سرمایه گذاری در آن ابزار تحقیق کلید واژه جدید، ابزار ردیابی یا نرم افزار نقشه حرارتی که اطلاعات لازم برای اقدام به شما را می‌دهد ، نترسید. هر آنچه را که می‌توانید خودکار کنید و برای تصمیم گیری مانند چشم عقاب متمرکز باشید، این تنها راهی است که می‌توانید در صنعتی که با سرعت سرسام آور در حال پیشرفت است، پیش بروید.
سئو خیلی سریع تغییر می‌کند، دقیقه ای که شما از بلعیدن اطلاعات جدید دست می‌کشید، از همان دقیقه‌ای است که منسوخ می‌شوید. همچنین دیگر فقط مربوط به موتورهای جستجو نیست. این در مورد بهینه سازی برای حضور در وب است، بهینه سازی در چندین کانال برای موفقیت در کسب و کار آنلاین باشد.

(تصویر دسته اول)

لی اودن(Lee Odden) / مدیر عامل، شرکت بازاریابی تاپ رنک TopRank

سئو روشی است که از نظر فنی و موضوعی محتوای نام تجاری و تعامل را با هدف جستجو همسو می‌کند.
تا زمانی که می‌توان محتوا را جستجو کرد، می‌توان عملکرد آن را بهینه کرد تا به یک شرکت با ویژگی “بهترین پاسخ” برای مشتریان، به هر کجا که نگاه کنند، کمک کند.

بیو پدرازا(Beau Pedraza) / مدیر ارشد بازاریابی دیجیتال، شرکت فورتیا اینتراکشن (Forthea Interactive)

صرف نظر از سال، سئو به همان جایی می‌رود که افراد هنگام جستجو و یافتن پاسخی متناسب با جهان پیرامون خود به آنجا می‌روند.
“ده لینک آبی” هنوز برای یک وب سایت با نام تجاری وجود دارد، اما تعداد زیادی از پیوندهای نمایه اجتماعی و شخص ثالث که برای عبارات جستجوی برند و غیر برند ظاهر می‌شوند نیز وجود دارد. جستجوی صوتی و مرزهای در حال ظهور در میان رسانه‌های جدید هم نیاز به ذکر نیست.
اگر کاربر نهایی تصمیم به جلوگیری از لیست وب سایت گرفته و به یک سایت نظیر Houzz ، TripAdvisor یا ZocDoc مهاجرت کند ، ما می‌خواهیم تبدیل آن نتایج ارگانیک را آسان کنیم.
اگر تلاش مشتری با پاسخ‌های شما رو به رو شود اما ان‌ها جواب‌های ارگانیک به پرسش‌ها نباشد پس مشتری به درستی راهنمایی نشده است. آنها برمی‌گردند!” من سئو را در دو خط پایین می‌دانم که “اگر فرد به جستجوی ارگانیک برسد و آن را لمس کند و بتواند درک کند که برند شما مفید است، سایر افراد را به این محتوا ارگانیک هدایت خواهم کرد”، من هر طور که بتوانم تغییر، هدایت و بازدهی خواهم داشت. ”

(تصویر دسته اول)

چاک پرایز(Chuck Price) / بنیانگذار، سایت میژربل سئو(Measurable SEO)

سئو تماما درباره تجربه کاربر است. این به طور فزاینده ای شامل ارائه یک تجربه جستجوی صوتی مثبت است.
ایجاد محتوای مفید و به دست آوردن بک‌لینک مرتبط با موضوعات همچنان کلید صعود به بالای در صفحات جستجو شده است.

آدام ریمر(Adam Riemer) / مدیر عامل، بازاریابی ادام ریمر

سئو امروز مانند گذشته است، اما با پیشرفتهایی در کد، دستگاههایی برای بهینه سازی و چند برچسب کوچک جایگزین شده است. شما باید راه حل‌ها، یک تجربه کاربری عالی و لینک‌ها را ارائه دهید.
اگر کد، محتوا و تجربه کاربری خود را به روز نگه داشته‌اید، قبلاً دیده‌اید که تنها چیزی که تغییر کرده است نحوه ارائه این تجربه به دستگاه‌های مختلف از طریق ربات‌ها و دستورات صوتی است.

(تصویر دسته اول)

دیو رورر(Dave Rohrer) / بنیانگذار، سایت نورساید متریک(NorthSide Metrics)

اگر بخواهید برنامه کلی بازاریابی خود را به عنوان یک تمرین تصور کنید، سئو یکی از تمریناتی است که مایلید روزانه انجام دهید. به خودی خود، می‌تواند شما را قوی تر کند، اما وقتی به تمرینات دیگر (یعنی تاکتیک‌ها و استراتژی‌ها) گره بخورید، سئو تأثیر بیشتری می‌گذارد.
اکنون ، بیش از هر زمان دیگر ، باید سئو را یک تمرین روزانه دانست که انجام می‌دهید. نه فقط “چیزی” که چند روز یا چند هفته پس از اول ژانویه در مورد آن فکر می‌کنید.

(تصویر دسته اول)

الی شوارتز(Eli Schwaertz) / مدیر بازاریابی، سایت سروی‌مانکی (SurveyMonkey)

سئو فرآیند افزایش ترافیک ارگانیک با ایجاد محتوا و بهینه سازی صفحات وب‌سایت است که با آنچه کاربران موتور جستجو به دنبال آن هستند مطابقت دارد. الگوریتم‌های موتور جستجو بیش از هر زمان دیگری به تقلید از درک انسان از قصد پرسش مبتنی بر هوش مصنوعی نزدیک‌تر شده است. بنابراین تمرکز همه جنبه‌های سئو باید با توجه به ارتباط، کیفیت و تعامل با کاربران مغرضانه باشد.

کریس شرمن(Chris Sherman) / شریک و معاون، رسانه ترددور(Third Door)

سئو دقیقاً همان معنای سال 1997 را می‌دهد، درست در زمانی که من شروع به نوشتن درباره آن کردم. به راحتی بیان می‌شود: ایجاد محتوای خوب، قابل خواندن و خواندن که مردم مجبور شوند آن را به اشتراک بگذارند (تعریفی که اکنون برای کسانی که می‌خواهند پاسخ‌های بیش از حد پیچیده داشته باشند همانند 20 سال پیش ناامید کننده است).
البته امروزه تفاوت‌های ظریف مکانیکی دقیق‌تری نیز وجود دارد که باید برطرف شود. اما این می‌تواند توسط تکنسین‌های ذی‌صلاح اداره شود. هیچ جادوی خاصی درگیر نیست، فقط دانش عملی و مهارت یک مسافر برای اطمینان از انطباق همه چیز با مجموعه “قوانین” فعلی اعمال می‌شود.
یک مقایسه مناسب با علوم کامپیوتر است. دانشمندان کامپیوتر درخشان استاد مبتکر الگوریتم‌ها هستند، اما لزوماً رمزگذارهای عالی نیستند. رمزگذارهای عالی می‌توانند برنامه‌های کشنده‌ای ایجاد کنند، اما بدون الگوریتم‌های درجه یک برای استفاده به نقشه اولیه به عنوان قانونی نیازمند هستید.
هرگز بازدید اوایل سال 2001 از گوگل را فراموش نمی‌کنم، وقتی میزبان من گفت: “اوه، ما دیگر هرگز اجازه نمی‌دهیم لری و سرگی کد را لمس کنند. به اندازه کافی به ما گفت که خیلی خطرناک هستیم.”

(تصویر دسته اول)

گرنت سایمون(Grant Simmons) / معاون بازاریابی جستجو، سایت Homes.com

از سرعت و در دسترس بودن سایت تا زمینه و رضایت کاربر ، سئو یک حوزه کاربر محور است که نیاز به درک و تسلط بر موارد زیر دارد:
کاربر چگونه (روش و دستگاه) و در کجا (مکان) جستجو می‌کند.
چرا کاربر در حال جستجو است (معنی پرسش و زمینه) و چگونه بهترین دلیل را برآورده می‌کند (محتوا و رسانه).
تجربه بهینه کاربر چیست که انتظارات کاربر را برآورده یا از آن فراتر می‌رود (و تحویل چنین مواردی).
چگونه می‌توان پرسش کاربر را به طور کامل راضی کرد، بنابراین آن‌ها سیگنال‌های رضایت را از طریق تعامل باصفحه نتایج جستجو و یا روش‌های مبتنی بر پیوند و اجتماعی ارائه می‌دهند.
همه اینها در یک تعادل ایده آل با توسعه دهندگان، محصولات محلی، طراحان و سهامداران کاملاً متعادل است!

(تصویر دسته اول)

بیل اسلاوسکی(Bill Slawski) / مدیر تحقیقات سئو، سایت گوفیش‌دیجیتال (Go Fish Digital)

در چند سال گذشته تغییرات زیادی در سئو ایجاد شده است.
به عنوان مثال، استفاده از داده‌های ساخت یافته در وب سایت‌ها و نقشه‌های سایت XML نشان می‌دهد که موتورهای جستجو به دنبال محتوای قابل خواندن ماشین برای تولید نتایج جستجو هستند.
سئوکاران با استفاده از کنسول جستجوی گوگل (مانند دوستی محتوای تلفن همراه و اعتبار سنجی داده‌های ساخت یافته) و ابزارهایی مانند دستیار خودکار در برنامه موبایل گوگل انالتیکس(Google Analytics)، که به شما دستگاه می‌دهد، می‌توانند به اطلاعات بسیار بیشتری نسبت به گذشته دسترسی داشته باشند. پس یادگیری ماشین نیاز دارد داده‌های گوگل آنالتیکس را آماده کند.
به نظر می‌رسد ما هنوز رتبه صفحه را به عنوان یک عامل مهم رتبه بندی از طرف گوگل در نظر گرفته‌ایم، اما به ما گفته شده است که گوگل از روش یادگیری ماشین به نام ذهن رتبه‌بندی (RankBrain) استفاده می‌کند. تمرکز این رویکرد ذهن رتبه بندی این است که به موتور جستجو کمک می‌کند تا معنی سوالات را بهتر درک کند و پاسخ‌هایی را ارائه می‌دهد که هنوز بر تأمین نیازهای موقعیتی و اطلاعاتی جستجوگران متمرکز است.
مهندسین جستجو، مانند پاول‌هار، در مورد نحوه کار گوگل بیشتر به ما گفته‌اند، که اکنون شامل تشخیص این است که نهادی در جستجوی جستجوگر است.
بیشتر کاری که من در بهینه سازی سایت انجام می‌دهم شامل یافتن راه‌هایی برای بهبود عملکرد آن از نظر سرعت سایت و تجربه کاربر و استفاده از مارک صفحه بندی و عناصر پیوند متعارف و معماری سایت است. و افزایش احتمال کلیک یک جستجوگر روی پیوند به آن صفحه از نتایج جستجوی جذاب و متقاعد کننده می‌گوییم.
همانطور که توسط راهنمای رأی دهنده گوگل به ما گفته شده است، ما در حالت ایده‌آل می‌خواهیم بر روی ساخت سایت‌هایی تمرکز کنیم که به نظر رأی دهندگان شامل تخصص، معتبر بودن و قابلیت اطمینان است. یک حق ثبت اختراع اخیر گوگل به ما گفت که ممکن است برای سنجش اعتبار صفحات در نتایج جستجو به نتایج جستجو بپردازد، و اگر صفحات موجود در آن نتایج آستانه اعتبار خاصی ندارند، گوگل ممکن است برای یافتن یک جستجو در یک سوال مربوطه انجام دهد. سایر نتایج جستجوی معتبر، که می‌تواند برای نتایج جستجوی اولیه جستجو شود.
معتبر بودن این روزها معیار مهمی برای سئو سایت است، و اگر بخوانید که راهنمای رأی دهندگان گوگل به معنای چیزهای فراتر از داشتن تعداد زیادی بک‌لینک است.

(تصویر دسته اول)

الیدا سالیس(Aleyda Solis)/ مشاور بین المللی سئو، سایت اورنتی(Orainti)

سئو فرآیند به حداکثر رساندن قابلیت جستجوی ارگانیک سایت برای ارتباط با کاربران و مشتریان بالقوه آن در طول سفر جستجو است.

شاری ثرو(Shari Thurow) / بنیانگذار و مدیر سئو، بازار تعاملی اومنی (Omni)

سئو در حال بهینه سازی اسناد دیجیتالی برای افرادی است که از موتورهای جستجو استفاده می‌کنند. سئو شامل برقراری ارتباط “درباره” در یک زمینه خاص هم به کاربران انسانی و هم به فناوری است.
افراد با مرور ، جستجو و پرسش، محتوای مورد نظر را پیدا و کشف می‌کنند. بنابراین، مطمئناً سئو بخشی از تجربه کاربر (UX) است. در تجربه کاربری پیتر مارول(peter morville)، جستجوگرها تحت جنبه قابل کشف قرار می‌گیرد.
سئو هرگز فقط در مورد رتبه بندی نبوده است.

(تصویر دسته اول)

بس ون دن بلد(Bas van den Beld) / بنیانگذار، سایت SpeakwithPersuasion

سئو یک کسب و کار بالغ است. وب سایت شما باید در بسیاری از سطوح آماده باشد.
“فقط انجام کار سئو” دیگر کافی نیست. شما باید بفهمید که چه کسی را هدف قرار داده‌اید. شما باید برای موبایل و امنیت آماده باشید.
اما بیشتر از همه: سئو در همه جا و همه جا وجود دارد. این بدان معناست که باید روی میز یک مدیر باشد تا او اطمینان حاصل کند که همه از نیاز به سئو خوب آگاه هستند.

(تصویر دسته اول)

جنیفر ون آیدرستین(Jennifer van Iderstyne)/ استراتژیست ارشد، سایت اوریت(Overit)

سئو تمام جنبه‌های چگونگی وجود تجارت را شامل می‌شود زیرا مربوط به ارائه اطلاعات و یافتن آن به صورت آنلاین است.
سئو امروز در مورد درک و پاسخگویی به همه جنبه‌های جستجو، مشاهده و ارائه نتایج جستجو است. این شامل تجزیه و تحلیل چگونگی جستجو افراد، آنچه را که جستجو می‌کنند و آنچه را پیدا می‌کنند، می‌کند. اما همچنین پیروی از دانش نحوه موتورهای جستجو، خزیدن، درک و تخصیص اقتدار و ارتباط آنها با وب سایت‌ها و صفحات است.
سئو، در یک چشم انداز تکنولوژیکی که همیشه در حال تغییر است، به معنای فرآیند مداوم تصور مجدد نحوه مشاهده جستجو و آنچه می‌توان از آن یاد گرفت، است. این فقط دیدن رتبه بندی به عنوان یک هدف نیست، بلکه به عنوان ابزاری برای مطالعه نحوه استفاده موتورهای جستجو از محتوای ما برای ارائه خدمات به کاربران خود است.
این به معنای گسترش تعریف ما از جستجوی چیست. این کانالی است که اکثر مردم برای شروع کاوش کالا، خدمات و اطلاعات از آن استفاده می‌کنند. اما فقط از طریق موتورهای جستجو همانطور که ما آنها را می‌شناسیم، جستجو در سیستم عامل‌های اجتماعی و وب سایت‌ها اتفاق می‌افتد.
داده‌های جستجو بینشی در قلب رفتار انسان است. از این اطلاعات، همراه با سایر اشکال هوش تجاری، می‌توان برای شکل دادن به استراتژی‌های کلی بازاریابی استفاده کرد.

فرانک واتسون(Frank Watson)، مدیرعامل، رسانه کانگامورا(Kangamurra)

سئو سایت، مانند نحوه استفاده ما از اینترنت، تغییر کرده است. دستگاه‌های تلفن همراه، جستجوی صوتی و جستجوی مرتبط با موقعیت مکانی بسیار غالب تر از دو سال پیش است.
درک این نکته که به علاوه تأثیر طرح‌واره و فشار گوگل برای استفاده از HTTP مهمترین مواردی است که سئوکاران باید برای تسلط در نتایج صفحه جستجو تسلط داشته باشند.

(تصویر دسته اول)

مندی وینستین(Mindy Weinstein) / بنیانگذار و مدیر عامل، کسب وکار مایندشیفت (MindShift)

این چیزی فراتر از تلاش برای دریافت پیوندها و ایجاد محتوا است. به عنوان یک سئوکار، باید به کل حضور وب فکر کنید:
آیا در وب سایت‌های معتبر یا نشریات آنلاین از شما نقل قول، برجسته یا مصاحبه کرده‌اند؟
آیا افراد محتوای شما را به اشتراک می‌گذارند و درباره شما صحبت می‌کنند؟
اینها برخی از مواردی است که یک کمپین سئو طبیعی را ایجاد می‌کند. آنچه تغییر نکرده است، نیاز به یک وب سایت مناسب جستجوگر است که به درستی بهینه شده و عاری از خطاهای فنی باشد.

(تصویر دسته اول)

آملیا ویلسون(Amelia Wilson) / مدیر بازاریابی محتوا، سایت‌هاستگیتور(HostGator)

در روزهای ابتدایی، سئو کل کار در خدمت گوگل بود. پس از آن، کار در مورد سرویس دهی به گوگل افزایش یافت.
اکنون ، شما باید ابتدا در همه کارهایی که انجام می‌دهید، از سرعت سایت گرفته تا کیفیت محتوا، به کاربر فکر کنید. اگر کاربران را خوشحال می‌کنید، گوگل به اندازه کافی هوشمند است که متوجه شما می‌شود و در رتبه بندی به شما پاداش می‌دهد.
قبلاً بیشتر در مورد بازی سیستم بود. در حال حاضر، سئو بیشتر بازاریابی خوبی را همراه با جادوی اضافی انجام می‌دهد.

راب وودز(Rob Woods) / مشاور سئو، شرکت بازاریابی دیجیتال رایزفورم (Riseform)

تعریف سئو امروز دشوار است زیرا بسیار با سایر تکنیک‌های بازاریابی عجین شده است. دیگر آن روزها گذشته است که بیشتر کسانی که برای سئو کار می‌کردند صرفاً برای سئو(ایجاد لینک، محتوای کاملاً بهینه شده، محتوای فقط برای موتورهای جستجو و غیره) بود.
امروز، من می‌گویم که سئو عملی ساختن سایت شما در حد ممکن از نظر فنی، مطابق با دستورالعمل‌های موتورهای جستجو است، و در عین حال محتوای شما را به بهترین پاسخ یا منبع ممکن برای نیازهای کاربر خاص تبدیل می‌کند.
سئو فنی با موبایل، داده‌های معنایی و سرعت صفحه در کنار موضوعات سنتی‌تر در سایت، پیچیده‌تر می‌شود. در عین حال، موتورها برای درک واقعی نیازهای جستجوگر و بازگرداندن مفیدترین پاسخ به جای بهترین بهینه سازی شده، بیشترین پیوند با صفحه، سازگار شده و خواهند شد.

(تصویر دسته اول)

تونی رایت(Tpny Wright) / مدیر عامل و بنیانگذار ، شرکت رایت‌ای‌ام‌سی (WrightIMC)

ممکن است ساده تر باشد که بگویید سئو چیست؟ این جادو نیست اختصاصی نیست این یک تاکتیک مستقل نیست. و این آسان نیست.
آژانس ما مجبور شده است در بسیاری از زمینه‌های تجاری مشورت کند، زیرا جستجو همه این مناطق را تحت تأثیر قرار می‌دهد. وقتی می‌بینیم چیزی بی فایده است، مشتری انتظار دارد که ما پاسخ دهیم. حتی اگر فراتر از قلمرو کاری باشد که برای انجام آن استخدام شده‌ایم.
مطمئناً، جنبه‌های فنی و تبلیغاتی هنوز وجود دارد، اما باید بتوانید در مورد استخدام، فروش، حسابداری، امنیت و خدمات مشتری صحبت کنید، فقط به چند مورد اشاره کنید.

ولز یو(Wells Yu) / تحلیلگر سئو، سایت ویلیامز سونوما

امروزه سئو به معنای آنچه که همیشه دارد یعنی ایجاد وب سایتی که توسط موتور جستجو به درستی قابل درک باشد. چیزی که هر ساله تغییر می‌کند نحوه انجام این کار است. به همین دلیل مهم است که درک کنیم با ایجاد فناوری جدید در این صنعت‌، صنعت ما تغییر خواهد کرد.
درک رفتار کاربر و چگونگی ایجاد یک تجربه کاربری عالی برای آن دسته از کاربران اگر نه همه، ولی مشکلات زیادی را که پیش روی سئو شما هست، را پیشاپیش حل می‌کند.
سئو برای من مشاور جدید کسب و کار است. زنده باد سئو.

(تصویری کانسپت کلی دسته اول)

آنچه در این بخش آموختیم

مفهوم و تعریف سئو از دیدگاه اشخاصی که در قسمت‌های مختلف این حوزه فعالیت می‌کنند متفاوت است اما اتفاق نظری بیشتر این کارشناسان دارند این است که باید به مشتری اهمیت داد. حوزه دیجیتال نیازمند اعتماد و تایید از سوی مشتریان دارد پس بهرترین عملکرد برای یک وب سایت این است که با ارزش قائل شدن برای مشتریان خود و تولید محتوایی ارزشمند سعی در کسب رضایت و اعتماد مشتریان خود بکند تا در ادامه گوگل به او کمک کند.
حال که این موراد را میدانیم برای آموزش سئو باید از چه منابعی بهره ببریم. در ادامه با ما همراه باشید تا منابع رایگان یادگیری سئو را در اختیار شما قرا دهیم.

منابع آموزش سئو

آیا می‌خواهید سئو یاد بگیرید و حرفه خود را ارتقا دهید؟ در این بخش بهترین منابع آموزش سئو را برای شما شرح خواهیم داد. تا استراتژی‌ها، تاکتیک‌ها، نکات، بینش‌ها و ایده‌های مورد نیاز خود را از منابع رایگان یادگیری سئو به دست آورید.
اگر می‌خواهید در مورد بهینه سازی موتور جستجو (SEO) بیاموزید، مجبور به مطالعه در مورد آن هستید.
مطالعه‌ای گسترده.
شما چیزهای زیادی برای یادگیری دارید.
در حقیقت، بهترین و موفق ترین متخصصان سئو، افرادی هستند که با تمام آخرین تکنولوژی و ابزارهای روز بتوانند کار کنند.
شما باید دانشجوی فعالی باشید، دائماً خود را به روز کنید و چیزهای جدیدی یاد بگیرید و آموزش دهید تا عمیق‌تر در ذهن شما بماند.
از این گذشته، دنیای سئو به سرعت در حال تغییر است.
در حالی که منابعی وجود ندارد که بتوانید در مورد سئو به صورت آنلاین مشاوره پیدا کنید، برخی از وبلاگ‌ها و نشریات توصیه‌های قابل اعتماد و قابل استنادی به دیگران ارائه می‌دهند.
متأسفانه، فضای اینترنت و وب، ایجاد یک وبلاگ و ادعای یک متخصص سئو را برای هرکسی آسان می‌کند.
به همین دلیل است که، هنگام خواندن هرگونه نکات یا توصیه‌ای در مورد سئو در اینترنت، باید همیشه این مورد را بخاطر بسپارید:
به هرچه می‌خوانید اعتماد نکنید.
در واقع، به همین دلیل است که ما این لیست مکان‌هایی را که می‌توانید سئو را بیاموزید، تهیه کرده‌ایم. ما می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم که شما هیچ توصیه بدی را که به تلاش شما در زمینه جستجوگرها آسیب برساند گوش نمی دهید.
گرچه این وبلاگ‌ها و نشریات سئو معمولاً قابل اعتماد و دقیق هستند، اما باز هم لازم است درباره هرگونه استراتژی، تاکتیک یا ایدهای که می‌خوانید، فکر کنید و آنها را آزمایش کنید.
هر برند، تجارت و وب سایت منحصر به فرد است – به ندرت یک راه حل مناسب برای همه وجود دارد.
در اینجا 25تا از بهترین وبلاگ‌ها و سایت‌های برتر آموزش سئو در سال 2018 آورده شده است.

(تصویر شاخص دسته دوم)

1. وبلاگ مرکزی Google Webmaster؛ منبعی رایگان برای یادگیری سئو

اخبار مستقیم گوگل را در وبلاگ مرکزی وب مستر گوگل دریافت کنید. گوگل در این وبلاگ به روزرسانی‌های مربوط به خزیدن، نمایه سازی و رتبه بندی را به اشتراک می‌گذارد.
علاوه بر این، هنگامی که ویژگی‌های جدید به نتایج جستجوی ارگانیک می‌رسند، خواهید فهمید. یادآوری‌های مفیدی در مورد موضوعاتی مانند هک کردن و پیروی از دستورالعمل‌های وب مستر گوگل دریافت کنید. و در مورد آخرین به روزرسانی ابزارهای معروف مانند کنسول گوگل(Search Console) اطلاعات کسب کنید.
نکته جایزه: راهنمای برای شروع پی‌دی‌اف بهینه سازی موتور جستجوگر گوگل را بررسی کنید. آخرین بار در سال 2017 به روز شد، به این معنی که اطلاعاتی که در اینجا خواهید یافت قطعاً ارزش خواندن دارد.

2. مجله موتور جستجو(Search Engine Journal)؛ از سایت‌های برتر آموزش سئو

در سال 2003 توسط لورن بیکر تاسیس شد، مجله موتور جستجو اخبار، تجزیه و تحلیل، اطلاعات و راهنماهای صنعت را برای بازاریابان جستجو ارائه می‌دهد. تمرکز تحریریه اصلی ما همه موارد سئو، PPC، رسانه‌های اجتماعی و بازاریابی محتوا است
هر روز یک داستان دائمی خواهید یافت که شامل نکات و مشاوره‌های کارکنان SEJ و همچنین صداهای معتبر و باتجربه از طرف انجمن جستجو می‌باشد. ما همچنین وبینارهای منظمی را درباره موضوعات داغ امروز برگزار می‌کنیم و با مقامات برتر صنعت، کارشناسان و تأثیرگذاران در پادکست Nerds موتور جستجوی خود صحبت می‌کنیم.
علاوه بر این، مجله موتور جستجو، یک کنفرانس یک روزه فشرده و پر از آموزش و شبکه با کیفیت در بازه‌های زمانی خاص برگزار می‌کند.

(تصویر دسته دوم)

3. سرزمین موتور جستجو(Search Engine Land)؛ از منابع آموزش سئو

در سال 2007 توسط دنی سالیوان (یکی از با نفوذترین افراد در تاریخ صنعت جستجو) پس از ترک سایت تماشای موتور جستجو(Search engine Watch) سرزمین موتور جستجو آغاز به کار کرد، سرزمین موتور جستجو(Search Engine Land) اخبار فوری و پوشش دهنده همه جوانب صنعت جستجو را هر روز ارائه می‌دهد.
علاوه بر داشتن یک تیم تحریریه مجرب، سرزمین موتور جستجو از متخصصان مختلفی در صنعت برخوردار است که نکات، تاکتیک‌ها و استراتژی‌ها را به طور عمده در زمینه SEO و PPC به اشتراک می‌گذارند. شرکت مادر SEL، Third Door Media، یک سری همایش‌های معروف SMX را نیز اجرا می‌کند.

4. آیا میزگرد موتور جستجو منبع رایگان یادگیری سئو خوبی است؟

باری شوارتز در سال 2004 میزگرد موتور جستجو را به عنوان دفترچه یادداشت شخصی خود درباره صنعت سئو ایجاد کرد. این سایت تمام روز باری است، زیرا او روزانه و نظرات مختصری در مورد آخرین اخبار صنعت، رویدادها، و بحث‌های انجمن و رسانه‌های اجتماعی ارائه می‌دهد. پس برای بررسی این سایت می‌تواند مرجع خوبی باشد.

(تصویر دسته دوم)

5. پست SEM(thesempost.com)

پیشکسوت محترم صنعت، جنیفر سلگ سردبیر The SEM Post است، که در ژوئن 2014 تأسیس کرد. علاوه بر ارائه به روزرسانی اخبار روزانه در مورد جدیدترین سئو، جنیفر سلیگ(Jennifer Slegg) به طور منظم بسیاری از ویژگی‌های گوگل و بینگ را آزمایش می‌کند و غالباً غواصی عمیق و جامعی را انجام می‌دهد به روزرسانی‌های اصلی الگوریتم و تغییر در دستورالعمل‌های ارزیابی کیفیت گوگل را بررسی می‌کند و آن را در بلاگ خود توضیح می‌هد.

6. وبلاگ بازاریابی دیجیتال استون تمپل(Stone Temple)

وبلاگ تعالی بازاریابی دیجیتال از مشاوران استون تمپل(Stone Temple ) است، یک آژانس بازاریابی دیجیتال که در سال 1997 توسط مدیر عامل شرکت اریک انگ، یکی از معتبرترین افراد در صنعت جستجو تأسیس شد. هر هفته می‌توانید یک یا دو پست جدید از این وبلاگ انتظار داشته باشید.
می توانید در مورد سئو، بازاریابی محتوا، تجزیه و تحلیل و رسانه‌های اجتماعی مطالعه کنید. علاوه بر انجام تحقیقات اصلی، استون تمپل(Stone Temple) همچنین یک مجموعه ویدیویی معروف به نام “Here’s Why” را با حضور اینج (Enge) و مارک ترافجین (Mark Traphagen)، مدیر ارشد بشارت تبلیغات تجاری استون تمپل(Stone Temple) تولید می‌کند.

7. وبلاگ GSQi

گلن گیب، رئیس خدمات مشاوره دیجیتال G-Squared Interactive، وبلاگ GSQi را می‌نویسد. پست‌هایی در مورد استراتژی بازاریابی دیجیتال، PPC و تبلیغات رسانه‌های اجتماعی و تجزیه و تحلیل‌ها پیدا خواهید کرد.
با این حال، گیب به طور عمده در موضوعات پیشرفته سئو فنی می‌نویسد. او همچنین دائماً الگوریتم گوگل را برای به روزرسانی‌ها و نوسانات مشاهده می‌کند. هر زمان که یک بروزرسانی الگوریتم مهم اتفاق می‌افتد، می‌خواهید تجزیه و تحلیل Gabe را بررسی کنید.

(تصویر دسته دوم)

8. وبلاگ Moz

بلاگ ماز(Moz Blog)، که توسط ارائه دهنده محبوب نرم افزار سئو، ماز(Moz) منتشر شده است، دارای نکات و راهنمایی‌هایی درباره موضوعات سئو، رسانه‌های اجتماعی و محتوا است. به طور معمول، می‌توانید هفته ای چهار تا پنج پست در اینجا پیدا کنید.
یکی از محبوب ترین ویژگی‌های آنها Whiteboard Friday است که در آن یک متخصص (معمولاً بنیانگذار Moz رند فیشکین) یک موضوع بزرگ را از طریق تخته سفید تجزیه می‌کند.

9. آیا از منبع آموزش سئو، نظریه سئو(SEO Theory) چیزی شنیده‌اید؟

مایکل مارتینز، رئیس و بنیانگذار Reflective Dynamics، تئوری سئو را در سال 2006 آغاز کرد. در اینجا، پست‌های بسیار خوبی خواهید یافت که هدف همه آنها توضیح نحوه کار جستجوگرها و جستجوگرها است. هشدار منصفانه: مواردی که در اینجا خواهید خواند برای مبتدیان نیست.

10. درک گوگل برای کسب و کار من و جستجوی محلی / LocalU

این امکان از سال 2006 محل اصلی مشاغل محلی بوده است. همه جا محلی است. وبلاگ مایک بلومنتال(Mike Blumenthal) شما را در جریان آخرین تحولات جستجوی محلی قرار می‌دهد.

11. حالت دیجیتال(State Of Digital)

دولت دیجیتال که در سال 2010 توسط باس دن ون بلند(Bas van den Beld) تاسیس شد، مقالاتی در مورد سئو و موضوعات بازاریابی دیجیتال (اجتماعی، محتوایی و غیره) را ارائه می‌دهد. گرچه این سایت بیشتر به مخاطبان اروپایی گرایش دارد، اما در اینجا اطلاعات زیادی خواهید یافت. به علاوه، مفهوم State of Digital بسیار درخشان است.

12. ساعت موتور جستجو(Search Engine Watch)

در سال 1997 (همچنین توسط دنی سالیوان) راه اندازی شد، ساعت موتور جستجو(Search Engine Watch) طولانی ترین نشریه اختصاص یافته به صنعت جستجو است. اخیراً، SEW هر روز در مورد یک پست منتشر می‌کند، بیشتر در موضوعات سئو، رسانه‌های اجتماعی و بازاریابی محتوا.

13. گزاف(Portent)

Portent یک آژانس بازاریابی دیجیتال مستقر در سیاتل است که توسط Ian Lurie (یکی از نویسندگان محبوب شخصی من در سئو) اداره می‌شود. در وبلاگ Portent، نکات، راهنماها و برخی موارد منحصر به فرد درباره سئو و بازاریابی دیجیتال را خواهید یافت.

(تصویر دسته دوم)

14. وبلاگ SEMrush

وبلاگ SEMrush از سازنده کلید واژه محبوب و ابزار تحقیق رقابتی تهیه شده است. با پوشش سئو، PPC و بازاریابی محتوا، هر روز یک مقاله مقاله جدید از اعضای تیم SEMrush و کارشناسان صنعت در اینجا خواهید یافت.

15. وبلاگ دیجیتال گوفیش(Go Fish Digital Blog)

شما می‌توانید بیل اسلاوسکی (از شهرت سئو توسط دریا) را در اینجا بنویسید، اغلب در مورد حق ثبت اختراع، و همچنین سایر اعضای تیم Go Fish Digital هفته ای یک بار در مورد موضوعات مختلف جستجو و بازاریابی دیجیتال.

16. وبلاگ بازاریابی اینترنتی Beanstalk

اگر وقت زیادی برای خواندن صدها پست منتشر شده در هر هفته در سئو، PPC و رسانه‌های اجتماعی ندارید، وبلاگ بازاریابی اینترنتی Beanstalk شما را پوشش داده است. مدیر عامل شرکت Beanstalk، دیو دیویس، خلاصه ای از اخبار هفتگی بسیار عالی را ارائه می‌دهد، این هفته در جستجو و جستجوگرها، که بزرگترین اخبار و نظرات هفته از وب سایت‌های مختلف را جمع می‌کند.

17. وبلاگ Yoast SEO

Yoast، که توسط Joost de Valk تاسیس شده است، بیشتر به دلیل محبوبیت (و رایگان) Yoast SEO برای افزونه وردپرس شناخته می‌شود، اما آنها همچنین دارای یک وبلاگ هستند که عمدتا روی سئو ووردپرس، سئو فنی و محتوای آن تمرکز دارد. معمولاً، Yoast هفته ای دو تا سه پست منتشر می‌کند.

(تصویر دسته دوم)

18. مقطر(Distilled)

این وبلاگ از آژانس بازاریابی آنلاین Distilled که توسط ویل کریچلو تأسیس شده است. هفته ای یک یا دو بار یک پست از طرف یکی از اعضای تیم تقطیر شده در مورد سئو، موبایل، اجتماعی، CRO و سایر موضوعات بازاریابی دیجیتال پیدا می‌کنید.

19. WebmasterWorld

WebmasterWorld یکی از طولانی ترین و مورد اعتمادترین انجمن‌ها در بین متخصصان سئو و مدیران سایت است. در مورد آخرین اخبار و همچنین سوالات که از مدیران وب سایت‌ها برای حل مشکلات و بهبود سئو سایت آنها ارائه می‌دهید، تا یک دقیقه بحث و گفتگو خواهید کرد.

20. بک‌لینکو(Backlinko)

برایان دین بنیانگذار بک‌لینکو است. به طور معمول، هر ماه یک یا دو پست جدید یا به روز شده در وبلاگ پیدا می‌کنید، که معمولاً شامل روشهای عملی و مطالعات موردی با پشتیبانی داده است.

21. برند3(Branded 3)

این وبلاگ از آژانس بازاریابی دیجیتال مستقر در انگلستان برند3 دارای بینش در مورد سئو، PPC، بازاریابی محتوا، روابط عمومی دیجیتال و CRO است. به طور متوسط، برند3 هر هفته حدود سه پست منتشر می‌کند.

22. برایت اج(BrightEdge)

BrightEdge، مستقر در سان ماتئو، کالیفرنیا، یک سکوی محبوب سئو و محتوا ایجاد می‌کند. در وبلاگ آنها، پست‌هایی در مورد سئو، محتوا و تفسیر آخرین تحولات در بازاریابی دیجیتال پیدا خواهید کرد.

(تصویر دسته دوم)

23. سئو در کنار دریا(SEO by the Sea)

اگر عاشق مطالعه در مورد حق ثبت اختراع هستید، پس سئو را نیز دوست خواهید داشت. وی که توسط بیل اسلاوسکی ایجاد شده است، کلیه جدیدترین اختراع ثبت شده از گوگل را ردیابی و تفسیر می‌کند تا بتوانید پیامدهای احتمالی سئو را بیاموزید.
اگرچه اسلاوسکی در حال حاضر فقط چند بار در ماه در حال انتشار است، اما وقتی این کار را می‌کند، تقریباً همیشه باید مطالعه شود. به علاوه یک گنجینه اطلاعات از سال‌های گذشته در مورد SEO by the Sea وجود دارد که به شما کمک می‌کند موتورهای جستجو و سئو امروز را درک کنید.

24. پنج ساله نابینا(Blind Five Year Old)

Blind Five Year Old وبلاگی از کوهان است که پست‌ها معمولاً کم و زیاد هستند، اما وقتی کوهان چیزی را منتشر می‌کند، می‌توانید مطمئن باشید که کیفیت بالایی دارد و به وقت شما می‌ارزد.

25. جستجوی مرکز خبری(Search News Central)

SNC توسط Doc Sheldon اداره می‌شود. شما می‌توانید انتظار داشته باشید که هر ماه حدود پنج پست خبری با تمرکز بر موضوعاتی از جمله قابلیت استفاده، تجزیه و تحلیل و سئو فنی پیدا کنید.

(تصویر از مفهوم کلی دسته دوم)

آنچه از فصل آموختیم

با توجه به این که در فضای اینترنت هر فردی می‌توانید برای خود وبلاگ و یا وب‌سایتی در مورد سئو ایجاد کند و خود را مدرس و یا مرجع معرفی کند، شناخت یک سایت معتبر که بتوان به آن استناد کرد بسیار سخت است. در این مقاله با لیست کردن سایت‌های معتبر سعی داریم سرچشمه و به روز ترین اطلاعات سئو را در اختیار شما قرار دهیم.
بعضی از این سایت‌ها تقریبا به اندازه خود سئو ممکن است قدمت داشته باشند پس یعنی از زمان پیدایش این مفهوم درحال آزمون و خطا و پژوهش در آن بوده‌اند. اگر برای شما سخت است که محتواهای اصلی آن‌ها را مطالعه کنید. ما در ایجا سعی داریم تا با ترجمه و بومی‌سازی این علم را برای شما ساده و قابل فهم‌تر سازیم. البته به غیر از وب‌سایت اشخاصی هم در این حوزه هستند که سعی دارند با اشتراک گذاشتن دانش خود به تازه‌کاران کمک کنند، که سعی داریم در ادامه مقاله در مورد این اشخاص صحبت کنیم.

متخصصان برتر سئو که آن‌ها را باید بشناسید

آیا می‌خواهید در مورد بهینه سازی موتور جستجو اطلاعات بیشتری کسب کنید؟ پس باید از متخصصان برتر سئو یاد بگیرید. در‌اینجا 140 مورد متخصص‌های جهانی سئو برای پیگیری وجود دارد.
خواندن وبلاگ‌ها و نشریات برتر جستجوگرها شروع خوبی است. حضور در کنفرانس‌های جستجوگرها نیز همین طور است.
اما در‌اینجا متوقف نشو
سئو چنین جامعه هدیه دهنده‌ای است.
ما استراتژی‌ها، تاکتیک‌ها، نکات، ابزارها، داده‌ها و موارد دیگر را در شبکه‌های اجتماعی و کنفرانس‌ها و همچنین در مقالات، تحقیقات و پست‌های وبلاگ به اشتراک می‌گذاریم.
شما قطعاً هر روز چیز جدیدی را از‌این لیست متخصص‌های سئو یاد خواهید گرفت. اگر می‌خواهید آموزش سئو رایگان داشته باشید، آنها را دنبال کنید.

(تصویر شاخص دسته سوم)

چرا لیست متخصص‌های سئو لازم است؟

اصطلاح “متخصص سئو”‌این روزها بسیار مورد توجه قرار گرفته است.
برای جستجوی [پیگیری کارشناسان جستجوگرها] در گوگل جستجو کنید و لیست‌های زیادی پیدا خواهید کرد.
به طور کلی، لیست متخصص‌های سئو:
• آیا یک نویسنده راهی برای دور زدن گوگل دارد که خود را در لیست پر از متخصصان قرار دهد و مانند یک متخصص بزرگ سئو جستجو کند.

 • صرفاً با هدف جذب لینک و اشتراک توسط آژانسها یا شرکتهای ناشناخته سئو منتشر می‌شوند.
 • افرادی را در نظر بگیرید که اگرچه در زمینه‌های دیگر بازاریابی (رسانه‌های اجتماعی، بازاریابی محتوا و غیره) درخشان هستند، اما در واقع متخصص سئو نیستند.
 • افرادی را که دیگر واقعاً درگیر سئو نیستند (یا هرگز در واقع تمرین کننده نبوده اند) قرار دهید. به عنوان مثال، در حالی که مت کاتس، مهندس برجسته سابق که رئیس تیم وب اسپم در گوگل بود، اگر هنوز سال 2013 باشد، ممکن است در لیست عالی باشد، اما دیگر ما در سال 2013 نیستیم.
 • “متخصصان” مشهوری را که شامل اطلاعات بدی هستند که نام بدی به‌این صنعت می‌دهند، حذف کنید. (ما در‌اینجا هیچ نامی نخواهیم برد.)

این پست برای پاداش دادن به هر کسی که تا به حال سئوکار بوده یا کلمه اختصاری سئو را در عنوان شغلی خود قرار داده است، نیست. همچنین در نظر گرفته نشده است که یک مسابقه محبوبیت باشد که تخصص را با تعداد پیروان شبکه‌های اجتماعی اشتباه می‌گیرد.
افرادی که در‌این لیست هستند اکنون به طور فعال سئو را انجام می‌دهند، یا آنها اطلاعات، دانش و بینش سئو را به اشتراک می‌گذارند (یا از طریق رسانه‌های اجتماعی، کمک به انتشارات یا وبلاگ‌ها یا سخنرانی در کنفرانس‌ها).
معیارهای اساسی داوری ما‌این‌ها بود (اگرچه مانند گوگل، الگوریتم امتیازدهی ما بیش از 200 سیگنال رتبه بندی بود …):

 • آیا آنها در حال حاضر سئو (اجباری نیستند) انجام می‌دهند؟
 • آیا آنها در کنفرانس‌ها (یا وبینارها، پادکست‌ها و …) درباره سئو صحبت می‌کنند؟
 • آیا آنها محتوای سئو خوبی در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذارند؟
 • آیا آنها مطالب خوبی در مورد سئو برای وبلاگ‌ها / نشریات می‌نویسند؟

ایده اصلی‌این پست کمک به شما در یافتن افراد جالبی است که اطلاعات زیادی در مورد سئو دارند و مایلند آنچه را که می‌دانند به اشتراک بگذارند.‌این تنها یکی از راه‌های رتبه بندی و قرار گیری در لیست است که می‌تواند شما را به سمت متخصصان جستجوگرها هدایت کند که می‌توانند به شما در پیشرفت کار و پیشرفت شغلی شما کمک کنند.
در حالی که من‌این‌ایده را دوست دارم که صدها متخصص سئو در حال انجام کارهای عالی هستند که شناخته نمی‌شوند (و واقعاً وجود دارد!) اگر قابل مشاهده نیستند و دانش را به اشتراک نمی‌گذارند، از نظر لیستی که می‌خواهید بخوانید مهم نیست.
هیچ جرمی نسبت به هیچ یک از افراد سخت کوش در نظر گرفته نشده است، اما اگر خود را در معرض دید جامعه گسترده سئو قرار نمی‌دهید،‌این معادل رتبه بندی در صفحه 2 گوگل است.
هدف ما از‌این لیست برجسته کردن افرادی است که صنعت را به جلو پیش می‌برند و بینش، دانش، نکات و ‌ایده‌های منحصر به فرد خود را به اشتراک می‌گذارند.
سرانجام، در‌اینجا هیچ ترتیب رتبه بندی از بهترین به حداقل بهترین وجود ندارد. هر شخصی که در‌این لیست است به روش خود دارای ارزش است.
به جای‌اینکه به ترتیب حروف الفبا با نام خانوادگی برویم، تصمیم گرفتم تصادفی را معرفی کنم. امسال، من لیست خود را به‌این لیست کننده تصادفی متصل کردم تا هرکسی عکس العمل منصفانه‌ای را از مکان ظاهر شدن خود داشته باشد.
چرا در‌این لیست متخصص‌های برتر سئو نیستید؟
بیایید صادق باشیم ‌این پست‌ها همیشه کمی بحث برانگیز هست و همیشه هستند افرادی که این پست را مورد قضاوت قرار دهند و بگویند چرا یک شخصی را از قلم انداخته‌اید.
پس از انتشار پستی مانند‌این، همیشه چند پاسخ وجود دارد که می‌توانید انتظار داشته باشید:

 • کسانی که ذکر می‌شوند: به طور کلی، آنها افتخار می‌کنند، فروتن می‌شوند یا حتی تعجب می‌کنند. همیشه ساختن روز یک نفر خوب است.
 • کسانی که شامل آنها نمی‌شوند: پس از سریع بررسی‌اینکه در لیست نیستند، آنها توییتر را روشن کرده و به نقایص خود اشاره می‌کنند. به طور معمول،‌این فرم به صورت “این شخص حتی سئو نمی‌کند”، “شما فلانی را وارد کردید، بنابراین‌این لیست ظاهر می‌شود”، یا “لیست‌هایی مانند‌این باعث بی ارزش شدن کل صنعت ما می‌شود”.

باز هم، هیچ لیستی کامل نیست. اما ما سعی کرده‌ایم همین الان‌این لیست را به کمترین حد ممکن تبدیل کنیم.
اگر امسال شامل شما نمی‌شدیم، همیشه سال‌اینده وجود دارد.
اگر سال‌اینده واقعاً می‌خواهید‌اینجا باشید، بگذارید امسال انگیزه شما را فراهم کند، مورد توجه قرار بگیرید، دانش خود را با جامعه به اشتراک بگذارید، شبکه کنید و با‌ ایجاد نام تجاری شخصی، دید خود را افزایش دهید.

متخصص‌های برتر سئو

برای امسال، هیچ کارمند یا سخنگوی موتورهای جستجوی اصلی به عنوان بخشی از لیست متخصص‌های سئو ما در نظر گرفته نشده است.
با‌این حال، ما معتقدیم که هر متخصص سئو همیشه باید مراقب‌این افراد باشد تا در جریان آخرین به روزرسانی‌ها قرار بگیرند و مستقیماً از موتورهای جستجو راهنمایی بگیرند، زیرا‌این افراد به طور منظم توییت می‌کنند، می‌نویسند یا صحبت می‌کنند (در Hangouts، در کنفرانس‌ها و در وبینارها):

گوگل:

 • گری‌ایلیس، تحلیل گر روند وب مستر
 • ناتان جانز، تحلیلگر کیفیت جستجو
 • جان مولر، تحلیلگر ارشد روند مدیر وب سایت
 • دنی سالیوان، رابط عمومی جستجو (searchliason)

بینگ:

 • فردریک دوبوت، مدیر ارشد برنامه

DuckDuckGo:

 • گابریل وینبرگ، مدیر عامل و بنیانگذار

لیست بهترین سئوکاران جهان در سالی که گذشت

اندی درینک واتر

مشاور مستقل سئو
اندی کار خود را به عنوان نویسنده تبلیغات آغاز کرد و در سال 1999 به سئو کار کرد. او اکنون در سئو فنی و حسابرسی تخصص دارد.
iqseo را در توییتر دنبال کنید

اندی را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه اندی در مورد سئو دوست دارد: جامعه بسیار شگفت انگیز است و همین امر باعث لذت بخش شدن آن می‌شود. اما به عنوان یک سئوکار کار می‌کنم، تعقیب SERP‌ها را دوست دارم و‌این واقعیت است که هیچ دو روز دیگر یکسان نیستند.
سالهای کار در صنعت سئو: 19 سال
دستاورد قابل توجه از سال 2018: انتقال از دفتر خانه به دفتر اختصاصی در پارک تجاری.‌این، به طور شگفت انگیزی، تفاوت‌های زیادی‌ایجاد کرد.

هدر لوید مارتین

مدیر عامل و موسس
هدر دوست دارد به تیم‌های داخلی و نویسندگان مستقل یاد بدهد که چگونه محتوایی جذاب، با ارزش و به اشتراک بگذارند.
heatherlloyd را در توییتر دنبال کنید

هدر را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه هدر در مورد سئو دوست دارد: مردم. سرعت سریع منظره همیشه در حال تغییر. سئو سرگرم کننده است!
سالها کار در صنعت سئو: 20+
دستاورد قابل توجه از سال 2018: من می‌خواستم به روشی جدید به مشتریان کمک کنم – بنابراین دوباره به مدرسه برگشتم و به دنیای مربیگری تجارت رفتم. من گواهینامه مربی حرفه‌ای خود را در سال 2018 دریافت کردم و فقط Pivot Hacks را راه اندازی کردم.

دیکسون جونز

سفیر برند جهانی / مجلل و بنیانگذار
دیکسون جونز سفیر برند جهانی برای Majestic است و اکنون یک مربی بازرگانی است که‌ایده‌های ابتکاری را از اتاق خواب به اتاق هیئت مدیره می‌برد.
Dixon_Jones را در توییتر دنبال کنید

دیکسون را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه دیکسون در مورد سئو دوست دارد: من یک رابطه عشق / نفرت با سرعت تغییر دارم. خوشبختانه مردم برای سازگاری با‌این تغییر همکاری می‌کنند.
سالهای فعالیت در صنعت سئو: 20 سال
دستاورد قابل توجه از سال 2018: اولین شخصی که در انگلیس جایزه Lifetime Achievement را در جوایز جستجوی انگلستان دریافت می‌کند.

(تصویر دسته سوم)

کارولین شلبی

مدیر سئو ESPN
کارولین از اواسط دهه 90 یک سئو فنی سازمانی است.
cshel را در توییتر دنبال کنید
آنچه کارولین در مورد سئو دوست دارد: من عاشق جریان مداوم چالش‌ها و فرصت‌های جدید برای کشف راه حل‌های خراب هستم.
سالها کار در صنعت سئو: 22
دستاورد قابل توجه از سال 2018: شروع به کار در ESPN.
کارولین توصیه می‌کند:
من می‌فهمم که مشخصات HTML5 اجازه می‌دهد تا بیش از یک H1 در هر “صفحه” وجود داشته باشد، اما وقتی همه چیز به عنوان “مهمترین چیز صفحه” برچسب گذاری شود، در واقع هیچ چیز “مهمترین چیز صفحه” نیست

سیروس شپرد

بنیانگذار / Zyppy
سیروس یک متخصص سئو، نویسنده، سخنران و مربی است که در Moz کار کرده و اکنون Zyppy، یک شرکت مشاوره، محتوا و نرم افزار سئو را مدیریت می‌کند.
CyrusShepard را در توییتر دنبال کنید
آنچه کوروش در مورد سئو دوست دارد: سئو مکانی است که کار سخت و هوشمندانه می‌تواند با روش‌های عظیم نتیجه بدهد.‌این، به علاوه بهترین جامعه روی زمین. ما همه خواهر و برادر هستیم و بیشتر.
سالها کار در صنعت سئو: 9
دستاورد قابل توجه از سال 2018: در سال 2018، Zyppy را راه اندازی کردیم.

برایان مک داول

استراتژیست اصلی دیجیتال / BloomReach
برایان کار خود را در دهه 1990 با ساختن نرم افزار آنلاین آغاز کرد و حرفه خود را به ارائه راه حل‌های سئو در سطح شرکت با تمرکز زیاد بر تجارت الکترونیکی اختصاص داده است.
Brian_Mcdowell را در توییتر دنبال کنید

برایان را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه برایان در مورد سئو دوست دارد: من هم پیشرفت مداوم موتورهای جستجو و هم رفتار کاربر را دوست دارم. یک انگیزه مداوم برای ادامه تحصیل وجود دارد که بدون جامعه غیرممکن است. خود جامعه برای بسیاری از افراد درگیر مانند خانواده شده است.
سالها کار در صنعت سئو: 21
دستاورد قابل توجه از سال 2018: در سال 2018، من توانستم در هیجان خرید یک شرکت سهیم باشم. من دوست دارم بخشی از یک شرکت تازه تأسیس باشم و به پیشرفت نوآوری کمک کنم. به رسمیت شناختن سالها وقت و وقت خود (حتی پس از حرکت) یک اتفاق هیجان انگیز برای همه طرفین است.

کارولین لیدن

بازاریابی دیجیتال و تولید تقاضا‌ایمن از طریف راهنمایی خوانندگان
کارولین که از سابقه نوشتن است، استراتژی محتوا را دوست دارد و به تازگی عشق خود به داده را کشف کرده است.
Carolyn_Lyden را در توییتر دنبال کنید

کارولین را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه کارولین در مورد سئو دوست دارد: جامعه! می‌توانید بصورت آنلاین سال کنید و چندین نفر دیدگاه‌ها و آزمایش‌های مختلفی را برای آزمایش ارائه می‌دهند.
سالها کار در صنعت سئو: 8
دستاورد قابل توجه از سال 2018: فینالیست جستجوگر سال جستجو در سال 2018

مت سیلتالا

پادکستر / تجارت پادکست دیجیتال
مت سخنران اصلی، کارآفرین، عکاس و پادکستر هفتگی در زمینه بازاریابی دیجیتال است.
Matt_Siltala را در توییتر دنبال کنید
آنچه مات در مورد سئو دوست دارد: کمک به افراد در رشد رویاهای خود نکته بسیار رضایت بخشی است. چندی پیش موفقیت کسی با بودجه کم آسان نبود. آنها نمی‌توانند بدون تبلیغات رادیویی یا تلویزیونی و غیره رقابت کنند، اما از طریق سئو هیچ کس فرصتی برای زندگی در رویای خود ندارد. من دوست دارم که بتوانم از طریق کاری که انجام می‌دهم به آنها کمک کنم تا به‌این مهم دست پیدا کنند.
سالها کار در صنعت سئو: 20+ – از سال 1997
دستاورد قابل توجه از سال 2018: من در صحنه اصلی در برایتون سئو صحبت کردم، و‌این بزرگترین مخاطبی است که در مقابل من بوده است، و بسیار شگفت آور بود!

(تصویر دسته سوم)

جی آر اوکز

مدیر، سئو فنی
JR یک طراح شیشه‌ای معماری است که به عنوان توسعه دهنده، سئو فنی و data / ML / NLP گیک تبدیل شده است، و همچنین به عنوان سازمان دهنده دو گروه ملاقات سئو فعالیت می‌کند.
jroakes را در توییتر دنبال کنید
آنچه JR در مورد سئو دوست دارد: به طور مداوم در حال تکامل در راه‌های جدید و منحصر به فرد است. همکاری و یادگیری از افراد پرشور و باهوش دیگر.
سالها کار در صنعت سئو: 6
دستاورد قابل توجه از سال 2018: یک مسئله آزار دهنده در کنسول جستجوی گوگل جدید برای صدها جستجوگر جستجو با یک برنامه افزودنی ساده کروم برطرف کرد.
JR توصیه می‌کند: اندازه گیری کیفیت ابزار تحقیق محبوب کلمات کلیدی

دیو رورر

از بنیانگذاران وب سایت نوث ساید(NorthSide)
دیو یک توسعه دهنده وب اصلاح شده است که به نوعی به یک بازاریاب تبدیل شد.
daver را در توییتر دنبال کنید

دیو را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه دیو در مورد سئو دوست دارد:‌این کار از شما می‌خواهد که مدام بیاموزید و خود را منطبق کنید.
سالها کار در صنعت سئو: 15+
دستاورد قابل توجه از سال 2018: پادکست “کسب و کار دیجیتال پادکست” که من به طور مشترک میزبان آن هستم در سال 2018 یک ساله شد و در اوایل سال 2019 دو ساله خواهد شد

راب وودز

مالک مشاوره راب وودز
راب 18 سال است که سئو کار می‌کند و در حال حاضر با سایت‌های متوسط تا بزرگ در تجارت الکترونیکی، مسافرت، نرم افزار و انتشارات مشورت می‌کند.
robdwoods را در توییتر دنبال کنید
آنچه راب در مورد سئو دوست دارد: به طور مداوم یاد می‌گیرد و با تغییرات الگوریتم‌ها و فناوری سازگار می‌شود.
سالهای فعالیت در صنعت سئو: 18 سال
دستاورد قابل توجه از سال 2018: برای اولین بار در‌ایالت جستجو صحبت کرد.

کلسی جونز

بنیانگذار و مدیر استراتژیست بازاریابی / شش داستان(SIX STORY)
کلسی جونز بیش از یک دهه تجربه در زمینه ویرایش، نوشتن و جستجوگرها برای مشتریان در سطح منطقه‌ای گرفته تا جهانی تجربه دارد.
Wonderwall7@ را در توییتر دنبال کنید

کلسی را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه کلسی در مورد سئو دوست دارد: مردم بسیار عالی هستند. هنگامی که دیگر در مورد ملاقات با “افراد مشهور سئو” مرعوب نشده ام، شناختن آنها را شروع کردم. من فهمیدم که همه ما یک گروه سرگرم کننده از افراد شیطانی هستیم که عاشق‌این صنعت هستیم و به کسب و کارها برای بهبود دید آنلاین خود کمک می‌کنیم. مهم نیست جامعه ما از کمک به یکدیگر دریغ کند. من می‌دانم که تقریباً در هر شهر بزرگ یک “جستجوی خانگی” دارم و دوست دارم همه را در کنفرانس‌ها و هنگام مسافرت ببینم.
سالها کار در صنعت سئو: 11
دستاورد قابل توجه از سال 2018: دو دوره من (بهینه سازی وب سایت و محتوای سئو) برای موسسه بازاریابی دیجیتال به عنوان بخشی از برنامه صدور گواهینامه حرفه‌ای بازاریابی دیجیتال زنده هستند.

جان آمون

مشاور بازاریابی‌اینترنتی
یکی از سئوکارهای زنده مانده “نسل اول”، از سال 90 به طور مداوم، از آمون به عنوان یک رهبر فکر، مربی و پیشگام بسیاری نام برده می‌شود.
Ammon_Johns را در توییتر دنبال کنید

Ammon را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه آمون در مورد سئو دوست دارد: من تنوع کار، چالش‌ها و جامعه را دوست دارم، و روشی که صنعتی که تمام اصیل‌ها به طور خودآموز در آن آموزش داده می‌شوند، حتی در صورت رقابت، به طور طبیعی حمایت و همکاری می‌کند.
سالها کار در صنعت سئو: 20+ – از آنجا که قبل از آن صنعت سئو وجود داشت و قبل از‌اینکه سئو نامی کسب کند، از سال 1996 متخصص تمام وقت در “بازاریابی وب” است.
دستاورد قابل توجه از سال 2018: یک سال دیگر زنده ماند، جایی که برخی از همکاران هم رده او دیگر توان‌این کار را نداشتند.

(تصویر دسته سوم)

میندی وینستین

مدیر عامل میندشفت (Market MindShift)
مندی یک متخصص سئو و مربی، و همچنین یک استاد بازاریابی است.
mindyweinstein را در توییتر دنبال کنید

میندی را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه مندی در مورد سئو دوست دارد: نکته مورد علاقه من در مورد سئو تغییر مداوم است.‌این یک صنعت است که شما را ملزم به تحقیق، آزمایش و پیاده سازی منظم می‌کند. بعلاوه، جنبه پاداش بخشی از شغل وجود دارد که به دلیل کمک فنی (و بازاریابی …‌این نیز سئو است)، می‌توانید شاهد رشد کسب و کارها باشید.
سالهای فعالیت در صنعت سئو: 12
دستاورد قابل توجه از سال 2018: حتی اگر هنوز هم کار خود را انجام می‌دهم، به عنوان هیئت علمی تمام وقت دانشگاه گرند کانیون استخدام شدم و در آنجا می‌توانم به بازاریاب‌های‌اینده جهان آموزش دهم.
مندی توصیه می‌کند: یک لیست چک سئو فنی برای بازاریاب غیر فنی

مارکوس تندلر

بنیانگذار و مدیر عامل ریت (RYTE)
مارکوس عاشق سئو است.
mediadonis را در توییتر دنبال کنید

مارکوس را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه ماركوس در مورد سئو دوست دارد: من عاشق‌این هستم كه صنعت سئو همیشه به طور آشكار آزمایشات، بهترین روشها را انجام می‌دهد و آنها را مورد بحث و تبادل نظر قرار می‌دهد.
سالها کار در صنعت سئو: من در نوامبر سال 1998 دقیقاً 20 سال با سئو کار کردم.
دستاورد قابل توجه از سال 2018: پس از 10 سال رویدادی در سئو را مشهور کرد، ما‌این رویداد را با موفقیت به اجلاس 50 فرد بزرگ تبدیل کردیم، اجلاسی که در قلعه معروف المو واقع در همان اتاقی که رهبران جهان با آن دیدار کرده اند، برگزار شد.‌این قطعاً حرکت درستی برای اتاق فکر اختصاصی سئو ما بوده است و بنابراین یک برجسته مشخص برای من در سال 2018 است.
مارکوس توصیه می‌کند: نحوه کارایی موثر با داده‌های کنسول جستجوی گوگل برای تجزیه و تحلیل به روزرسانی‌های گوگل.

توفر کوهان

مدیر ارشد محصولات – سئو / رشد در شرکت هواشناسی، یک تجارت IBM
توفر فقط پسری است که دوست دارد سئو کار کند و سعی می‌کند فرد خوبی باشد.
Topheratl را در توییتر دنبال کنید

Topher را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه توفر در مورد سئو دوست دارد: من سئو را دوست دارم و همه افرادی که بخشی از‌این صنعت هستند به یک دلیل بسیار ساده: شما / آنها می‌توانند به اتفاقات خوب یکدیگر و سایتهایی که پشتیبانی می‌کنند کمک کنند.
سالها کار در صنعت سئو: 15
دستاورد قابل توجه از سال 2018: یک قدم به کمک به سایت‌هایم رفت تا درک کنند که قابلیت مشاهده مهمتر از رتبه بندی است
توفر توصیه می‌کند:
افرادی که در اطراف گوگل نتایج بدون پیوند را نشان می‌دهند، فکر می‌کنند گوگل چیزی به آنها بدهکار است. آنها‌این کار را نمی‌کنند به ما اجازه می‌دهد تا مضامین به امید بازدید بیشتر سایت خود را خزنده و نمایه کنند اما هیچ چیز نمی‌گوید آنها مجبورند‌این ترافیک را برای ما ارسال کنند.

رابی ریچاردز

بنیانگذار سایت robbierichards.com
رابی مدیر بازاریابی Virayo (آژانس بازاریابی جستجو برای شرکتهای SaaS) و بنیانگذار robbierichards.com است.
RobbieRichMktg را در توییتر دنبال کنید

رابی را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه رابی در مورد سئو دوست دارد: چند مورد: (1) چیزها به طور مداوم در حال تغییر هستند، و (2) توانایی هدایت نتایج قابل اندازه گیری برای مشتریان.
سالها کار در صنعت سئو: 6
دستاورد قابل توجه از سال 2018: Virayo، یک آژانس بازاریابی جستجو برای شرکت‌های SaaS راه اندازی شد.
رابی توصیه می‌کند: 14 روش “بدون BS” برای افزایش سریع ترافیک آلی سئو در سال 2018 (با مطالعات موردی و نمونه‌هایی)

نیک‌ایوبانکس

مدیرعامل / فرامفیوچر (From The Future)
نیک بنیانگذار From The Future و شریک همکاری در ترافیک تینکتانک(Think Tank) و ان‌کا تک(NK Tech) است.
nick_eubanks را در توییتر دنبال کنید

نیک را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه نیک در مورد سئو دوست دارد: اشتیاق و تمایل برای به اشتراک گذاشتن دانش
سالهای فعالیت در صنعت سئو: 12
دستاورد قابل توجه از سال 2018: رشد TrafficThinkTank.com به بیش از 500 هزار دلار ARR در کمتر از 12 ماه

(تصویر دسته سوم)

ماری‌هاینز

مالک شرکت مشاوره ماری‌هاینز
ماری کاملاً وسواس دارد که بفهمد الگوریتم‌های گوگل چگونه کار می‌کند و صاحبان مشاغل چگونه می‌توانند صفحاتی با کیفیت بالا تولید کنند که گوگل دوست دارد آنها را خوب رتبه بندی کند.
Marie_Haynes@ را در توییتر دنبال کنید
آنچه ماری در مورد سئو دوست دارد: یادگیری!
سالها کار در صنعت جستجوگرها: 10+
دستاورد قابل توجه از سال 2018: تیم ما در جوایز جستجوی‌ایالات متحده نامزد بهترین آژانس کوچک جستجوگرها شد

مایک رمزی

موسس و بازاریابی عالی
مایک رمزی سخنران پرکار و بنیانگذار نیفتی(Nifty) است که یک آژانس دیجیتال با تأکید بر بازاریابی جستجوی محلی است.
mikeramsey را در توییتر دنبال کنید

مایک را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه مایک در مورد سئو دوست دارد: پیچیدگی مداوم و بافتن روشی که به طراحی، قابلیت استفاده، ارتقا، داده‌ها و روده اشاره دارد.‌این همیشه یک ماجراجویی است.
سالها کار در صنعت جستجوگرها: 10+
دستاورد قابل توجه از سال 2018: افزایش بازدید قابل توجه در یک شرکت.

(تصویر دسته سوم)

تیم سولو

مدیر و مشاور محصول سایت Ahrefs
تیم سولو مدیرعامل و مشاور محصولات در Ahrefs (مجموعه ابزارهای جستجوگرها، طراحی شده توسط Big Data) است. او همچنین یک سخنران بین المللی و نویسنده تعدادی از تحقیقات تحقیقاتی سئو است.
timsoulo را در توییتر دنبال کنید

تیم را در فیس بوک دنبال کنید

آنچه تیم در مورد سئو دوست دارد: من دوست دارم ببینم چه زمانی مردم از سئو برای رشد تجارت خود و بهبود کیفیت زندگی خود استفاده می‌کنند
سالها کار در صنعت جستجوگرها: 10+
دستاورد قابل توجه از سال 2018: در سال 2018، بلاگ Ahrefs از 200 هزار بازدید در ماه از گوگل پیشی گرفته است، و‌این یکی از بزرگترین و معتبرترین وبلاگ‌ها در صنعت ما است.

برایان دین

بنیانگذار / بک لینکو(Backlinko)
برایان بنیانگذار شرکت آموزش سئو، Backlinko است.
Backlinko را در توییتر دنبال کنید

برایان را در YouTube دنبال کنید

آنچه برایان در مورد سئو دوست دارد:‌این ترکیبی کامل از هنر و علم است.
سالها کار در صنعت سئو: 8
دستاورد قابل توجه از سال 2018: 100 هزار مشترک در یوتوب بزنید!
برایان توصیه می‌کند: حسابرسی نهایی سئو [در سال 2019 عالی عمل می‌کند]

جی پی شرمن

مدیر جستجو و یافتن در ردهت(Red Hat)
شرمن، به عنوان مدیر قابلیت یافتن در ردهت(Red Hat)، از سئو، UI / UX، یادگیری ماشین و سایر روشهای پشتیبانی شده توسط علوم رفتاری استفاده می‌کند تا افراد را بدون در نظر گرفتن نحوه و مکان جستجو به اطلاعات مورد نظرشان متصل کند. برای‌این.
jpsherman را در توییتر دنبال کنید
آنچه شرمن در مورد سئو دوست دارد: من در جامعه مشارکتی که همه افراد درخشان با زمینه‌ها و مهارت‌های متنوع همه با هم کار می‌کنند برای به اشتراک گذاشتن دانش، ساختن چیزهای مفید و بیرون آوردن صندوق، ساخته شده اند. من عاشق‌این هستم که همه ما با مشکلات بزرگ، عجیب و جالب دست و پنجه نرم می‌کنیم، موفقیت‌های یکدیگر را جشن می‌گیریم و گاهی اوقات با برچسب سرکش noindex می‌خندیم.
سالها کار در صنعت سئو: 15
دستاورد قابل توجه از سال 2018: صحبت در مورد جستجوی سایت در برایتونسئو به من امتیاز کافی را داد تا بتوانم “بلندگوی بین المللی” را افزایش دهم در حالی که اجازه می‌داد اولین سفرم به انگلیس باشد.
شرمن توصیه می‌کند:
چیز دیگری که به شدت بر رشد یک کسب و کار تأثیر می‌گذارد روند است. حتی محصولات عالی، بازاریابی، فناوری را می‌توان با فرایند بهبود یا از بین برد – من سعی می‌کنم به اندازه سایر عوامل روی آن تمرکز کنم.

(تصویر دسته سوم)

دن شور

مشاور و توسعه دهنده سئو
دن پس از 10 سال نوازندگی حرفه‌ای، اکنون به شركت‌هایی مانند WGBH، Sumo & Primal Nutrition در زمینه جستجوگرها كمك می‌كند و با بیش از 100 بازاریاب برای كارشناسان خود در وایرپادکست (Wire Podcast) مصاحبه كرده است.
dan_shure را در توییتر دنبال کنید

دن را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه دن در مورد سئو دوست دارد:‌اینکه‌این صنعت به شما توانایی کار در شرایط مختلف (داخلی، نمایندگی، مشاور – در مکان یا از راه دور) را می‌دهد و شما می‌توانید از یک تخصص که بیشتر شما را دوست دارد به آن نزدیک شوید (فنی، محتوا، استراتژی، محلی، عمودی و غیره). فرصتهای زیادی برای هر کسی با هر مجموعه مهارت، قدرت و علاقه خاصی وجود دارد.
سالها کار در صنعت سئو: 9
دستاورد قابل توجه از سال 2018: در کتاب “گمشده و بنیانگذار” رند فیشکین مورد توجه بسیاری قرار گرفت: توصیه [من] به رند برای بهبود ابزار محبوب موزیلا کیوورد اکسپلورر (Mozilla Keyword Explorer) دادم.

اریک انگ

مدیر کل پرفیشست دیجیتال (Perficient Digital)
اریک به مدت 20 سال درگیر سئو بوده، Stone Temple را تأسیس کرده و به نگارش هنر سئو (Art of SEO) کمک کرده است.
stonetemple را در توییتر دنبال کنید

اریک را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه اریک در مورد سئو دوست دارد: من ماهیت همیشه در حال تغییر آن را دوست دارم، که به من اجازه می‌دهد روزانه با چالش‌های جدیدی روبرو شوم.
سالهای فعالیت در صنعت سئو: 20 سال
دستاورد قابل توجه از سال 2018: من توسط سه سازمان مختلف جایزه به عنوان شخصیت جستجوگر سال و بازاریاب جستجو در سال انتخاب شده‌ام.

(تصویر دسته سوم)

کریستین شاچینگر

مشاور و مالک / سایت ویداوت‌وال(WithoutWalls)
کریستین از سال 1998 به طراحی و ساخت وب سایت‌ها و رتبه بندی آنها از سال 2004 اقدام کرده است. او جیل در همه معاملات است اما در زمینه سئو (فنی)، قابلیت دسترسی، قابلیت استفاده و بهینه سازی تبدیل تخصص دارد.
chachin را در توییتر دنبال کنید

کریستین را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه کریستین در مورد سئو دوست دارد: من بیشتر از همه، مردم را دوست دارم. وقتی صحبت از جستجوگرها می‌شود که از هر طریقی به سئو کارها کمک می‌کنند، نه فقط کار کردن، نمی‌توانید بخواهید در صنعت پشتیبانی بیشتری کار کنید. بعلاوه آنها در مجموع چنین گروهی باهوش و بامزه از افرادی هستند که از همه زمینه‌ها و اقشار مختلف زندگی می‌کنند و من بسیاری از آنها را نه تنها همکارانم بلکه دوستانم صدا می‌کنم. بهتر نمی‌توانم
می توانید بگویید که برای سئو آمده‌اید، اما برای مردم می‌مانید.
سپس می‌گویم چالش کشف پازل که الگوریتم‌های گوگل است. البته تفاوت بین کار کردن با یک معمای واقعی و گوگل در گوگل است که شما‌این کار را در تاریکی انجام می‌دهید و نمی‌دانید تصویر کامل چیست زیرا سازنده بازی به شما نمی‌گوید، اما دانستن‌این مسئله باعث لذت بیشتر می‌شود. کشف کردن مسائل، مهندسی معکوس در حالی که چیزی که روی آن کار می‌کنید تقریباً روزانه تغییر می‌کند، هرگز خسته نمی‌شوید!
سالها کار در صنعت سئو: من 14 سال در جستجو و 20 سال در دیجیتال کار کردم.

سیمون هسلتین

فعالیت در حوزه رشد مخاطب و شرکت معامله گر تعاملی (Trader Interactive)
تیم سیمون برای سئو، بازار یابی و کسب و کار دیجیتال و شبکه‌های اجتماعی برای سایت‌های پیشرو در صنعت مانند CycleTrader، RVTrader، CommercialTruckTrader و EquipmentTrader فعالیت می‌کند.
Simonheseltine را در توییتر دنبال کنید

Simon را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه سیمون در مورد سئو دوست دارد: گوگل همیشه کار را جالب می‌کند، به علاوه جامعه بسیار خوبی است.
سالها کار در صنعت سئو: 14
دستاورد قابل توجه از سال 2018: در شرکت معامله‌گری تعاملی در ماه مه سال جاری آغاز به کار کردم و کاملاً عاشق‌این شرکت و کارهایی هستیم که انجام می‌دهیم.

(تصویر دسته سوم)

مارکوس توبر

بنیانگذار و مدیر ارشد فناوری و جستجوگرها
مارکوس یک سئوکار پرشور و همچنین یک محصول پرشور است که دوست دارد محصولاتی را بسازد که مردم آن را دوست دارند.
marcustober را در توییتر دنبال کنید

مارکوس را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه مارکوس از سئو دوست دارد: من سئو را دوست دارم زیرا تأثیر کار ما بسیار زیاد است. ما وقتی وب سایت‌ها و محتوای آن را بهینه می‌کنیم کاربر و شرکت‌ها را خوشحال می‌کنیم. یک وب سایت کامل و بدون بهترین مطالب به عنوان بهترین محتوایی که یافت نمی‌شود ارزش ندارد. ما سئوکاران از دیدگاه تجارت و کاربر فکر می‌کنیم و همه‌اینها را جمع می‌کنیم.
سالهای فعالیت در صنعت سئو: 18 سال
دستاورد قابل توجه از سال 2018: موفق به دسترسی به “new suite” پس از سالها تلاش برای توسعه آن شد.

(تصویر دسته سوم)

هانا تورپ

مدیر بازرگانی در تیم فاند(Found)
هانا به عنوان مدیر بازرگانی سئو در آژانس بازاریابی دیجیتال اواردوینینگ(award-winning)، مسئولیت راهبردهای پیچیده فنی، تا‌ایجاد کمپین‌های محتوای نوآورانه برای مشتریان و تقریبا همه امور را دارد.
hannahjthorpe را در توییتر دنبال کنید

هانا را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه‌هانا در مورد سئو دوست دارد: من عاشق‌این هستم که سئو با چنین سرعتی حرکت می‌کند،‌این بدان معنی است که همیشه چیز جدیدی برای یادگیری وجود دارد یا یک چالش متفاوت برای مقابله با آن وجود دارد.
سالها کار در صنعت سئو: 5
موفقیت قابل توجه از سال 2018: پیوستن به تیم در فاند (Found) بزرگترین نکته برجسته شغلی برای من است. فاند در اواسط سال 2018 به آژانس من یعنی وایت (White.net) آمد عضوی از ما شد اکنون عضویت در چنین تیم شگفت انگیزی یک تجربه خارق العاده است.

(تصویر دسته سوم)

بیل اسلاوسکی

مدیر تحقیقات سئو در گوفیش دیجیتال (Go Fish Digital)
بیل اسلاوسکی سه سال پیش از ساحل شرقی به کارلسباد، کالیفرنیا نقل مکان کرد.
bill_slawski را در توییتر دنبال کنید

بیل را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه بیل در مورد سئو دوست دارد: من در مورد نحوه استفاده افراد از اطلاعات کنجکاو هستم و می‌خواهم به آنها کمک کنم تا آنچه را که لازم دارند پیدا کنند.
سالها کار در صنعت سئو: 22
دستاورد قابل توجه از سال 2018: در ستاد گوگل در لندن و کنفراسی درباره سئو در میلان برگزار کرد.

فیلی ویسه

متخصص سئو سرچ‌برادرز (SearchBrothers.com)
فیلی یک متخصص فنی و بین المللی سئو، مهندس سابق گوگل و عضو ارشد سابق تیم کیفیت جستجوی گوگل است.
filiwiese را در توییتر دنبال کنید

فیلی را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه فیلی در مورد سئو دوست دارد: همیشه چیزهای جدیدی وجود دارد.
سالهای فعالیت در صنعت سئو: 20 سال
دستاورد قابل توجه از سال 2018: بیش از 57 ترابایت گزارش سرور و 94 میلیارد لینک برگشت در سال 2018 مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.

دیو دیویس

مدیر عامل شرکت و بازاریابی‌اینترنتی بینزتاک (Beanstalk)
دیو یک فرد بسیار زرنگی است که بازاریابی را دوست دارد بنابراین شروع بازاریابی‌اینترنتی بینزتاک در سال 2004 با همسرش مری بسیار منطقی بود.
beanstalkim را در توییتر دنبال کنید

دیو را در فیس بوک دنبال کنید

آنچه دیو در مورد سئو دوست دارد:‌این مانند انحصار دنیای واقعی است: برندگان و بازندگان وجود دارند و کم و بیش از آن صفر است.
سالهای فعالیت در صنعت سئو: 18 سال
دستاورد قابل توجه از سال 2018: طی سه هفته در سه کنفرانس صحبت کرد.

(تصویر دسته سوم)

آیا کریچلو

بنیانگذار و مدیرعامل شرکت دیستیلد(Distilled)
ویل دیستیلد را اجرا می‌کند که خدمات بازاریابی آنلاین را از دفاتر لندن، نیویورک و سیاتل ارائه می‌دهد، مجموعه کنفرانس عاشقان جستجو(SearchLove) را در‌ایالات متحده و انگلستان میزبانی می‌کند، بستر محبوب آموزش آنلاین DistilledU را تولید می‌کند و پلت فرم آزمایش تقسیم سئو DistilledODN را اجرا می‌کند.
willcritchlow را در توییتر دنبال کنید

Will را در LinkedIn دنبال کنید

ویل چه چیزی را در مورد سئو دوست دارد: من یادگیری را دوست دارم و بنابراین دوست دارم در صنعتی کار کنم که بتوانم خودم را با نوآوری‌ها احاطه کنم.
سالها کار در صنعت سئو: 13
دستاورد قابل توجه از سال 2018: بستر ODN ما (https://odn.distilled.net) را به بازار محصولات اولیه برسانید و آن را به عنوان یک واحد تجاری به رهبری همکار من کریگ بردفورد راه اندازی کنید.
ویل توصیه می‌کند: مصاحبه باجان مولر با گوگل در مورد عشق جستجو: معیارهای اقتدار دامنه، زیر دامنه‌ها در مقابل پوشه‌های فرعی و موارد دیگر

دن پتروویچ

مدیر / بازاریابی دیجان (DEJAN)
دن یک بازاریاب دیجیتال استرالیایی است که بیشتر به دلیل فعالیت‌های سئو خود در بازاریابی دیجان شناخته می‌شود.
dejanseo را در توییتر دنبال کنید

دن را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه دن در مورد سئو دوست دارد: من وقتی چیز جدیدی را کشف می‌کنم و می‌توانم آن را با بقیه افراد سئوکار به اشتراک بگذارم کاملاً دوست دارم.
سالها کار در صنعت سئو: 15
دستاورد قابل توجه از سال 2018: چارچوب بهینه سازی CTR که در سه گانه زیر توصیف می‌کنم:
متعاقباً، ابزار داخلی ما که فرصتهای بهینه سازی CTR را محاسبه می‌کند در phraseresearch.com برای عموم آزاد شد.

(تصویر دسته سوم)

باستین گریم

مدیر ارگانیک جستجو در شرکت Peak Ace AG
باستیان گریم، مدیرعامل و مدیر ارگانیک جستجوی ارگانیک در پیک‌ایس(Peak Ace)، یک متخصص مشهور در مقیاس بزرگ، سئو بین المللی است. با بیش از 15 سال تجربه در بازاریابی آنلاین. وی در حال حاضر بر بهینه سازی موتور جستجوی پیک‌ایس و همچنین ابتکارات بازاریابی محتوا نظارت دارد.
basgr را در توییتر دنبال کنید

باستین را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه باستین در مورد سئو دوست دارد: سرعت سریع صنعت ما یک چالش بزرگ و همزمان یک مبارزه است. خیلی چیزهای جدید چپ و راست و فقط زمان محدود. با‌این حال، من به هیچ وجه نمی‌خواهم من از طیف گسترده‌ای از سئو و‌اینکه می‌توانم با بسیاری از تیم‌ها و شخصیت‌های مختلف از زمینه‌ها و حتی فرهنگ‌های مختلف کار کنم بسیار لذت می‌برم.
سالهای فعالیت در صنعت سئو: 17 سال
دستاورد قابل توجه از سال 2018: برنده جایزه جستجوی اروپا 2018 (بهترین کمپین جستجوگرها)

آن اسمارتی

مدیر برند و بازاریابی‌اینترنتی نینجا
آن اسمارتی مدیر برند و جامعه در InternetMarketingNinjas.com و همچنین بنیانگذار ViralContentBee.com است
ososmarty را در توییتر دنبال کنید

ان را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه آن در مورد سئو دوست دارد: من عاشق سرعت تغییر آن هستم
سالها کار در صنعت سئو: 13
دستاورد قابل توجه از سال 2018: من مربیگری سئو برتر خود را شروع کردم: http://www.seosmarty.com/become-anns-premium-subscriber/

بارتوش گورالویچ

مدیر عامل و موسس شرکت الفیت (Elephate)
بارتوش با هدایت تیمی کاملاً متشکل از متخصصان سئو‌اینده نگر، روی بهینه سازی عمیق فنی ساختارهای بزرگ بین المللی کار می‌کند، در حالی که زمینه جدیدی را برای صنعت سئو جستجو می‌کند.
bart_goralewicz را در توییتر دنبال کنید

بارتوش گورالویچ  LinkedIn را دنبال کنید

آنچه بارتوز در مورد سئو دوست دارد:

 1. تغییر مداوم.
 2. جامعه شگفت انگیز
 3. امکانات بی پایان برای رشد.
 4. دیدن‌اینکه چگونه کار ما بر مشاغل بزرگ و افرادی که در آنجا کار می‌کنند تأثیر می‌گذارد.

سالها کار در صنعت جستجوگرها: 8 و هنوز هم خودم را “تازه وارد” می‌دانم …
دستاورد قابل توجه از سال 2018: ما همکاری با شرکتهای Fortune 100 و Fortune 500 را شروع کردیم. در‌این فرآیند، ما شروع به مشاوره / بهینه سازی کل سیستم عامل‌های تجارت الکترونیکی کردیم، اجازه دادیم Elephate به یک آژانس رسمی فنی سئو تبدیل شود که مسئول کل سیستم عامل‌های تجارت الکترونیکی است. با استفاده از‌این رویکرد، کار ما نه تنها یک، بلکه صدها مشتری را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

جون هنشاو

تحلیلگر ارشد سئو CBSi و بنیانگذار کوی‌ولف (Coywolf)
جون بنیانگذار ابزار راون (Raven Tools) است. او در حال حاضر در بخش تعامل‌گری CBS کار می‌کند و همزمان بازاریابی کوی‌وولف (Coywolf) را اداره می‌کند.
hanshaw را در توییتر دنبال کنید

Jon را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه جان در مورد سئو دوست دارد: من بی وقفه کنجکاو هستم و دوست دارم که سئو به طور مداوم در حال پیشرفت باشد.‌این یک مسابقه عالی است!
سالها کار در صنعت سئو: 15+
دستاورد قابل توجه از سال 2018: بازاریابی کوی‌ولف(Coywolf) را شروع کرد.

(تصویر دسته سوم)

دیوید میهم

استراتژی محصول ThriveHive و بنیانگذار
دیوید میم یک علاقه مند به بازاریابی در مشاغل کوچک است و از روش‌های ساده و بهترین روش دفاع می‌کند که منجر به موفقیت طولانی مدت در جذب و حفظ دیجیتالی مشتری می‌شود.
davidmihm را در توییتر دنبال کنید

دیوید را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه دیوید در مورد سئو دوست دارد: من عاشق‌این هستم كه گوگل به مشاغل كوچك‌این قدرت را می‌دهد كه بیشتر و بیشتر بازاریابی خود را با تمام ویژگی‌های جدید (و نمایان بودن‌این ویژگی‌ها) در کسب و کار من در گوگل انجام دهند. اکنون بدون نیاز به دانستن هیچ کدی می‌توانید کارهای زیادی انجام دهید که شروع کار با سئو برای مشاغل کوچک بسیار آسان تر از گذشته است.
سالها کار در صنعت سئو: 14
دستاورد قابل توجه از سال 2018: جایزه بهترین محصول جدید Won StreetFight

کیت گود

استراتژیست ارشد IBM
کیت گود بیش از یک دهه تجربه در زمینه بازاریابی آنلاین، سئو داخلی و تبلیغ بشریت و آموزش سئو، همکاری با برخی از برترین شرکت‌های نوپای آستین، از جمله HomeAway و SpareFoot و نیروگاه‌های جهانی مانند Dell و IBM است.
keithgoode را در توییتر دنبال کنید

کیت را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه کیت در مورد سئو دوست دارد: به نظر می‌رسد رشته‌های موجود در سئو کاملاً منطبق با نیازهای افرادی که فنی هستند یا افرادی که داده ریاضیات دارند یا افراد خلاق و ادبی مطابقت دارند. در نتیجه،‌این صنعت مجموعه متنوعی از افراد با استعداد را به خود جلب می‌کند.
سالهای فعالیت در صنعت سئو: 12
دستاورد قابل توجه از سال 2018: از من خواسته شد که در مرحله اصلی برای پاپ‌کان فلوریدا(Pubcon Florida) در سال 2019 صحبت کنم.

(تصویر دسته سوم)

الیدا سولیس

مشاور و بنیانگذار بین المللی سئو
الیدا یک مشاور سئو با تجربه است (خدماتی که با مشاوره سئو خود ارائه می‌دهد)، وبلاگ نویس، نویسنده، سخنران (با بیش از 100 کنفرانس در 20 کشور به زبان انگلیسی و اسپانیایی) او به عنوان شخصیت جستجوی سال اروپا در سال 2018 اهدا شد.
aleyda را در توییتر دنبال کنید

الیدا را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه الیدا در مورد سئو دوست دارد: یادگیری مداوم، آزمایش و به اشتراک گذاری.
سالها کار در صنعت سئو: 11
دستاورد قابل توجه از سال 2018: من به عنوان شخصیت جستجوی سال اروپا در سال 2018 اهدا شدم.

اشلی وارد

موسس / بازاریابی مادهاوس
اشلی وارد، سخنران، نویسنده و استراتژیست دیجیتال بین المللی، به مشاغل کمک می‌کند تا حضور آنلاین برند خود را مدیریت کنند.
ashleymadhatter را در توییتر دنبال کنید

اشلی را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه اشلی در مورد سئو دوست دارد: تحول تکنولوژی و کاربران. برای‌اینکه در بازاریابی دیجیتال عالی باشید، باید تمایل به پیشرفت داشته باشید زیرا هر دو فناوری و کاربران هوشمندتر می‌شوند و خواستار رفتارهای جدید هستند. صحبت از‌این که هرگز خسته نشوید! به علاوه،‌این یکی از صنایع مورد استقبال است که بخشی از آن است.
سالها کار در صنعت سئو: 7
دستاورد قابل توجه از سال 2018: سفر به 10 کشور مختلف در زمینه آموزش بهترین محتوا و رسانه‌های اجتماعی.

جرمی کناف

مدیر عامل و موسس رسانه اسپارتان
جرمی بنیانگذار رسانه اسپارتان، مشارکت کننده در انتشارات مختلف و میزبان پادکست دیجیتال مارکتینگ است.
JeremyKnauff را در توییتر دنبال کنید

جرمی را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه جرمی در مورد سئو دوست دارد: من عاشق‌این هستم که صنعت دائماً در حال تغییر است و اعضای‌این صنعت همیشه مایلند به یکدیگر کمک کنند.
سالها کار در صنعت سئو: 19
دستاورد قابل توجه از سال 2018: پادکست بازاریابان دیجیتال را شروع کردم

جیانلوکا فیورلی

مشاور استراتژیک و بین المللی سئو
جیانلوکا از سال 2014 سئو کار می‌کند و از کودکی یکی از متعصبان سینما است.
1Gfiorelli@ را در توییتر دنبال کنید

جیانلوکا را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه جیانلوکا در مورد سئو دوست دارد: من سخاوت جامعه سئو را دوست دارم و عدم امکان کسل شدن از طریق بازاریابی جستجو به ما پیشنهاد می‌کند.
سالها کار در صنعت سئو: 14 سال (من بعد از 10 سال کار در صنعت تلویزیون در سال 2004 شروع به کار کردم.)
دستاورد قابل توجه از سال 2018: مهمترین دستاورد امسال موفقیت در چاپ دوم نسخه‌اینبندر (The Inbounder) بود، کنفرانس بازاریابی دیجیتال که در سال 2015 تاسیس کردم.

لورا لیپای

رهبر سئو کام‌کست (Comcast)
لورا تقریباً دو دهه تجربه در زمینه سئو در سطح شرکت، بیشتر در زمینه فناوری و سرگرمی، همکاری با شرکتهایی مانند Netflix، Tesla، Red Bull، Microsoft، Yahoo، CNET، Magazine Nylon و دهها شرکت دیگر دارد. اخیراً، وی پس از 18 سال حضور، سیلیکون‌هیل را ترک کرد و به کام‌کست پیوست.
lauralippay را در توییتر دنبال کنید

لورا را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه لورا در مورد سئو دوست دارد: جوک‌های سئو. روزهای پر سر و صدا سئو مهمانی‌های بزرگ سئو پویایی دیوانگی روابط بین جستجوگرها و مهندسان جستجو و چگونگی پیشرفت کیفیت جستجو در صنعت. دولت + چالش‌ها و پویایی‌های جستجو، مانند استیو کینگ (R-IA) که می‌خواهد رسانه‌های اجتماعی مهندسان جستجوی گوگل را کنترل کند تا ثابت کند که الگوریتم تعصب لیبرال دارد.
سالهای فعالیت در صنعت سئو: 18 سال
دستاورد قابل توجه از سال 2018: یک کار جانبی را به عنوان یک هنرمند شروع کرد. در کنار با چهار برابر کردن ترافیک نمایش و نمایش فیلم در تلویزیون Netflix به موفقیت‌های فراوانی رسید.

(تصویر دسته سوم)

اشلی برمن هیل

رهبری سئو فنی دیپ‌کرال (DeepCrawl)
اشلی یک سئو فنی، کارفرمایشی، شکستن وسایل و اسکیت باز غلتکی است.
bermanhale را در توییتر دنبال کنید

اشلی را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه اشلی در مورد سئو دوست دارد: پتانسیل بهتر كردن امور برای انسان و یادگیری مداوم چیزهای جدید
سالهای فعالیت در صنعت سئو: 15 پوند
دستاورد قابل توجه از سال 2018: اولین بار در سطح بین المللی صحبت می‌کنم – SMX مونیخ

(تصویر دسته سوم)

ای جی کوهن

مالک شرکت پنج ساله نابینا(Blind Five Year Old)
کوهن یک مدیر بازاریابی باتجربه و دارای سابقه موفقیت آمیز در طول 20 سال، ترکیبی از درک عمیق از بازاریابی جستجو با علاقه به استراتژی محصول و توسعه محصول تکراری، تلفیق طراحی و تجربه کاربر با تجزیه و تحلیل کمی است.
ajkohn را در توییتر دنبال کنید

AJ را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه کوهن در مورد سئو دوست دارد: من از سئو لذت می‌برم زیرا‌این همیشه تغییر می‌کند بنابراین هرگز خسته نمی‌شوم.
سالها کار در صنعت سئو: 14
دستاورد قابل توجه از سال 2018: مارتین فرای یکی از توییت‌های من را دوست داشت.

کریستوفر جونز

بنیانگذار و مدیر عامل ال‌سئو (LSEO.com)
کریستوفر بی. جونز یک کارآفرین زنجیره‌ای، نویسنده پرفروش و بنیانگذار / مدیرعامل LSEO.com است
krisjonescom را در توییتر دنبال کنید

کریستوفر را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه کریستوفر در مورد سئو دوست دارد: من عاشق تجزیه و تحلیل داده‌ها برای تصمیم گیری برای بهبود رتبه بندی ارگانیک هستم!
سالهای فعالیت در صنعت سئو: 20 سال
دستاورد قابل توجه از سال 2018: ال‌سئو در فهرست جستجوی برتر‌ایالات متحده در رده برتر آژانس جستجوگرها انتخاب شد

جسی مک دونالد

استراتژیست جهانی سئو IBM
جسی مک دونالد یک استراتژیست جهانی سئو در IBM، سخنران کنفرانس و نویسنده صنعت است.
jesseseogeek را در توییتر دنبال کنید

جسی را در فیس بوک دنبال کنید

آنچه جسی در مورد سئو دوست دارد: من لذت می‌برم که‌این صنعت از شما می‌خواهد روی انگشتان خود بمانید و خود را منطبق کنید.
سالها کار در صنعت سئو: 5
دستاورد قابل توجه از سال 2018: من‌این امتیاز را داشتم که برای اولین بار به عنوان داور جوایز جستجوی‌ایالات متحده خدمت کنم.

(تصویر دسته سوم)

پل شاپیرو

شریک، مدیر استراتژی و نوآوری و رهبر سئو کاتالیست (Catalyst)
پاول شاپیرو، مدیر استراتژی و نوآوری در کاتالیست، در زمینه سئو فنی تخصص دارد و بنیانگذار اولین کنفرانس فنی سئو در صنعت است.
fighto را در توییتر دنبال کنید

پل را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه پل در مورد سئو دوست دارد: صنعت سئو در اکثر موارد از یکدیگر پشتیبانی می‌کند، که قابل تحسین است.‌این همچنین صنعتی است که بسیاری از رشته‌های دیگر را لمس می‌کند و بر حل مسئله تأکید می‌کند، و آن را بسیار هیجان انگیز می‌کند!
سالها کار در صنعت سئو: 7
دستاورد قابل توجه از سال 2018: دومین کنفرانس سالانه TechSEO Boost را برگزار کرد، کنفرانس سئو که من در سال 2017 تاسیس کردم و کاملاً به سئو فنی اختصاص داشت.

دبرا مستالر

رئیس الینس‌لینک(Alliance-Link)
دبرا مستالر مستقر در ویرجینای شمالی، رئیس الینس‌لینک، یک شرکت مشاوره‌ای در زمینه تولید محتوا و‌ایجاد لینک متخصص در زمینه رشد مخاطبان و لینک‌های ورودی است.
debramastaler را در توییتر دنبال کنید

Debra را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه دبرا در مورد سئو دوست دارد: من عاشق بازاریابی هستم که در آن یک لینک ساز هستم.
سالهای فعالیت در صنعت سئو: 18 سال
دستاورد قابل توجه از سال 2018: گواهینامه OMCP من را در آموزش ساخت لینک در سال 2016 دریافت کرد.

آلن بلیویز

مشاور سئو پزشکی قانونی و مشاور آلن بلیویس
آلن حسابرسی سایت پزشکی قانونی را در اختیار مشتریان شرکت‌های کلاس جهانی در سراسر جهان قرار می‌دهد.
AlanBleiweiss را در توییتر دنبال کنید
آنچه آلن در مورد سئو دوست دارد: همه چیز همیشه جدید است، در حالی که همه چیز همیشه یکسان است.
سالهای فعالیت در صنعت سئو: 18 سال
دستاورد قابل توجه از سال 2018: یک سال را در اوهو زندگی کرد.

(تصویر دسته سوم)

آله باریسویچ

موسس و مدیر لینک‌اسیستنس (Link-Assistant.Com)
آله باریسویچ یک متخصص سئو، بنیانگذار و مدیر ارشد بازاریابی در شرکت پشتیبان سئو پاورسوت(PowerSuite) (نرم افزار حرفه‌ای برای فعالیت‌های سئو با چرخه کامل) و Awario (برنامه نظارت بر شبکه‌های اجتماعی) است.
ab80 @ را در توییتر دنبال کنید

آله را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه آله در مورد سئو دوست دارد: بهترین چیز در مورد صنعت سئو‌این است که به طور مداوم در حال پیشرفت است. من بیش از 15 سال در‌این زمینه بوده ام و احساس می‌کنم صدها حرفه و نقش مختلف را امتحان کرده ام. الگوریتم‌های موتور جستجو به سرعت در حال تغییر هستند، و ما را وادار می‌سازد که سریعاً سازگار شویم، رشد کنیم و مهارت‌های جدید را کسب کنیم. سئو سایت هرگز خسته کننده نیست!
سالها کار در صنعت سئو: 15+
دستاورد قابل توجه از سال 2018: 2018 به سالی تبدیل شد که من برای اولین بار در رویدادهای مهم سئو صحبت کردم‌این اجلاس Affiliate Summit در ژانویه 2018 و پس از آن SMX London در ماه مه، BrightonSEO در سپتامبر و، سرانجام، SMX East در ماه اکتبر بود. من عمدتا در مورد موضوع سرعت صفحه صحبت می‌کردم، که قطعاً موضوع سئو سال را برای من دارد. من و تیم من یک آزمایش بزرگ جستجوگر جستجو در یک میلیون URL-URL انجام داده‌ایم تا ارتباط بین سرعت صفحه و رتبه بندی را ردیابی کنیم. ما‌این نتایج را از طریق سخنرانی‌ها و مقالات من در نشریات برجسته صنعت، به طور گسترده با جامعه سئو به اشتراک گذاشته‌ایم.

ریشی لاخانی

استراتژیست بازاریابی دیجیتال
ریشی مدت طولانی است که به صورت متمرکز در حوزه سئو آزمایش انجام می‌دهد.
rishil را در توییتر دنبال کنید

Rishi را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه ریشی در مورد سئو دوست دارد: تغییر روزانه و تغییر – نیاز به یادگیری هر روز.
سالهای فعالیت در صنعت سئو: 18 سال

بیل هرتزر

مدیر عامل شرکت و مشاوره‌هارتزر
بیل‌هارتزر یک مشاور فنی سئو است که ممیزی سئو را ارائه می‌دهد، از سال 1996 سئو طبیعی و ارگانیک را تجربه کرده است.
bhartzer را در توییتر دنبال کنید

بیل را در فیس بوک دنبال کنید

آنچه بیل در مورد سئو دوست دارد: سئو یکی از صنایعی است که به شما امکان می‌دهد نتایج کار سخت خود را مستقیماً مشاهده و اندازه گیری کنید.
سالها کار در صنعت سئو: 22
دستاورد قابل توجه از سال 2018: توسط اخبار شبکه سی‌بی‌اس (CBS News) در مورد نتایج جستجوی گوگل مصاحبه کردم.

جو ‌هال

استراتژیست ارشد جستجوی ارگانیک پرفیشنت دیجیتال (Perficient Digital)
جو در سئو فنی سطح بالا برای مارک‌های تجاری تخصص دارد.
joehall را در توییتر دنبال کنید
آنچه جو در مورد سئو دوست دارد: حل مسئله، کار با توسعه دهندگان درخشان و بازاریابان با استعداد.
سالها کار در صنعت سئو: 10
دستاورد قابل توجه از سال 2018: در پرفیشنت دیجیتال در ماه جولای آغاز به کار کردم.

بیل‌هانت

مدیر و مشاوره آزیموت
بیل یک سئو فنی باتجربه و متمرکز بر حل چالش‌های پیچیده بازاریابی جستجوی جهانی است.
billhunt را در توییتر دنبال کنید

بیل را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه بیل در مورد سئو دوست دارد: چالش تغییر.
سالهای فعالیت در صنعت سئو: 24 سال
دستاورد قابل توجه از سال 2018: جایزه یک عمر دستاورد جستجوی‌ایالات متحده در سال 2015

(تصویر دسته سوم)

راجر مونتي

مالک مارتین‌باستر (Martinibuster.com)
راجر مونتتی یک مشاور بازاریابی جستجو با نزدیک به 20 سال تجربه است.
martinibuster را در توییتر دنبال کنید

راجر را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه راجر در مورد سئو دوست دارد: چالش ارتقا سطح پیشرفته سئو از طریق تحقیقات مستقل در مورد حق ثبت اختراعات و مقالات علمی و سپس استفاده از‌این دانش برای رسیدن به نتایج منطقی و پاداش‌این است که بینش‌های من در سراسر صنعت سئو پذیرفته و تبلیغ می‌شود.
سئو به معنای کسب دانش از متغیرهای موجود است.‌این دانش مانند آگاهی از قطعات شطرنج روی صفحه است. فقط در صورت وجود قطعات کافی در صفحه، می‌توانید نحوه بازی را ببینید.
کار کارآگاهی که منجر به کشفیاتی می‌شود که به من کمک می‌کند درک کنم چه چیزی باعث می‌شود سایت به خوبی رتبه بندی شود و چه کاری می‌توانم انجام دهم به سایت‌ها کمک می‌کند همان چیزی است که من از سئو بیشتر لذت می‌برم.
سالها کار در صنعت سئو: 19
دستاورد قابل توجه از سال 2018: “انتشار اخبار اشکال یوست سئو بود. حتی اگر یوست یک پست وبلاگی در مورد آن منتشر کرد، خبر‌این اشکال جدی منتشر نشد. وضعیت عجیب و غریب برای چنین افزونه محبوب را شرح دادم
در نتیجه، هزاران کاربر از‌این موضوع بی اطلاع بودند. من خودم فقط با دنبال کردن پیوندی در اخطار به روزرسانی افزونه یوست از آن آگاه شدم. من روی پیوند کلیک کردم تا بفهمم منظور تغییرات از ارجاع رمزگونه به مسئله پیوست چیست.
پس از خواندن پست وبلاگ یوست در مورد‌این مسئله، من تعجب کردم، چگونه ممکن است‌این موضوع به طور گسترده‌ای گزارش نشده باشد؟
انتشار اخبار مربوط به اشکال یوست در جورنال موتورجستجو(SEJ) به هزاران کاربر کمک کرد تا از‌این مسئله آگاه شوند. بسیاری از ناشران برای تشکر از من تماس گرفتند. به عنوان ناشر وب، ‌این نوع اطلاعاتی است که دوست دارم داشته باشم. احساس کردم‌این کار درستی است که برای انتشار اخبار باید انجام شود. ده‌ها هزار نفر در سراسر جهان با من موافق بودند.

گرگ گیفورد

معاون جستجو و نمایندگی فروش
گیفور، معاون جستجو در دیلرآنلاین (DealerOn)، در هر دو کنفرانس بین المللی خودرو و سئو صحبت می‌کند، به هزاران صاحب مشاغل کوچک و بازاریاب یاد می‌دهد که چگونه سایت‌های خود را در رتبه بندی جستجوی محلی بالاتر نشان دهند.
greggifford را در توییتر دنبال کنید
آنچه گرگ در مورد سئو دوست دارد: بهترین قسمت در مورد صنعت سئو افراد هستند. من با برخی از شگفت انگیزترین افراد جهان آشنا شده و دوست شده‌ام.
سالهای فعالیت در صنعت سئو: 12
دستاورد قابل توجه از سال 2018: وبلاگ ما برنده نظرسنجی سالانه BrightLocal برای بهترین وبلاگ سئو محلی است.

(تصویر دسته سوم)

گلن آلسوپ

بنیانگذار دیتیلز(Details)
گلن بنیانگذار دیتیلز است، یک شرکت مشاوره سئو و وبلاگ تجزیه و تحلیل جستجو می‌باشد.
viperchill را در توییتر دنبال کنید
آنچه گلن در مورد سئو دوست دارد: همیشه چیزهای جدیدی برای یادگیری وجود دارد و نکات و ترفندهای جدیدی برای کشف آنها وجود دارد. تازه واردین صنعت وجود دارند که در همه زمان‌ها، اعم از فنی، خلاقانه یا مواردی از‌این دست، کمک‌های خارق العاده‌ای انجام می‌دهند.
سالها کار در صنعت سئو: 13
دستاورد قابل توجه از سال 2018: شروع به کار با چندین مشتری که هرگز فکر نمی‌کردم وقت روز به من بدهد. اگر فقط به آنها برسید و روی آنها تمرکز کنید، به جای خودتان، شگفت آور است که می‌توانید با چه کسی صحبت کنید (و با او کار کنید).

باری شوارتز

مدیر راستی‌بریک(RustyBrick)
باری شوارتز مدیر عامل شرکت راستی‌بریک، یک شرکت وب سرویس نیویورک متخصص در فناوری آنلاین سفارشی است که به شرکت‌ها کمک می‌کند تا هزینه‌ها را کاهش دهند و فروش را افزایش دهند.
rustybrick را در توییتر دنبال کنید

باری را در فیس بوک دنبال کنید

آنچه باری در مورد سئو دوست دارد: من جامعه و تعاملات بین آن‌ را دوست دارم.
سالها کار در صنعت سئو: 15
دستاورد قابل توجه از سال 2018: جایزه شخصیت جستجوی‌ایالات متحده در سال 2018

کریس بوگ

بنیانگذار و مشاوران ترافیک وب
مشاور آژانس گذشته بازریابی موتورجستجو و بهینه سازی موتور جستجو (SEO / SEM) در پنجمین سال فعالیت من به عنوان یک شرکت انفرادی در حال حاضر به طور مستقیم با مشتریان سازمانی کار می‌کند و از آژانس‌های بزرگتر پشتیبانی می‌کند تا نتایج بهتری را در صنعت مسافرت، خرده فروشی، تجارت الکترونیکی، خودرو و نرم افزار B2B ارائه دهند.
boggles را در توییتر دنبال کنید

کریس را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه کریس در مورد سئو دوست دارد: هیچ روزی همان روز نیست! روزهای کاری من از صنایع و موضوعات مختلف تا انواع تحقیقات، حسابرسی و کارهای تحویل مشتری متغیر است، به من‌این امکان را می‌دهد که تازه بمانم و از احساس روزمر‌گی جلوگیری کنم.
سالهای فعالیت در صنعت سئو: 18 سال
دستاورد قابل توجه از سال 2018: من بزرگترین مشتری PPC خود را با دو برابر کردن تبدیل کلی رشد دادم در حالی که هزینه PPC را 35 درصد کاهش دادم.

استونی دژیتر

بازاریابی بنیانگذار و مدیر عامل پل‌پزیشن (Pole Position)
استونی 20 ساله، پیشکسوت بازاریابی دیجیتال و داستان نویس مشتاق است.
StoneyD را در توییتر دنبال کنید

Stoney را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه استونی در مورد سئو دوست دارد:‌این همیشه تغییر می‌کند، اما همچنان به اصول بازاریابی ثابت پایبند است.
سالها کار در صنعت سئو: 21
دستاورد قابل توجه از سال 2018: اولین رمان خود را به پایان رساند. اکنون او مسئول فروش نمایندگی است.

(تصویر دسته سوم)

تام آنتونی

مدیر محصول دیستیلد(Distilled)
تام آنتونی 20 سال است که در وب کار می‌کند و در زمینه سئو فن آوری عمیق تخصص دارد.
TomAnthonySEO را دنبال کنید
آنچه تام در مورد سئو دوست دارد:‌این طوفان عالی برای مهارت من است – من سابقه توسعه وب، تجربه علمی هوش مصنوعی دارم و عاشق پازل هستم!
سالها کار در صنعت سئو: 15
دستاورد قابل توجه از سال 2018: گوگل مبلغ 5000 دلار بابت هک الگوریتم جستجوی خود به من یک جایزه اشکال پرداخت کرد. معتقدم اولین باری که آنها به دلیل افشای حمله سئو کلاه سیاه به شخصی پول پرداخت کردند.

برنت تسوتوراس

مشاور بازاریابی دیجیتال برنت(Brent Csutoras) و ال‌ال‌سی (LLC)
برنت مشاور بازاریابی دیجیتال در Brent Csutoras، LLC و مدیر شریک در جورنال موتورجستجو (Search Engine Journal)، یکی از برترین نشریات دیجیتال مارکتینگ به صورت آنلاین است.
brentcsutoras را در توییتر دنبال کنید

برنت را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه برنت در مورد سئو دوست دارد: من عاشق‌این هستم که برای اولین بار هر شخص، شرکت یا محصولی‌این شانس را دارد که به عنوان رقبای موفق و موفق در معرض دید برابر قرار گیرد. بهینه سازی موتور جستجو، نوع نگاه ما به بازاریابی و خدمات به مشتری را تغییر داد.
سالها کار در صنعت سئو: 13
دستاورد قابل توجه از سال 2018: من پذیرفته شدم و ستون خودم را در Inc.com (مجله Inc) به من دادند (https://www.inc.com/author/brent-csutoras)

استفان کنوریت

مدیر بازاریابی ادیت(Edit)
استفان بنیانگذار سرچ‌لید (SearchLeeds) و مدیر بازاریابی در ادیت (Kin + Carta Edit) است.
stekenwright را در توییتر دنبال کنید

استفان را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه استفان در مورد سئو دوست دارد: من عاشق‌این هستم که مردم وقت و تلاش زیادی را صرف یادگیری چیزهای جدید می‌کنند تا فقط بتوانند آنها را به اشتراک بگذارند و جامعه را غنی کنند. هیچ صنعت دیگری‌اینقدر تحقیق و توسعه انجام نمی‌دهد و آن را به صورت رایگان نمی‌دهد.
سالها کار در صنعت سئو: 8
دستاورد قابل توجه از سال 2018: بیش از 2000 بازاریاب برای حضور در سرچ‌لید و ادیت ثبت نام کردند. ما برای اسپاسیکرز (SpaSeekers) جایزه جستجو را دریافت کردند.

(تصویر دسته سوم)

کیسی ژیلت

مدیر ارشد بازاریابی دیجیتال کومارکتینگ (KoMarketing)
کیسی در کومارکتینگ پیشرو و عاشق بازاریابی محتوا، سئو، اجتماعی و بوستون است.
Casieg را در توییتر دنبال کنید
آنچه كیسی در مورد سئو دوست دارد: زمینه‌های زیادی وجود دارد كه می‌توانید متخصص شوید و همیشه متخصص باشید. سئو نیست همه چیز تغییر می‌کند و شما باید در بالای آنچه اتفاق می‌افتد باقی بمانید و مایل باشید چیزهای جدیدی را امتحان کنید.
سالها کار در صنعت سئو: 14
دستاورد قابل توجه از سال 2018: امسال من در اولین رویداد مازکان (MozCon) صحبت کردم. ‌این بیشترین جمعیتی بود که من در مقابل آن حضور داشتم و به طور کلی فقط یک نمایش شگفت انگیز بود.
کلوین نیومن
بنیانگذار برایتون سئو(BrightonSEO)
کلوین نیومن بنیانگذار راگ اژندا(Rough Agenda) است، شرکتی که رویدادهای تخصصی بازاریابی دیجیتال از جمله برایتون سئو را ترتیب می‌دهد.
kelvinnewman را در توییتر دنبال کنید
آنچه کلوین در مورد سئو دوست دارد: به شدت علاقه مند به مردم و فناوری و نحوه تعامل‌این دو هستم.
سالها کار در صنعت سئو: 11
دستاورد قابل توجه از سال 2018: 4000 نفر از 40 کشور جهان به جدیدترین برونوسئو(BrononSEO) آمدند که ما را به بزرگترین کنفرانس سئو در جهان تبدیل کرده است.

پاتریک استوکس

سئو فنی IBM
پاتریک یک سئوکار فنی برای IBM و استراتژیست سئو میت‌آپ (Meetup) است.
patrickstox را در توییتر دنبال کنید

پاتریک را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه پاتریک در مورد سئو دوست دارد: همه دوستانه و پرشور هستند. مردم دائماً در حال یادگیری و اشتراک هستند. تلاش برای بهتر کردن خود و دیگران
سالها کار در صنعت جستجوگرها: 10+
دستاورد قابل توجه از سال 2018: باری شوارتز من را در مجموعه افتخارات سئو (Honor an SEO) خود قرار داد.

تونی رایت

مدیر عامل رایت‌ای‌ام‌سی (WrightIMC)
تونی رایت یک بازاریاب دیجیتال فصلی با 20+ سال تجربه است و مدیر عامل و بنیانگذار رایت‌ای‌ام‌سی، یک آژانس بازاریابی دیجیتال با خدمات کامل در تگزاس است.
tonynwright را در توییتر دنبال کنید

تونی را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه تونی در مورد سئو دوست دارد: من عاشق‌این هستم كه به شركت‌ها كمك كنم تا حضور‌اینترنتی سودآوری داشته باشند.‌این صنعت همچنین مملو از افراد دلسوز و شگفت انگیزی است که من به آنها احترام می‌گذارم تا دوستان خود را صدا کنم.
سالها کار در صنعت سئو: 20+
دستاورد قابل توجه از سال 2018: من به عنوان یک فارغ التحصیل برجسته دانشگاه فنی تگزاس در سال 2018 انتخاب شدم.

جان دوهرتی

موسس و مدیر عامل کریدو(Credo)
جان بنیانگذار و مدیر عامل گت‌کریدو(GetCredo.com) و بازاریاب با سابقه سئو و دیجیتال است.
dohertyjf را در توییتر دنبال کنید

John را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه جان در مورد سئو دوست دارد: مردم بهترین افرادی هستند که من در هر صنعتی ملاقات کرده‌ام.
سالها کار در صنعت سئو: 9
دستاورد قابل توجه از سال 2018: اولین کارمند تمام وقت خود را در کریدو استخدام کرد.

جان-ویلم بوبینک

سئوکار آزاد(فریلنس)
جان یک سئوکار مستقل با تجربه است که اولین وب سایت خود را در سال 1997 ساخت. وی پس از آن در هنگام جستجو برای سئو سایت بزرگ در حل جام جهانی سئو گم شد.
jbobbink را در توییتر دنبال کنید
آنچه جان در مورد سئو دوست دارد: کار به عنوان یک سئو به طور روزمره تغییر می‌کند. کار شما هرگز تمام نشده است. می‌توانید هوشمندانه به نظر برسید و به چیزی نرسید. شما می‌توانید کاملا ناشناس باشید و به میلیون‌ها نفر برسید. هوشمند بودن در واقع می‌تواند یک چیز مثبت باشد.
سالها کار در صنعت سئو: 14
دستاورد قابل توجه از سال 2018: 1 میلیون بازدید بی نظیر در روز در یکی از سایت‌های آزمایشی من که به دلیل به روزرسانی‌های “Medic” و “EAT” برگشتند.

(تصویر دسته سوم)

جوئل کلتکه

نویسنده تبلیغات تجاری و تجارت تبلیغات تجاری
جوئل به شرکت‌های B2B و SaaS کمک می‌کند تا با جلب توجه مشتریان خود و اقامت در آنجا، مشتریان بیشتری را به لید تبدیل کنند.
JoelKlettke را در توییتر دنبال کنید

Joel را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه جوئل از سئو دوست دارد: جامعه پیرامون سئو از بامزه ترین و باهوش ترین افرادی که تاکنون ملاقات کرده ام برخوردار است. من در‌این فضا دوستانی پیدا کرده ام که در‌این مرحله نزدیک به یک دهه طول کشیده است. همیشه کسی مایل به دادن، اشتراک گذاری یا کمک است.
سالها کار در صنعت سئو: من به طور مستقیم در سئو به مدت چهار کار کردم. من در پنج سال گذشته در یک صنعت مجاور کار کرده‌ام.
دستاورد قابل توجه از سال 2018: من به یک شرکت طلاق آنلاین کمک کردم تا خارج از انگلیس بیش از 11 هزار پوند در ماه بیشتر هزینه کند، حتی بدون‌اینکه حتی کلمه‌ای برای آنها بنویسم. من یک حسابرسی مبتنی بر داده از سایت آنها ارائه دادم، برخی از توصیه‌ها را ارائه دادم، آنها هم آن را اجرا کردند و اکنون هر ماه پنج رقم اضافی کسب می‌کنند. بد نیست!

سیندی کروم

مدیر عامل و موسس موبایل‌موکسی (MobileMoxie)
سیندی کروم متخصص سئو موبایل، سئو اپلیکیشن و شرکتش است، موبایل‌موکسی اولین مجموعه ابزار آنلاین را راه اندازی کرده است که تمرکز آن بر گزارش و اندازه گیری فقط برای تلفن همراه است.
Suzzicks را در توییتر دنبال کنید

سیندی را در فیس بوک دنبال کنید

آنچه سیندی در مورد سئو دوست دارد: من دوست دارم که همیشه در حال تغییر است.‌این مانند یک رمز و راز است که هرگز به طور کامل حل نمی‌شود.
سالهای فعالیت در صنعت سئو: 17 سال
دستاورد قابل توجه از سال 2018: شرکت من امسال دهمین سالگرد تأسیس خود را جشن گرفت و من پنج سال متوالی در مازکان(MozCon) صحبت کردم (فکر می‌کنم در زنان رکوردار هستم).

روت بور ری‌دی

مدیر استراتژی آپ‌بیلد (UpBuild)
روت یک سئو با بیش از یک دهه تجربه در صنعت، متخصص در سئو فنی، تجزیه و تحلیل پیشرفته وب و ساخت و آموزش تیم جستجوگرها است.
ruthburr را در توییتر دنبال کنید

روت را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه روت در مورد سئو دوست دارد: من این را دوست دارم که سئو به طور مداوم در حال پیشرفت است. همیشه چیزهای بیشتری برای یادگیری و چیزهای جدید برای آزمایش وجود دارد، و یک جامعه فوق العاده از مردم آنچه را که آموخته اند به اشتراک می‌گذارند!
سالهای فعالیت در صنعت سئو: 12
دستاورد قابل توجه از سال 2018: سخنرانی در دوستداران جستجو (SearchLove) بوستون این اولین بار بود که در این رویداد صحبت می‌کردم.

(تصویر دسته سوم)

جیسون مون

مدیر جستجو و بینش
جیسون بیش از 10 سال در صنعت سئو فعالیت داشته و علاقه زیادی به سئو تجارت الکترونیکی دارد، عنوان‌ایجاد، بهینه سازی و اجرای استراتژی‌های سئو را برای بزرگترین خرده فروشان آنلاین استرالیا ارائه می‌دهد.
jasonmun را در توییتر دنبال کنید

جیسون را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه جیسون در مورد سئو دوست دارد: سئو یک کانال دیجیتال است که تحت تأثیر دلار رسانه‌ای قرار نمی‌گیرد. من‌این واقعیت را دوست دارم که اساساً یک جعبه سیاه است و هیچ کس نمی‌داند که الگوریتم‌ها چگونه رتبه بندی وب سایت‌ها را انجام می‌دهند و سئو را مجبور می‌کند دائماً آزمایش و یادگیری کند. به اشتراک گذاری مداوم دانش، مطالعات موردی و آزمایشات مطالعات، من را در مورد صنعت هیجان زده می‌کند – به عنوان یک صنعت، همه ما با هم متحد می‌شویم تا در مورد پیچیدگی‌های موتورهای جستجو اطلاعات بیشتری کسب کنیم.
سالها کار در صنعت سئو: 11
دستاورد قابل توجه از سال 2018: برنده شدن شخصیت جستجوگر سال 2018 در مراسم افتتاحیه جوایز SEMrush در سالن اپرای سیدنی

ریچارد باکستر

بنیانگذار / بیلت‌ویزیبل(Builtvisible)
ریچارد باکستر خدمات کامل آژانس دیجیتال ارگانیک بیلت‌ویزیبل (Builtvisible.com) را در سال 2008 تأسیس کرد.
Builtvisible را در توییتر دنبال کنید

ریچارد را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه ریچارد در مورد سئو دوست دارد: به نظر من موضوع از نظر فنی بسیار چالش برانگیز است. من دوست دارم که‌این یک موضوع عمدتا خودآموز است که شما فقط می‌توانید از طریق کارهای شخصی خود در‌این زمینه ظریف باشید. طول و عمق تجربه برای همه چیز مهم است. بیشتر از همه اثبات آسان (از طریق نتایج) است که می‌دانید چه کاری انجام می‌دهید.
سالهای فعالیت در صنعت سئو: 16 سال
دستاورد قابل توجه از سال 2018: چند هفته پیش بیلت‌ویزیبل در جوایز بین المللی بازاریابی محتوا به میزبانی انجمن بازاریابی محتوا طلا گرفت. من به تیم محتوا در بیلت‌ویزیبل بسیار افتخار می‌کنم (همانطور که من همه در BV هستم) اما مهمتر از همه‌این است که در یک مراسم معتبر جوایز به میزبانی یک سازمان معتبر بازاریابی شناخته شوم.

دانی فارستر

معاون اصلی، صنعت بینش(Industry Insights)
دانی یک سخنران خوب در رهبری اندیشه، ابزار وبمستر بینگ (Bing Webmaster Tools) و نویسنده متخصص کلیدی کارشناسی ارشد پایگاه داده است.
DuaneForrester@ را در توییتر دنبال کنید

Duane را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه دانی در مورد سئو دوست دارد: توانایی تأثیرگذاری جهانی بر مقیاس، و پشتیبانی گسترده جامعه ما از خود ارائه می‌دهد.
سالها کار در صنعت سئو: 20+
دستاورد قابل توجه از سال 2018: با ترس روبرو شد و بعد از 6 هفته کلاس، کمدی‌ایستاد!

رند فیشکین

بنیانگذار و مدیر عامل شرکت اسپارک‌تورو (SparkToro)
رند بنیانگذار و مدیرعامل سابق ماز(Moz)، نویسنده لاست‌اند‌فاندر (Lost and Founder) و طرفدار بسیار زیادی کربوهیدرات معروف به “ماکارونی” است.
randfish را در توییتر دنبال کنید

رند را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه رند در مورد سئو دوست دارد: مردم!
سالها کار در صنعت سئو: 15+
دستاورد قابل توجه از سال 2018: اولین کتاب انفرادی من (Lost and Founder) را منتشر کرد، یک شرکت جدید (SparkToro) تأسیس کرد و 10 سال ازدواج (با Geraldine DeRuiter شگفت انگیز) را جشن گرفت.

(تصویر دسته سوم)

جنی‌هالاز

رئیس بازاریابی JLH
جنی مشاور، سخنران و نویسنده‌این صنعت است، متخصص در سئو و تجزیه و تحلیل در سطح شرکت.
jennyhalasz را در توییتر دنبال کنید

جنی را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه جنی در مورد سئو دوست دارد:‌این صنعت برای من مانند یک خانواده است. بسیاری از نزدیکترین دوستان من سئوکار هستند. من دوست دارم که چگونه می‌توانیم دور هم جمع شویم و در مورد هر چیزی صحبت کنیم – از بازیابی اطلاعات گرفته تا استرس‌ها و جشن‌های شغلی و زندگی خانوادگی.
سالها کار در صنعت سئو: 19
دستاورد قابل توجه از سال 2018: من به نقش خود در کمک به هدایت یک مکالمه در مورد صنعت در مورد بهداشت روان و چالش‌های کار مستقل یا از راه دور افتخار می‌کنم. من امسال شخصی را که در صنعت برایم مهم بود بخاطر خودکشی از دست دادم و بعنوان یک بازمانده از مشکلات بهداشت روانی متعدد، فقط می‌خواهم همه افراد‌این صنعت بدانند که برای شما ارزش قائل هستند و تنها نیستید. اگرچه ممکن است مشارکتهای شما خبرهای فراتر از‌این باشد یا نباشد، شما به پیشبرد ما کمک می‌کنید و ما شما را در‌اینجا می‌خواهیم.

دکتر پیت میرز

دانشمند بازاریابی ماز(Moz)
دکتر پیت دانشمند بازاریابی برای مhز مستقر در سیاتل است، جایی که او با تیم‌های بازاریابی و علوم داده در زمینه تحقیقات محصول و محتوای داده محور کار می‌کند.
dr_pete را در توییتر دنبال کنید
آنچه دکتر پیت در مورد سئو دوست دارد: من سخاوتمندی جامعه سئو را دوست دارم، خواه‌این اشتراک اطلاعات باشد یا فقط به دنبال یکدیگر باشید.
سالها کار در صنعت سئو: 20 سال، اما من در اواسط استراحت کردم
دستاورد قابل توجه از سال 2018: من مطالعه عمیق منحنی CTR را با راس جونز به پایان رساندم، اما‌این تبدیل به یک هیولای فرانکشتاین شد که قبل از انتشار آن باید از آتش زدن روستا جلوگیری کنیم.

باری آدامز

مشاور سئو
باری آدامز از سال 1998 اقدام به ساخت و رتبه بندی وب سایت‌ها کرده و از پیشکسوتان صنعت سئو است که در زمینه سئو و سئو فنی برای ناشران خبره تخصص دارد.
badams را در توییتر دنبال کنید

باری را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه باری در مورد سئو دوست دارد:‌این یک صنعت مشترک است، جایی که افراد زیادی که به طور کلی رقبا هستند مشتاقند دانش و بینش خود را برای کمک به صنعت گسترده تر و بالا بردن استاندارد برای همه به اشتراک بگذارند. رفاقت و دوستی در‌این صنعت باعث افتخار من برای حضور در آن است.
سالها کار در صنعت سئو: من از سال 1998 سئو را برای وب سایتهای سرگرمی خودم شروع کردم و از سال 2004 شروع به انجام حرفه‌ای آن کردم.
دستاورد قابل توجه از سال 2018: پشتوانه موفقیت‌های چشمگیر مشتری در صنعت اخبار، من به عنوان مشتری خود یک سری از مارک‌های خبری بزرگ را به دست آوردم و از کار با آنها بی نهایت لذت می‌برم.

موتوکو‌هانت

رئیس جمهور و مشاور بازاریابی بین المللی جستجو AJPR
با تجربه کار به عنوان مفسر شرکتی، سپس مدیر صنعت سنتی بازاریابی بین المللی، موتوکو(Motoko) خدمات بازاریابی دیجیتال را با هدف هدف قرار دادن ژاپن، آسیا و سایر بازارها به شرکت‌های سراسر جهان ارائه داده است.
motokohunt را در توییتر دنبال کنید

Motoko را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه موتوکو در مورد سئو دوست دارد: من دوست دارم که کار سئو به من اجازه می‌دهد کلاه‌های زیادی بپوشم: روانشناس، بازپرس پزشکی قانونی، مذاکره کننده و غیره
سالها کار در صنعت سئو: 22
دستاورد قابل توجه از سال 2018: من در هیئت داوران چهار جایزه صنعت در سال 2018 حضور داشتم.

(تصویر دسته سوم)

جولی جویس

مالک رسانه لینک‌فیش(Link Fish)
جولی جویس صاحب شرکت لینک سازی مستقر در رسانه لینک‌فیش است، یکی از اعضای بنیانگذار سئوچیکس(SEO Chicks) است، بیش از 120 مقاله برای سرچ‌اینجین لند(Search Engine Land) نوشته و ماهانه “لینک‌ها را به من نشان بده!” وبینار برای SEMrush.
JulieJoyce را در توییتر دنبال کنید
آنچه جولی در مورد سئو دوست دارد: هرگز کسل کننده نیست.
سالهای فعالیت در صنعت سئو: 16 سال
دستاورد قابل توجه از سال 2018: فاکتورگیری را علاوه بر اکسل با چیزی شروع کرد

تروند Lyngbø

موسس سرچ‌پلنت
تروند یک مشاور ارشد سئو در نروژ است که در زمینه سئو شرکت برای شرکت‌های بزرگ تجارت الکترونیکی و فروشگاه‌های وب در شمال اروپا و غرب اروپا تخصص دارد.
TrondLyngbo را در توییتر دنبال کنید

Trond را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه تروند در مورد سئو دوست دارد: هدفمند، مقرون به صرفه و قابل اندازه گیری – و با دوام طولانی تر.
سالها کار در صنعت سئو: 15
دستاورد قابل توجه از سال 2018: برای سومین سال متوالی از زمانی که من شرکت خود را در سال 2016 تأسیس کردم، بدون هیچ گونه وام یا سرمایه گذاری خطرناک، ما سالانه یک سود شش رقمی ثابت داریم و من کیفیت زندگی خود را بهبود بخشیده ام و توانستم کمتر ماشین و بیشتر انسان باشید.

دن تیلور

مدیر حساب آژانس سالت (SALT.agency)
دن ذهنی پرشور و کنجکاو دارد.
taylordanrw را در توییتر دنبال کنید
آنچه دن در مورد سئو دوست دارد: جامعه فعال و افراد حیرت انگیزی که‌ایثار خود را وقف انجام تحقیقات و پیشبرد زمینه عملی ما می‌کنند.
سالها کار در صنعت سئو: 7
دستاورد قابل توجه از سال 2018: برنده شدن در مسابقات تحقیقاتی TechSEO Boost.

(تصویر دسته سوم)

برایان‌هارنیش

مدیر سئو / هدف سایت
برایان سئوکار، توسعه دهنده، استراتژیست، سخنران و نویسنده است.
brianharnish را در توییتر دنبال کنید

برایان را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه برایان در مورد سئو دوست دارد: من مردم، رفاقت، کار و چالش‌ها را دوست دارم. احساس می‌کنم که از داشتن تجربیات مثبتی که در صنعت کار داشته ام برخوردار هستم. من با دوستان، همکاران مادام العمر ملاقات کرده ام و ارتباطاتی برقرار کرده ام که در غیر‌این صورت در زمینه‌های دیگر ارتباط برقرار نمی‌کردم.
سالها کار در صنعت سئو: 11 سال از سال 2007 به طور رسمی. 21 سال اگر یک توسعه دهنده وب و یادگیری توسعه در سال 1998 باشید.
دستاورد قابل توجه از سال 2018: من فوق العاده احساس افتخار می‌کنم که سال گذشته برای مشاوره و انجام ممیزی سئو برای تیم ASP.NET مایکروسافت انتخاب شدم که در نهایت به مشاوره سئو برای Microsoft.com و سایر بخشها گسترش یافت. من علاوه بر‌این در سال گذشته از زمان راه اندازی سایت هدف بسیار موفق عمل کردم، بنابراین در موفقیت‌هایم بسیار خوش شانس هستم.
برایان توصیه می‌کند: 50 سوالی که باید برای ارزیابی کیفیت وب سایت خود بپرسید

مکس پرین

رئیس سئو فنی مرکل(Merkle)
مکس با ارائه توصیه‌های فنی، توسعه ابزارها و فرایندها از طریق تحقیق و آزمایش و همچنین برنامه نویسی و انتشار TechnicalSEO.com، از بخش سئو و مشتریان مرکل پشتیبانی می‌کند.
xxxeight را در توییتر دنبال کنید
آنچه مکس در مورد سئو دوست دارد: بیش از هر چیز، من سرعت در حال تغییر سئو را دوست دارم. آنچه دیروز درست بود ممکن است فردا درست نباشد بنابراین ما باید هر روز یاد بگیریم تا دقیق و دقیق باقی بمانیم.
سالها کار در صنعت سئو: من حدود 10 سال است که در فضای بازاریابی دیجیتال (از جمله توسعه وب) کار می‌کنم و در 5 سال گذشته روی سئو جستجو کرده ام.
دستاورد قابل توجه از سال 2018: فکر می‌کنم نکته برجسته امسال برای من تعداد و مکان‌های کنفرانس‌هایی باشد که در آنها صحبت کرده ام. 10 رویداد در 4 کشور و 3 قاره.

جونو آلدرسون

متخصص ویژه یوست
جونو یک استراتژیست دیجیتال، تکنسین بازاریابی و توسعه دهنده پشته‌های کامل است.
jonoalderson را در توییتر دنبال کنید
آنچه Jono در مورد سئو دوست دارد: محیط، فن آوری، چالش‌ها، فرصت‌ها – و نیاز ما به تکامل و تغییر در‌این شرایط، که در حال پیشرفت است.
سالها کار در صنعت سئو: بسیاری! من تعدادم را از دست داده ام
دستاورد قابل توجه از سال 2018: توسط هیئت متخصصان برجسته صنعت، در SEOktoberfest به عنوان قهرمان جهانی سئو سال 2018 رای داده است.

استفانی بریگز

جانشین ارشد مدیر بریگزبی(Briggsby)
استفانی سئو و استراتژی محتوا را در بریگزبی انجام می‌دهد.
stephbeadell را در توییتر دنبال کنید
آنچه استفانی در مورد سئو دوست دارد: من واقعاً از تنوع کاری که انجام می‌دهیم قدردانی می‌کنم.
سالها کار در صنعت سئو: 7
دستاورد قابل توجه از سال 2018: مشتریان ما در سال گذشته توانستند تعداد زیادی ویژگی را برای کاربران عالی و برای ترافیک جستجوی ارگانیک و درآمد ارسال کنند.

گرانت سیمونز

معاون استراتژی جستجو هوم (Homes.com)
گرانت یک‌ایده آلیست جستجوگر، متفکر خلاق و آمریکایی مغرور با لهجه‌ای خنده دار است.
simmonet را در توییتر دنبال کنید

Grant را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه گرانت در مورد سئو دوست دارد: مردم عالی هستند، کار بیشتر چالش برانگیز و متفاوت است. در واقع می‌توانید نظر داشته باشید و سپس آن را ثابت کنید. سئو نیز تکامل می‌یابد. بنابراین ادامه دادن‌ایده‌های جدید الهام بخش است.
سالها کار در صنعت سئو: 19
دستاورد قابل توجه از سال 2018: برنده جایزه جستجوی‌ایالات متحده شد و من مجبور شدم در برایتون سئو صحبت کنم!

اندی بتس

مشاور اجرایی و مشاور
اندی افراد و مارک‌ها را برای کمک به آنها – نه فقط در سئو – بلکه در کل بازاریابی دیجیتال، به آنها متصل می‌کند
Andybetts1 را در توییتر دنبال کنید
آنچه اندی در مورد سئو دوست دارد: سرعت، افراد، مکان‌ها و تجربیات – کل سفری که در آن هستیم !!
سالهای فعالیت در صنعت سئو: 17 سال
دستاورد قابل توجه از سال 2018: من تمام دستاوردهای خود را در‌این سال به دوست عزیزم مایکل کرچوف تقدیم می‌کنم که اوایل سال جاری درگذشت. مایکل شخصیتی عالی و سئوکار عالی بود که اشتیاق شگفت انگیزی به‌این صنعت داشت و همه از دستش خواهند رفت.

(تصویر دسته سوم)

کیت موریس

مدیر سئو بلوپرینت(Bluprint) و یک شرکت NBCU
کیت یک تگزاسی است که با 4 نوزاد، به یک معلم کودکان تبدیل شده و سابقه طولانی صحبت، آموزش و یادگیری در مورد جستجو را دارد.
Kate را در توییتر دنبال کنید
آنچه کیت در مورد سئو دوست دارد: اتصال کاربران با نیازهای آنها در لحظه‌ای که بیشترین نیاز را به آن دارند.
سالها کار در صنعت سئو: 15
دستاورد قابل توجه از سال 2018: با حفظ و انتقال همزمان برند قدیمی، مارک جدیدی را راه اندازی کرد.

لیزا مایرز

مدیر عامل جستجوی ورو (Verve)
لیزا مایرز بنیانگذار آژانس سئو برنده جایزه، Verve Search، مستقر در لندن است. سخنران کنفرانس مرشد.
LisaDMyers را در توییتر دنبال کنید

لیزا را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه لیزا در مورد سئو دوست دارد: مانند معمائی است که هرگز حل نمی‌شود، دائماً در حال پیشرفت و خواستار است که در هر زمان در بهترین حالت خود باشید.
سالها کار در صنعت سئو: 13
دستاورد قابل توجه از سال 2018: در پایان سال 2017 Verve Search را به گروه رسانه‌ای Omnicom فروخت و به عنوان بخشی از یک شبکه بزرگ رسانه‌ای، توانست آژانس را با حفظ کیفیت، رشد بیشتری دهد. همچنین برنده 5 جایزه از جمله بهترین آژانس بازاریابی محتوای بزرگ و ابزار LinkScore شد.

رایان جونز

مدیر سئو پالیکس‌سپنت (PublicisSapient)
تقریباً 40 سال پیش، رایان برهنه، تنها، عصبانی و فریاد کشیده به جهان رانده شد – از آن زمان او لباس می‌پوشد و رشد می‌کند تا یک تیم سئو را هدایت کند اما چیز دیگری تغییر نکرده است.
ryanjones را در توییتر دنبال کنید

رایان را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه رایان در مورد سئو دوست دارد: بهترین بخش صنعت سئو انجمن سئواست.
سالها کار در صنعت سئو: 14
دستاورد قابل توجه از سال 2018: در‌این مقاله برجسته شده است.

جس شولز

مدیر ارشد دیجیتال رینگرر (Ringier)
جس یک استراتژیست دیجیتال است که در‌اینده جستجو متمرکز است.
jes_scholz را در توییتر دنبال کنید
آنچه جس در مورد سئو دوست دارد: جامعه ‌این صنعتی است که برای اشتراک دانش بسیار آزاد است و بهترین رویدادها را در آن برگزار می‌کند.
سالها کار در صنعت سئو: 10
دستاورد قابل توجه از سال 2018: گپ زدن در مورد پاک کردن کاربردهای بازاریابی هوش مصنوعی در TuringFest. کار بر روی ارائه به جمع آوری بسیاری از زمینه‌هایی که قبلاً در آنها جستجو کرده ام کمک کرد (ربات‌های گفتگوی‌اینترنتی، جستجوی تصویری، توصیه‌های محتوا و غیره).‌این امکان وجود دارد که “بهترین بیت‌ها” را منتقل کنید و پاسخ مخاطب را ببینید.

المر بوتین

مدیر سئو (جستجوی ارگانیک) GTB
المر از زمان‌ایجاد اولین وب سایت خود در سال 1996 سئو را انجام داده است.
rehor را در توییتر دنبال کنید

المر را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه المر در مورد سئو دوست دارد: سئو به من فرصت می‌دهد کاری را انجام دهم که همیشه در حال پیشرفت است و‌این باعث می‌شود چیزهای جدیدی یاد بگیرم. من صنعت سئو را به دلیل افراد فوق العاده درگیر در آن دوست دارم.
سالها کار در صنعت سئو: 22
دستاورد قابل توجه از سال 2018: در 2 وبینار ظاهر شد و از او دعوت شد تا در پادکست بازاریابی دیجیتال که هنوز منتشر نشده است باشد.

اسکات پولک

مدیرعامل بازاریابی نومادز(Marketing Nomads)
اسکات بیش از دو دهه است که در صنعت سئو کار می‌کند.
scottpolk@ را در توییتر دنبال کنید

اسکات را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه اسکات در مورد سئو دوست دارد: من دوست دارم به مشتری در کسب و کار خود موفق شوم، تماشای مراجعه به فروش به فروش و آموزش افراد در مورد اهمیت جستجو در درآمدشان.
سالها کار در صنعت سئو: 22
دستاورد قابل توجه از سال 2018: 2018 همه چیز در مورد پروژه‌های جدید و مسیرهای جدید بوده است. در بیشتر نیمه‌های سال گذشته، ما در حال کار با برخی از توسعه دهندگان با استعداد فوق العاده برای‌ایجاد یک آژانس توسعه جدید (Dev Nomads) به عنوان بخشی از خانواده بازاریابی نومادز هستیم،‌این کار در اوایل سال 2019 راه اندازی خواهد شد. ما همچنین خودمان را راه اندازی کردیم وارد جنبش غذای محلی شده و Nomad Ranch (گاوداری کوچک ما) را با گوشت گاو تغذیه شده با چمن و فروش مستقیم به مردم منتقل می‌کنیم.

(تصویر دسته سوم)

الکسیس سندرز

مدیر سئو مرکل(Merkle)
الکسیس در وبلاگ Moz، Search Engine Land، OnCrawl، وبلاگ Raven Tools و TechnicalSEO.com مشارکت دارد. خالق چالش TechnicalSEO.expert؛ و مدیر حساب سئو در Merkle است.
alexisksanders را در توییتر دنبال کنید

الکسیس را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه الکسیس در مورد سئو دوست دارد:

 • سئو با صنایع مختلف مسیرهای متقاطع را می‌گذراند، که به شما امکان یادگیری مداوم و مداوم را می‌دهد.
 • من از حل مشکلات پیچیده و مبتنی بر استراتژیک، ترجمه اهداف اجرایی به برنامه‌های عملی لذت می‌برم.
 • انجمن جستجو – همه افرادی که با آنها ارتباط برقرار کرده ام می‌خواهند آنها را بهبود بخشند و به آنها بازگردانند.

سالها کار در صنعت سئو: 5
دستاورد قابل توجه از سال 2018: سخنرانی در مازکان، هر سه رویداد SMX (West، Advanced و East) و BrightonSEO!

راس تاوندیل

مدیر عامل تایپ‌ای‌مدیا(Type A Media)
راس مدیر عامل تایپ‌ای‌مدیا است، آژانس معروف به 4 هفته کار کاری خود.
rtavs را در توییتر دنبال کنید
راس را در YouTube دنبال کنید
آنچه راس در مورد سئو دوست دارد: هرزنامه بی امان … نه، فقط شوخی می‌کند. من‌این واقعیت را دوست دارم که همه بسیار آزاد هستند و مایلند دانش خود را به اشتراک بگذارند و هنگام انجام‌این کار کمی سرگرم کنند.
سالها کار در صنعت سئو: 9
دستاورد قابل توجه از سال 2018: بیش از 100 هزار بازدید نمایش اخبار دو هفته‌ای سئو.

داون اندرسون

مدیر عامل، بنیانگذار و مشاور سئو بازاریابی مووایت(Move It Marketing)
داون اندرسون مشاور سئو، مدیر عامل شرکت بازاریابی مووایت ، مربی، مدرس و استاد راهنمای پایان نامه کارشناسی ارشد بازاریابی دیجیتال است.
dawnieando را در توییتر دنبال کنید

Dawn را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه داون در مورد سئو دوست دارد: نیاز مستمر به یادگیری و رشد.
سالهای فعالیت در صنعت سئو: 12
دستاورد قابل توجه از سال 2018: صحبت در کاخ سزار، لاس وگاس

دامون گوچنور

موسس، آژانس اسپیرو(Aspiro) و مدیر جستجو، گروه رسانه‌های سوت‌وست (Southwest)
دیمون یک بازاریاب پرشور دیجیتال همه جانبه با نزدیک به 15 سال تجربه بازاریابی دیجیتال است.
DamonGochneaur را در توییتر دنبال کنید

دامون را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه دامون در مورد سئو دوست دارد: کمک به رشد مشاغل. که هرگز قدیمی نمی‌شود.
سالهای فعالیت در صنعت سئو: 12
دستاورد قابل توجه از سال 2018: یک تیم فوتبال نیمه حرفه‌ای در سال 2018 خریداری کرد.

(تصویر دسته سوم)

اندرو شاتلند

مدیر عامل لوکال‌سئو‌گاید (LocalSEOGuide.com)
اندرو به افرادی که دارای مشکلات بد بو سئو هستند کمک می‌کند، اما من واقعاً می‌خواهم به عنوان مخترع موج از من یاد شود.
localseoguide را در توییتر دنبال کنید

اندرو را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه آندرو در مورد سئو دوست دارد: هر روز،‌این فرصت را پیدا می‌کنیم که در یکی از مضحک ترین و ناامید کننده ترین کانال‌های بازاریابی موجود کار کنیم و به مشتریان خود برای موفقیت کمک کنیم.
سالها کار در صنعت سئو: 15

بریتنی مولر

دانشمند ارشد جستجوگرها در شرکت ماز (Moz)
بریتنی که اصالتاً اهل مینه سوتا است، در حال حاضر در قایقی در سیاتل، واشنگتون زندگی می‌کند و دانشمند ارشد جستجوگرها در ماز است.
BritneyMuller را در توییتر دنبال کنید

بریتنی را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه بریتنی در مورد سئو دوست دارد: جامعه! رفتن به کنفرانس‌ها به یک اردوگاه تابستانی تبدیل شده است و من برای همیشه از حمایت و دانش همسالانم که به راحتی به اشتراک گذاشته می‌شود سپاسگزارم. همه ما به یکدیگر در سطح بالا کمک می‌کنیم.
سالها کار در صنعت سئو: 10
دستاورد قابل توجه از سال 2018: دیدار با زنان باورنکردنی جدید در فضای ما! سارا پریچارد، نایکا رنجر، کیسی ژیلت، نیکی موزیر، اشلی وارد، کامرون جنکینز و تیفانی دا سیلوا همه واقعاً من را از‌این سال الهام گرفته اند.
دستاورد قابل توجه از سال 2018: گروهی از سئوکاران و من بی‌اریا‌سرچ(BayAreaSearch.org) را به طور رسمی یک انجمن شبکه حرفه‌ای برای سئو کاران در منطقه خلیج راه اندازی کردیم که اکنون بیش از 150 عضو دارد.

(تصویر دسته سوم)

آنی کوشینگ

بنیانگذار انالتیکس (Annielytics)
آنی داده‌ها را جذاب می‌کند و در حال انتشار کتابی است تا به دیگران بیاموزد چگونه داده‌های خود را در اوایل سال 2019 جذاب کنند.
anniecushing را در توییتر دنبال کنید

آنی را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه آنی در مورد سئو دوست دارد: من سخاوت صنعت سئو را دوست دارم.‌ این تنها صنایعی است که می‌توانید رقبایی را پیدا کنید که به یکدیگر کمک می‌کنند.
سالها کار در صنعت سئو: 14
دستاورد قابل توجه از سال 2018: دو نسخه خطی برای کتاب “ساخت داده‌های جذاب” من تمام شد (یکی برای کامپیوتر و دیگری برای ویندوز). من اول ژانویه را شروع کردم و هدف من‌این بود که در یک سال تمام کنم.

جاستین بریگز

بنیانگذار بریگزبی(Briggsby)
من سئو می‌کنم و فیلم می‌گیرم.
justinrbriggs را در توییتر دنبال کنید

جاستین را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه جاستین از سئو دوست دارد: حل سیستم‌های پیچیده
سالها کار در صنعت سئو: 10
دستاورد قابل توجه از سال 2018: مورد علاقه اصلی من در‌این سال سخنرانی در VidCon در ملبورن بود.

جیمی آلبریکو

مشاور فنی سئو نات‌روبات(Not a Robot)
مهارت‌های جیمی شامل یافتن چیزهای خراب، شکستن چیزها و گفتن دیگران است که همه چیز خراب است.
Jammer_Volts را در توییتر دنبال کنید

جیمی را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه جیمی در مورد سئو دوست دارد: من افتخار می‌کنم که با برخی از کنجکاوترین، مشارکت پذیرترین و دلسوزترین متخصصانی که تاکنون شناخته ام کار کنم.
سالها کار در صنعت سئو: 10
دستاورد قابل توجه از سال 2018: اولین کنفرانس بین المللی سخنرانی در برایتون سئو

اندرو آپتیمیسی

موسس آپتیمیزی (Optimisey)
اندرو یک مشاور سئو است و رویدادهای سئو آپتیمیزی را برای حضور رایگان برگزار می‌کند. سخنرانان کلاس جهانی را جذب می‌کند که توصیه‌های عملی و بهترین روش را به اشتراک می‌گذارند.
Optimisey را در توییتر دنبال کنید

Andrew را در فیس بوک دنبال کنید

آنچه اندرو در مورد سئو دوست دارد: من جامعه سئو را دوست دارم: افراد باهوش (و دوست داشتنی)، کارهای درخشان و جذابی را انجام می‌دهند که خوشحال می‌شوند از آنها به اشتراک بگذارند و درباره آنها صحبت کنند.
سالها کار در صنعت سئو: 6
دستاورد قابل توجه از سال 2018: غیر از‌این که‌اینجا معرفی شوید؟ من 6 رویداد رایگان برای شرکت در سئو را با برخی سخنرانان کاملاً شگفت آور و درخشان سازمان دادم و به افراد بیشتری کمک کردم تا یاد بگیرند که سئو خوب چگونه است.

مارتین مک دونالد

موسس MOG Media Inc
مارتین یک سئو متخصص در سطح شرکت با بیش از 20 سال تجربه است.
searchmartin را در توییتر دنبال کنید
آنچه مارتین در مورد سئو دوست دارد:‌این تغییر مداوم، هنجار و تاریخچه متنوع همکاران صنعت است.
سالها کار در صنعت سئو: 22
دستاورد قابل توجه از سال 2018: اولین دفتر سیلیکون ولی MOG Media.

آرسن رابینوویچ

مدیر سئو و موسس تاپ‌هت‌رنک (TopHatRank)
آرسن یک سئوکار، بازاریاب دیجیتال، سخنران، استراتژیست رشد و بنیانگذار تاپ‌هت‌رنک است.
tophatarsen را در توییتر دنبال کنید

آرسن را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه آرسن در مورد سئو دوست دارد: من سئو را دوست دارم زیرا هرگز کسل کننده نیست، هرگز بیات نیست و به طور مداوم در حال پیشرفت است، چندین رشته را لمس می‌کند که از فن آوری واقعاً ناب تا بازاریابی فوق العاده خلاق را شامل می‌شود و همیشه ما را سر انگشتان خود نگه می‌دارد.
سالها کار در صنعت سئو: 9
دستاورد قابل توجه از سال 2018: 2018 برای تاپ‌هت‌رنک بسیار هیجان انگیز بود. تیم ما گسترش یافت، چهار نفر از اعضای تیم سئو ما اکنون سخنران کنفرانس هستند، دو نفر از آنها برای اولین بار در سال 2018 صحبت کردند. من بسیار افتخار می‌کنم به آنچه که امسال توانستیم به نتیجه برسانیم.

ملیسا فاچ

مدیر جامعه پاپ‌کان (Pubcon) و ویرایشگر وبلاگ‌ایالات متحده SEMrush
ملیسا از سال 2006 در صنعت سئو فعالیت داشته است و تجربه وی باعث شده تا او با چندین شرکت مانند SEJ، Moz، AuthorityLabs، Pubcon و SEMrush همکاری کند.
SEOAware را در توییتر دنبال کنید

ملیسا را ​​در LinkedIn دنبال کنید

آنچه ملیسا در مورد سئو دوست دارد:‌این کار می‌تواند زندگی کسانی را که یک تجارت را اداره می‌کنند تغییر دهد. من آن را دوست دارم.‌این صنعت خارق العاده است زیرا گرچه عظیم است، اما گره خورده است. روابط دوستی و کاری شگفت انگیز است.
سالهای فعالیت در صنعت سئو: 12
دستاورد قابل توجه از سال 2018: من جایزه شخصیت سال 2018‌ایالات متحده را به باری شوارتز اهدا کردم – کسی که من از زمان شروع یادگیری در مورد سئو به او احترام گذاشته و از او یاد گرفته‌ام.

(تصویر دسته سوم)

تام کاپر

رهبر تیم مشاوره‌ای لندن / دیستیلد(Distilled)
تام در زمینه اقتصاد سنجی در سال 2013، ابتدا در نقش تحلیلی، قبل از انتقال تدریجی به اجرای طیف گسترده‌ای از پروژه‌های مشاوره‌ای سئو، به دیستیلد درآمد.
THCapper را در توییتر دنبال کنید
آنچه تام در مورد سئو دوست دارد: فرهنگ دیدن تخمهای پوسیده آسان است، اما در بیشتر موارد، ‌این یک صنعت فوق العاده باز است.
سالها کار در صنعت سئو: 5
دستاورد قابل توجه از سال 2018: صحبت در کنفرانس سرچ‌لاو(SearchLove) من قبلاً هرگز در SearchLove “خانه” خود صحبت نکرده ام و بسیار خوب بود که تمام نظریه‌ها مشاهدات مختلفی را که طی چند سال گذشته در مورد آنها فکر می‌کردم، به یک قانون خودجوش و منسجم تبدیل کنم.

کیسی مارکی

بنیانگذار رسانه وایس(Wyse)
کیسی، سخنران، مربی، نویسنده و همه چیز خوب، کیسی یک پیشکسوت 20 ساله در جستجوگرها است که بر روی ممیزی سایت در زمینه مواد غذایی و سبک زندگی تمرکز دارد.
MediaWyse را در توییتر دنبال کنید

کیسی را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه کیسی در مورد سئو دوست دارد: ماهیت پویای آن‌این سریع و همیشه در حال تغییر است و نیاز به توجه مداوم به تکامل بهترین روش‌ها دارد.
سالها کار در صنعت سئو: 20+
دستاورد قابل توجه از سال 2018: افتخار انجمن سئو در میزگرد موتورهای جستجو در ماه مه 2018

شلی فاگین

مدیر انجمن SEMrush
شلی سئو فنی است که در کار با مشاغل محلی تخصص دارد.
shellyfagin را در توییتر دنبال کنید

شلی را در فیس بوک دنبال کنید

آنچه شلی از سئو دوست دارد: کمک به رونق مشاغل و ‌ایجاد مشاغل جدید
سالهای فعالیت در صنعت سئو: 17 سال
دستاورد قابل توجه از سال 2018: کمک به‌ایجاد SEMrush All-Stars، یک گروه فیس بوک برای مشترکین SEMrush

مایکل بونفیلز

مدیر عامل جهانی SEM International
مایکل یک پیشکسوت صنعت سئو است که آژانس تخصصی خدمات بازاریابی جستجو بین المللی و چندزبانه را اداره و اداره می‌کند.
michaelbonfils@ را در توییتر دنبال کنید

مایکل را در LinkedIn دنبال کنید

سالها کار در صنعت سئو: 22
دستاورد قابل توجه از سال 2018: در اولین گوگل دنس در صنعت گوگل، یک نشان چاپ کرد و به اولین دفتر فناوری Googleplex فرو رفت.

آدام ریمر

رئیس بازاریابی آدام ریمر
آدام یک بازاریابی وابسته، استراتژیست دیجیتال و عاشق شراب دو بار برنده جایزه پینکل(Pinnacle) است که از استارت آپ‌ها تا Fortune 500 با استراتژی‌های مبتنی بر ROI به شرکت‌ها تمرکز می‌کند.
rollerblader را در توییتر دنبال کنید

آدم را در اینستاگرام دنبال کنید

آنچه آدام در مورد سئو دوست دارد: خلاقیتی که همراه با استراتژی محتوا و عیب یابی مسائل فنی است که شرکت‌ها از طریق چندین منبع اطلاعات نادرست به آن متوسل می‌شوند.
سال‌های کار در صنعت سئو: 15+
دستاورد قابل توجه از سال 2018: برای اولین بار توسط یک غریبه از شما تشکر می‌شود.

دانا دی توماسو

مدیر و شریک کیک پوینت
دانا افراد و تیم‌ها را به سمت تعیین اهداف و پیگیری داده‌ها سوق می‌دهد تا آنها بفهمند چه استراتژی‌ها و تاکتیک‌هایی ارزش دارند و صرفاً اتلاف پول چیست.
danaditomaso را در توییتر دنبال کنید

دانا را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه دانا در مورد سئو دوست دارد:‌این رشته دائماً در حال تغییر است! هر روز یک چالش جدید است.
سالها کار در صنعت سئو: 19
دستاورد قابل توجه از سال 2018: نامزد اسپیکر سال سئو در جوایز سرچ‌اینجین‌لند (Search Engine Land).

کریستوف سی. کمپر

بنیانگذار و مدیر عامل شرکت لینک‌ریسرچرتولز (LinkResearchTools)
کریستوف از سال 2003، LRT از سال 2009 و Link Detox از سال 2012 لینک و سئو را انجام داده است.
cemper را در توییتر دنبال کنید

کریستوف را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه کریستوف در مورد سئو دوست دارد: کنجکاوی و هیجانات.
سالهای فعالیت در صنعت سئو: 16 سال
دستاورد قابل توجه از سال 2018:‌ایجاد یک بستر کاملاً جدید برای Link Detox مستمر و خودکار برای صدها وب سایت برای هر کاربر.

اریک وو

رئیس محصول و رشد شکوفائی
اریک که از سال 2000 به عنوان سئو سایت شناخته شده است، با استارتاپ‌هایی مانند Uber و Pinterest تا Fortune مانند Trip Advisor و Realtor کار کرده است.
eywu را در توییتر دنبال کنید

اریک را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه اریک در مورد سئو دوست دارد: جستجو برای بسیاری از مشاغل اصلی و اساسی است. در حالی که از بسیاری جهات، همین بازیابی اطلاعات است، اما تحولات زیادی رخ داده است که مستقیماً بر صنعت سئو تأثیر گذاشته است.‌این تغییر مداوم و تمایل جامعه سئو برای آموزش مداوم و گشودگی تماس با B.S وقتی آنها آن را می‌بینند، چیزی است که واقعاً مرا در مورد سئو روزمره هیجان زده می‌کند.
سالهای فعالیت در صنعت سئو: 18 سال
دستاورد قابل توجه از سال 2018: کنفرانس “اتاق فکر” SEOktoberfest با برخی از برجسته ترین سخنرانان صنعت سئو دوباره شگفت انگیز بود. من افتخار می‌کنم که جایزه مقام 3 را به خانه بردم.

(تصویر دسته سوم)

الیور میسون

مشاور سئو
الیور یک “مشاور فنی سئو” مستقر در لندن است که از کار روی مشکلات عجیب لذت می‌برد.
ohgm را در توییتر دنبال کنید

الیور را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه الیور در مورد سئو دوست دارد: هنوز مشکلاتی برای حل وجود دارد که من را خوش بین می‌کند.
سالهای فعالیت در صنعت سئو: 7-8
دستاورد قابل توجه از سال 2018: من با موفقیت غریبه‌ها را متقاعد کردم که به زیرزمین بروند تا در آنجا شرکت کنند که در واقع یک بازی با نام تجاری شخصی است که غرور است.

برایسون مونیر

مدیر سئو
برایسون از سال 2000 به بعد از سئو، تجربه نمایندگی و داخلی دارد و در سئو سایت‌های بزرگ و رسانه‌های نوظهور تخصص دارد.
brysonmeunier را در توییتر دنبال کنید

برایسون را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه برایسون در مورد سئو دوست دارد: حل رمز و رازها و دیدن رشد ترافیک و درآمد به عنوان نتیجه مستقیم چیزی که ما اجرا کرده‌ایم.
سالهای فعالیت در صنعت سئو: 18 سال
دستاورد قابل توجه از سال 2018: درآمد دو رقمی رشد کرد.

کری هیل

بنیانگذار و مدیر سئو سئو بازاریابی دیجیتال ای‌گینتور(Ignitor)
کری یکی از بنیانگذاران Ignitor Digital Marketing است – آژانس کوچکی که به جستجوی محلی و بازاریابی سئو اختصاص دارد.
CarrieHill را در توییتر دنبال کنید
آنچه کری در مورد سئو دوست دارد:‌این واقعیت را دوست دارم که همه تمایل دارند دانش و رفاقت را بین رقبا به اشتراک بگذارند (در بیشتر موارد.) اگر س aالی دارید یا به کمک نیاز دارید – می‌توانید با سوال از یک انجمن یا حتی در توییتر!
سالها کار در صنعت سئو: 13

کوین‌ایندیگ

رئیس سئو آتلسین
کوین دانشجوی سئو و رشد با 10 سال تجربه در زمینه B2B و B2C است.
Kevin_Indig را در توییتر دنبال کنید

کوین را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه کوین در مورد سئو دوست دارد: احساس جامعه. سئو از طریق به اشتراک گذاشتن درس‌ها و اکتشافات جدید زندگی می‌کند و من هیچ صنعتی را نمی‌شناسم که در استفاده از قدرت جمعی مغز قاطع باشد.
سالها کار در صنعت سئو: 10
دستاورد قابل توجه از سال 2018: پس از رشد تیم از 1 به 5 و کمک به شرکت برای بیش از دو برابر افزایش ترافیک ارگانیک از زمان شروع کار، با موفقیت از آتلسین فارغ التحصیل شدم.

راس جونز

دانشمند اصلی جستجو ماز (Moz)
پس از 10 سال به عنوان CTO از آنچه در حال حاضر Hive Digital است، راس به ماز منتقل شد و در آنجا انواع موضوعات بهینه سازی موتور جستجو را تحقیق می‌کند و اثبات مفهوم ویژگی‌ها را‌ایجاد می‌کند.
rjonesx را در توییتر دنبال کنید
آنچه راس در مورد سئو دوست دارد: من تغییر دائمی را دوست دارم که ما را مجبور می‌کند همیشه در انگشتان پا باشیم.
سالها کار در صنعت سئو: 13
دستاورد قابل توجه از سال 2018: من یکی از اولین شرکت‌های SaaS خود را به نام GrepWords فروختم.

(تصویر دسته سوم)

گلن گیب

مشاور بازاریابی دیجیتال GSQi
گلن یک مشاور سئو است که به شدت در سئو فنی، به روزرسانی‌های اصلی الگوریتم، اقدامات دستی و سایر موارد متمرکز تمرکز دارد. اختلالات در نیروی سئو.
glenngabe را در توییتر دنبال کنید

گلن را در فیس بوک دنبال کنید

گلن را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه که گلن در مورد سئو دوست دارد: تغییر مداوم و کار کارآگاهی که در ادامه می‌آید.
سالها کار در صنعت سئو: 14

لورن بیکر

بنیانگذار سرچ‌اینجین جورنال(SEJ) و بنیانگذار بنیاد دیجیتال
لورن بنیانگذار سرچ‌اینجین جورنال است، یک بازاریاب قدیمی سئو و دیجیتال، و به اداره آژانس دیجیتال خود، فاندیشن کمک می‌کند.
lorenbaker را در توییتر دنبال کنید

لورن را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه لورن در مورد سئو دوست دارد: ضمن استفاده از هر دو طرف مغز، از تعادل داده‌ها و خلاقیت لذت می‌برم.
سالهای فعالیت در صنعت سئو: 20 سال
دستاورد قابل توجه از سال 2018: بیشترین نکات برجسته من در سال 2017 بود. 2018 سال کم کاری بود.

رئا دریزدیل

مدیر عامل رسانه Outspoken
رئا مدیر ارشد رسانه Outspoken است که در آنجا نظارت بر چشم انداز استراتژیک و رشد شرکت، مشتریان و تیم آن را بر عهده دارد.
Rea@ را در توییتر دنبال کنید

رئا را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه رئا در مورد سئو دوست دارد: مطالعه تقاطع رفتار انسان و پیشرفتهای فنی.
سالهای فعالیت در صنعت سئو: 12
دستاورد قابل توجه از سال 2018: یک مدیر عملیاتی استثنایی استخدام کرد. ‌این یک برد عمومی نیست، اما پس از گذشت 9 سال از حضور یک مدیرعامل غیرمجاز در تبدیل مدیرعامل بدون صلاحیت به مدیر عامل متوسط با صلاحیت،‌این یک کسی است که شخصاً و از نظر حرفه‌ای ما را به سمت خود سوق می‌دهد، در حالی که من روی قسمت‌های دیگر آژانس تمرکز می‌کنم، یک پیروزی بزرگ است. زمان بزرگترین منبع ماست. الان وقت بیشتری دارم.

(تصویر دسته سوم)

آنا کرو

دستیار ویرایشگر SEJ و مدیر تبلیغات و روابط عمومی مشاوره جیسون هنری
آنا 9+ سال است که در صنعت سئو برای مارک‌های جهانی مانند Marriott، IHG و PMI کار می‌کند.
annaleacrowe را در توییتر دنبال کنید

آنا را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه آنا در مورد سئو دوست دارد: سئو سایت همیشه در حال پیشرفت است. آنچه که دیروز به عنوان بهترین روش در نظر گرفته شد، امروز دیگر ممکن است نباشد. من تغییر مداوم را دوست دارم، زیرا‌ این امر مرا مجبور به ادامه یادگیری می‌کند.
سالهای کار در صنعت سئو: 9 سال
دستاورد قابل توجه از سال 2018: با تیم فوق العاده با استعداد به تیم مشاوره جیسون هنسی پیوست.

کاسپار سیمنسکی

مشاور سئو و بنیانگذار SearchBrothers
کاسپار، یک متخصص مشهور در زمینه جستجوگرها و سخنران بین المللی، عضو ارشد سابق تیم مشهور کیفیت جستجوی گوگل، و در میان معدود افراد سابق گوگل که دارای سیاست‌های گسترده رانندگی، شکار وب اسپم و مهارت در زمینه مدیریت وب سایت هستند.
kas_tweets را در توییتر دنبال کنید

Kaspar را در LinkedIn دنبال کنید

آنچه کاسپار در مورد سئو دوست دارد: امکانات رشد بی پایان هستند.
سالها کار در صنعت سئو: 13 سال
دستاورد قابل توجه از سال 2018: 75٪ بازگشت مشتری. خوشحال هم

جان شحاتا

معاون ارشد مدیر، استراتژی توسعه مخاطب کاند نست(Condé Nast)
جان بر سئو، استراتژی رسانه‌های اجتماعی، عملیات‌ایمیل و استراتژی و مشارکت‌های ارگانیک برای 20 مارک برتر Condé Nast (Wired، Epicurious، Glamour، Vanity Fair، Vogue، The New Yorker، GQ و غیره) نظارت می‌کند.

JShehata را در توییتر دنبال کنید

آنچه جان در مورد سئو دوست دارد: جامعه شگفت انگیز است.‌این یک خانواده بزرگ احساس می‌شود که بیشتر سئوکاران مایل به کمک و مشاوره هستند.‌این همیشه از استراتژی‌های جدید، به مناظر جدید صفحه نتایج موتور جستجو در حال تغییر است. جنبه‌های حل مسئله بیشتر مورد توجه من است احساس می‌کنم یک کارآگاه در حال تجزیه و تحلیل مسئله و ارائه راه حل‌های خلاقانه است. مهمتر از همه،‌این یک صنعت داده محور است و افراد باهوش زیادی برای یادگیری وجود دارند.
سالهای کار در صنعت سئو: 17+ سال
دستاورد قابل توجه از سال 2018 :: مهاجرت مارک از 20 CMS‌ها مختلف به یک CMS و ساخت ابزارها و افزونه‌های سیستم مدیریت محتوا برای سهولت در بهینه سازی محتوای تیم‌های ویرایش. ساخت فینالیست تیم داخلی سئو سال 2018 و فینالیست برتر سئو سال 2018. برای نظارت بر تمام تیم‌های متمرکز سئو، رسانه‌های اجتماعی و‌ایمیل ارتقا یافته است.

(تصویر تلفیقی از 3 دسته)

آنچه در این بخش یادگرفتیم

در این قسمت ما سعی کردیم با لیست کردن افرادی که در حوزه سئو دارای تجربه هستند را به شما نشان دهیم. افراد این لیست با توجه به سابقه‌ای که دارند جزو مراجع به حساب می‌آیند. اگر شما هم مانند روزهای ابتدایی من به خاطر تفاوت زبان یکم سرخورده شده‌اید امری طبیعی است. این مسئله را از یادنبرید که تمامی این حوزه از همان زبان(انگلیسی) برمی‌خیزد پس طبیعی است که تمامی متون هم به همین زبان باشد. البته به این خاطر که بیشتر دانش و پژوهش‌های موجود هم به زبان بین‌المللی در معمولا نوشته می‌شود هم طبیعی است که تمامی این افراد حتی آن‌هایی که در کشوری دیگر هم زندگی می‌کنند با این زبان مقالات و دانش خود را به عبارتی مکتوب و انتقال می‌دهند.
البته ما تمام تلاش خود را می‌کنیم که در صورت امکان منابع و حتی آموزه‌های این افراد در اختیار شما قرار دهیم.

 

مقالات مرتبط

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *