تغییر رمز عبور وردپرس از طریق دیتابیس + ویدیو

تغییر رمز عبور وردپرس از طریق دیتابیس + ویدیو

تغییر رمز عبور وردپرس از طریق دیتابیس + ویدیو

یکی از مشکلات رایجی که احتمال دارد هر فردی که با وردپرس کار میکند داشته باشد فراموشی رمز عبور ورود به پیشخوان وردپرس است.

اولین راهی که به ذهن هر فرد به صورت معمول میرسد استفاده از لینک ” رمزتان را گم کرده اید؟ ” است. اما این روش گاهی اوقات با مشکل مواجه است چرا که ممکن است سرور شما در ارسال ایمیل مشکل داشته باشد و یا اینکه برای نصب قالب خود از بسته نصب آسان استفاده کرده باشید و اصلا زمان نصب ایمیل وارد نکرده باشید!!! و حتی ممکن است به سایت شما نفوذ شده باشد و ایمیل، رمز عبور و سایر مشخصات را تغییر داده باشند.

در این شرایط چه باید کرد؟

تغییر رمز عبور وردپرس از طریق دیتابیس

تغییر رمز عبور وردپرس از طریق دیتابیس

در صورتی که از طریق لینک بازیابی رمز عبور موفق با بازیابی و تغییر رمز عبور وردپرس نشدید بهترین روش تغییر رمز عبور از طریق دیتابیس است.

برای اینکه رمزعبور وردپرس خود را از طریق دیتابیس تغییر دهید باید مراحل زیر را دنبال کنید.

مرحله اول – وارد پنل هاست خود شوید.

مرحله دوم – پس از ورود به دنبال phpmyadmin بگردید و روی آن کلیک کنید.

در صورت نیافتن این بخش برای یافتن سریعتر میتوانید از کلیدهای ترکیبی Ctrl+F استفاده کنید و این عبارت را تایپ کنید تا مکان این بخش به شما نمایش داده شود.

مرحله سوم – بعد از ورود به phpmyadmin در ستون سمت چپ نام دیتابیس هایی که تا کنون ساخته اید ظاهر میشود. روی نام دیتابیس موردنظر کلیک کنید تا محتوای آن به شما نمایش داده شود.

تغییر رمز عبور وردپرس از طریق دیتابیس

در صورتی که نام دیتابیسی که سایت شما به آن متصل است را نمی دانید میتوان با مراجعه به فایل wp-config.php که در شاخه اصلی سایت شما قرار دارد نام دیتابیس خود را بیابید.

مرحله چهارم – حال با کلیک بر روی جدول users میتوانید تمامی کاربرانی که در سایت شما عضو هستند را مشاهده کنید. ( به صورت پیشفرض پیشوند این جدول wp_ است یعنی نام کامل wp_users میشود و شما این نام را مشاهده خواهید کرد ولی در صورتی که پیشوند تغییر کرده باشد به جای wp_ پیشوند انتخاب شده ظاهر میشود. برای مثال اگر farish_ به عنوان پیشوند وارد شده باشد نام کامل به اینصورت خواهد بود farish_users . )

pic3 wp password reset farishtheme تغییر رمز عبور وردپرس از طریق دیتابیس + ویدیو

مرحله پنجم – در هر ردیف یک کاربر  و در سمت چپ هر کدام 3 گزینه قرار دارد. روی Edit کلیک کنید تا بتوانید اطلاعات کاربر موردنظر را ویرایش کنید.

مرحله ششم – در صفحه باز شده مطابق تصویر زیر مقابل user_pass یک منوی کشویی و یک فیلد قرار دارد. منوی کشویی را باز کرده و مقدار را روی MD5 قرار میدهیم و در فیلد روبرو رمز عبور وردپرس را جایگزین محتوای فعلی میکنیم.

pic4 wp password reset farishtheme تغییر رمز عبور وردپرس از طریق دیتابیس + ویدیو

در این قسمت امکان ویرایش تمامی قسمت ها وجود دارد اما دیگر نیازی به استفاده از منوی کشویی نیست و فقط باید مقادیر خود را جایگزین مقادیر فعلی کنید.

مرحله هفتم – در انتها در پایین صفحه روی دکمه Go کلیک میکنیم تا تغییرات ذخیره شود.

مراحل تغییر رمز عبور وردپرس از دیتابیس به اتمام رسید و هم اکنون میتوانید با اطلاعات جدید خود وارد پیشخوان وردپرس خود شوید.

 

آموزش ویدیویی تغییر رمز عبور وردپرس از طریق دیتابیس

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.Required fields are marked *