توصیه هایی برای سفر با سالمندان | سایت ساز ملون

توصیه هایی برای سفر با سالمندان

توصیه هایی برای سفر با سالمندان

امروزه بسیاری از ما زندگی مستقل خود را داریم و در پیرامون خود کمتر افرادی را می‌شناسیم که با پدربزرگ و مادربزرگ خانواده، در یک جا ساکن شده باشند. با این وجود ممکن است به وضوح خانواده هایی را دیده باشیم که با افراد سالمند سفر می‌کنند. فرزندانی که شاید با پدر و مادر پیر خود در یک خانه اقامت نمی‌کنند اما ترجیح می‌دهند هر از چند گاهی چند روزی را با آنها در سفر سپری کنند. اما آیا سفر با سالمندان کار راحتی است و هر مقصدی برای این کار مناسب است؟ برای پاسخ به این سوال با قاصدک 24 در ادامه مطلب ” توصیه هایی برای سفر با سالمندان ” همراه باشید.

a4 98698592 توصیه هایی برای سفر با سالمندان

بدیهی است که سفر با سالمندان به ویژه افرادی که تا حدودی از کار افتاده یا ناتوان هستند به هیچ عنوان کار راحتی است. اما فراموش نکنید برای آنها نیز روزگاری سفر با کودکان قد و نیم قد و بازیگوشی همچون شما راحت نبوده است. پس برای مدتی کوتاه سختی را به جان بخرید و برای تجدید قوا و روحیه این عزیزان هم که شده، پدربزرگ و مادربزرگتان را به تجربه یک سفر متفاوت دعوت کنید.

با پزشک مشورت کنید

اگر قصد دارید پدربزرگ و مادربزرگ خود را که از بیماری خاصی رنج می‌برند به یک سفر مهمان کنید، حتماً قبل از خرید بلیط با پزشک معتمد آنها مشورت کنید. شرایط سفر را برای پزشک توضیح دهید و از او بخواهید نظر کتبی خود را در این زمینه اعلام کند. نسخه و داروهای مورد نیاز سالمندان در سفر را خریداری نمایید و اطمینان پیدا کنید که با سفر کردن سلامت این افراد را به خطر نمی‌اندازید.

به نظر آنها احترام بگذارید

پیش از اینکه سایر مقدمات سفر را فراهم کنید از بزرگترها در خصوص مسافرتتان نظر بخواهید. فراموش نکنید که آنها بیشتر از شما با ضعف های جسمانی و دردهای خود آشنا هستند و قطعاً مقصد بهتری را برای سفر پیشنهاد می‌کنند. البته فراموش نکنید که در این نظرسنجی به آب و هوای مقصد خود و زمان سفرتان هم توجهی ویژه داشته باشید تا به طور اتفاقی همراهان سالخورده خود را به تحمل سرما یا گرمای بیش از اندازه هوا مجبور نکنید.

بهترین وسیله نقلیه را برای سفر انتخاب کنید

شرایط جسمانی همسفران خود را در نظر بگیرید و بهترین وسیله نقلیه را برای سفر آنها انتخاب کنید. اگر مجبور هستید سالمندان را با ویلچر جابجا کنید از سفر با اتوبوس صرف نظر کنید و یکی از دو بلیط هواپیما یا قطار را برای این کار برگزینید. سعی کنید مسیر سفر خود را به مسافت های کوتاه تری تقسیم کرده و مدت زمانی طولانی را در یک وسیله نقلیه سپری نکنید.

نظم و ترتیب زندگی روزانه سالمندان را به هم نریزید

اگر همسفر سالمند شما می‌بایست در زمانی از روز به استراحت بپردازد یا داروی خاصی را سر ساعت مصرف کنند سعی کنید تا جای ممکن نظم و ترتیب زندگی او را بر هم نزنید. برای این کار می‌توانید فهرستی از داروهای مصرفی این افراد تهیه کنید و برای مصرف هر دارو، آلارمی در گوشی خود تنظیم نمایید.

a2 3dasdasdasd توصیه هایی برای سفر با سالمندان

در رزرو اقامتگاه هوشمندانه عمل کنید

به هنگام رزرو هتل، در خصوص خدمات ویژه آن برای افراد سالمند تحقیق کنید. مثلاً ببینید که آیا ورودی هتل دارای رمپ مناسب است یا اینکه ساختمان هتل مجهز به آسانسور می‌باشد یا نه. فراموش نکنید که با در نظر گرفتن این مسائل می‌توانید بهترین شرایط را برای اقامت سالمندان فراهم کنید. جالب است بدانید در بعضی از هتل ها شما حتی قادر خواهید بود از خدمات پزشکی در هتل به صورت رایگان برخوردار شوید که قطعاً اگر چنین انتخابی در دست داشته باشید نباید از آن صرف نظر کنید.

a1asdasdasdas 3 توصیه هایی برای سفر با سالمندان

دور فست فودها یک خط قرمز بکشید

تفاوتی ندارد که یک بلیط اتوبوس یا قطار را برای سفر خود خریداری کرده یا از طریق خطوط هوایی به مقصد رسیده اید. در هر صورت، زمانی که شما در شرایط سفر قرار گرفته اید نمی‌توانید از سیستم گوارشی خود انتظار داشته باشید تا همچون گذشته خوب و فعال عمل کرده و به تغییرات احتمالی رژیم غذایی بی تفاوت باشد. برای همین بهتر است در طول مدت زمان سفر خود، برای خود و همسفرانتان تا جای ممکن از غذاهای ساده استفاده نمایید و دور سرخ کردنی ها و فست فود ها را یک خط قرمز بکشید.

a0 asdasd87687vcdfipo3 توصیه هایی برای سفر با سالمندان

مدت زمان سفر را افزایش دهید

برای جلوگیری از جت لگ یا سایر مشکلات احتمالی بهتر است مدت زمان سفر خود را افزایش دهید و حداقل ۴ روز در هر مقصد اقامت کنید. با این کار می‌توانید مطمئن باشید که خستگی سفر در جان همسفرانتان باقی نمانده است و آنها به طور کامل برای عزیمت به مقصد بعدی و یا بازگشت به خانه آماده اند.

بیمه مسافرتی را فراموش نکنید

یکی از دلایلی که اغلب کارشناسان سفر با در نظر گرفتن آن، مسافران را به خرید بیمه نامه های مسافرتی ترغیب می‌کنند، احتمال ابتلا به بیماری در طول سفر است. همانطور که می‌دانید بدن سالمندان به ویژه در طول سفر به اندازه سایر افراد خانواده قوی نبوده و شاید زودتر درگیر بیماری و عوارض آن شود. به همین جهت بهتر است زمانی که برنامه سفر خانوادگی خود را تنظیم می‌کنید به این نکته نیز توجه نمایید و یک بیمه نامه مسافرتی مطمئن برای خود و همسفرانتان دست و پا کنید.

صبور باشید

بیشتر از گذشته صبر داشته باشید و سعی کنید با احترام کامل با سالمندان برخورد کنید. فراموش نکنید که آنها در این سن و سال بیش از هر زمان دیگری دلشکسته می‌شوند پس خود را مقید به اجرای برنامه سفرتتان ندانید و نظر و راحتی همسفران خود را در اولویت قرار دهید.

a3asd48813im 3 توصیه هایی برای سفر با سالمندان

در نهایت به همسفران سالخورده خود اطمینان دهید که برنامه این سفر را صرفا برای خوشنودی و رضایت آنها چیده اید. به همین دلیل است که می‌خواهید آنها را تمامی مراحل سفر همراهی کنید. حتی برای ایجاد اعتماد به نفس بیشتر در سالمندان می‌توانید از آنها بخواهید که وسیله نقلیه دلخواه خود را با مراجعه به وبسایت قاصدک 24 انتخاب نموده و بلیط قطار، اتوبوس یا هواپیمای مورد نظرشان مانند بلیط هواپیما مشهد، کیش و … را به راحتی از این سامانه خریداری کنند. در پایان برای اطمینان بیشتر می‌توانید خود، بار دیگر مراحل خرید را چک کرده و با ورود به درگاه بانکی هزینه بلیط را پرداخت نمایید و در صورت بروز هر گونه مشکلی به صورت شبانه روزی با کارشناسان پشتیبانی ما در مجموعه قاصدک 24 تماس حاصل نمایید.
منابع:
https://ghasedak24.com/train-ticket
https://is.gd/p51OpU

نوشته های مرتبط