چگونه متن را بهینه سازی کنیم

چگونه متن را بهینه سازی کنیم

چگونه متن را بهینه سازی کنیم

سلام دوستان

موضوع آموزش:

سئو یا بهینه سازی شامل اقدامات گسترده ای در بستری وسیع میشود. همه میدانیم دقیق ترین اموزش ها و نحوه ی انتقال اطلاعات به صورت تخصصی شاید متون و مقالات و آموزش های تحریری است. بنابراین ما برای انتقال دانش ها و دانایی هایمان در چرخه ی بلاگ نویسی دست به دامن حروف و کلمات میشویم.

[button color=”white” size=”medium” link=”https://xaankoo.com/melone/three-important-tips-on-seo/” icon=”fa-graduation-cap” target=”true”]   سه نکته مهم در سئو[/button]

امروز میخواهیم با هم مروری بر معیارهای اصلی نگارش بر اساس سئو داشته باشیم و با هم این نکات را یاد بگیریم.

در متون آموزش های ما کلمات تشکیل دهنده ی محتوا هستند و البته میدانیم که ما همیشه دوست داریم که از کلمات کلیدی بیشتر استفاده کنیم تا توجه موتور جستجو را بیشتر جلب کنیم اما نباد در این امر دچار اشتباه شویم. در حالت کلی باید سه چهار بار از کلمه ی کلیدی در نوشته استفاده کنیم برای مثال این کار میتوانیم این طور بیان کنیم که فعالیت وبسایت ما قالب وردپرس است پس ما میتوانیم از کلماتی که نشان دهنده ی بستر فعالیت ما نیز میباشد استفاده کنیم برای مثال آموزش های سئو و آموزش های ووکامرس. خب در همین چند جمله ی اخیر من در این آموزش کلماتی که تمایل داشتم را به کار بردم. حال باید اصول استفاده از کلمات کلیدی را هم بیاموزیم. بهتر است همیشه از این کلمات کلیدی در ابتدای متن استفاده کنیم در واقع اگر متن را به سه یا چهار قسمت یا پاراگراف تقسیم کنیم بهتر است در پاراگارف یا قسمت های اول و دوم باشد.

میزان متن باید طوری باشد که خواننده را خسته نکند و کاربر احساس نکند که یک آموزش صفحه پر کن روبرو شده است. اما موتورهای جستجو زیاد با زیاد یا کم بودن محتوا مشکل خاصی ندارند.

همیشه این نکته را داشته باشید که اگر میخواهید یک آموزش را برای عبارت قالب های وردپرس بهینه سازی و سئو کنید، به این صورت عمل کنید و اول از کلمات در رابطه با قالب وردپرس سپس با خود وردپرس مانند آموزش وردپرس یا افزونه ی وردپرس یا سئوی وردپرس استفاده کنید.

اما نکته اینجاست که بهتر است ابتدا کلمات مرتبط با قالب وردپرس را به کار بگیرید سپس از کلمات مرتبط با وردپرس استفاده کنید. این ترتیب را بهتر است رعایت کنید.

اما بخش دیگری نیز بنام چگالی کلمات کلیدی در سئوی متن اهمیت دارد.

[button color=”white” size=”medium” link=”https://xaankoo.com/melone/five-seo-mistake-on-wordpress-way/” icon=”fa-graduation-cap” target=”true”]   پنج اشتباه سئو به سبک وردپرس[/button]

شما یک مقاله ی 500 کلمه ای را در نظر داشته باشید که درباره ی افزون های تجاری وردپرس است، شما پنج بار از کلمه ی افزونه ی وردپرس استفاده کرده اید و نسبت کلمه ی کلیدی شما به تعداد کلمات تمام متن پنج از پانصد بوده و در مقیاس درصد نتیجه 1 درصد است.

در مورد چگالی مطلب باید این نکته را عرض کنم که چگالی را بین 5 تا 7 درصد نگه اشته و زیاده روی نکنید. البته نکته هایی را پیش تر ذکر کردیم که به سئوی سیاه معروف است و در رابطه با همین انواع استفاده هایِ از کلمات و متن است.

[button color=”white” size=”medium” link=”https://xaankoo.com/melone/meeting-with-familiar-seo-phrase/” icon=”fa-graduation-cap” target=”true”]   آشنایی با اصطلاحات پرکاربرد سئو[/button]

نکته ی دیگر محل قرار گیری کلمات کلیدی در صفحه است، در بالاتر نیز یادآور شدیم که کلمات کلیدی را در یک چهارم یا یک سوم اول متن و محتوا ذکر به کار ببندید. این که کلمات کلیدی در کجای متن شما قرار میگیرند برای گوگل و بینگ مهم است و آنها دوست دارند در همان ابتدای متن با کلمات کلیدی شما روبرو شوند.

امیدواریم هم ما و هم شما با استفاده از این آموزش ها، مسیر پیشرفت خود را بهتر از قبل طی کنیم.

ممنون از همه ی شما عزیزانی که با ما همراه شدید.

منبع: ملون

نوشته های مرتبط
1 دیدگاه
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.Required fields are marked *